2742 |  Beğen

2013 Mezuniyet Balosu Saç Modelleri

Mezuniyet sezonu çok yaklaştı! Mezuniyet kızları bu özel günde en güzel şekilde görünmek için belki aylardır bir koşuşturma içindeler. Elbiseler, ayakkabılar, aksesuarlar hazır olduğunda, sona en zorlu seçimlerden biri olan saç modeli kalıyor.

Bir kadının en önemli aksesuarı olan saçlar, bu özel günde de büyük önem taşıyor. Her şeyden önce seçimlerde elbisenizin detaylarına uygun ve size yakışan, o gün içinde sizi çok güzel hissettirecek saç modellerine yoğunlaşmakta fayda var.

2014 Mezuniyet Elbiseleri için: http://blog.lidyana.com/2014-mezuniyet-elbiseleri.html

Seçimlerinizde ünlü Hollywood yıldızlarının kırmızı halı seçimleri, sizin için çok güzel bir referans olabilir. 2013 mezuniyet saç modellerinize ilham olabilmeleri için şimdi bu güzel saçlı kadınların kırmızı halıda nasıl seçimler yaptığına bir göz atalım.

Jennifer Lawrance

Jessica Alba

Kate Hudson

Saçlarınızı serbest bırakacağınız açık saç modellerini tercih etmeniz için yaka detayları bulunmayan veya askısız elbiseleri kullanıyor olmanız şart. Yakası kapalı ve detay bulunan elbiselerle dağınık saç modeli kullanmanız boynunuzu kısa gösterip, sizi güzel göstermeyecektir. Jessica Alba ve Jennifer Lawrance’ın da kullandığı açık saç modellerinde her zaman bir klasik olan su dalgaları veya iri dalgaları mezuniyetinizde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Klasik olmaktan sıkılan ise Kate Hudson gibi örgü detayı kullanarak saçlarını farklılaştırabilir. Bu yılın saç trendlerinden olan arkaya taranmış, ıslak görünümlü saçlar ise mezuniyet gecesinde bile cool’luğundan ve tarzından ödün vermeyen kızlar için çok güzel bir seçim olabilir.

Jennifer Lawrance

Dianna Agron

Uzun saçlarda ise atkuyruğu ve topuz ön plana çıkan iki alternatif. Topuz kullanacaksanız, kadınsı ve sizi yaşınızdan büyük gösterecek abartılı topuzlardan kaçınmak çok önemli. Mezuniyete yakışabilecek sade ve yaşınıza uygun topuzlar bu gece için çok uygun. Tercihinizi Jennifer Lawrance gibi geriye doğalca taranmış ve arkada toplanmış bir topuzdan yana kullanacağınız gibi, Dianna Agron gibi örgü detaylı bir topuzu da tercih edebilirsiniz.

Reese Witherspoon

Gisele Bündchen

Blake Lively

Atkuyrukları ise her tarza uyarlanabilecek diğer bir saç modeli. Reese Witherspoon gibi romantik, Gisele Bündchen gibi spor ve cool, Blake Lively gibi dağınık ve örgülü bir atkuyruğu modeli sizin mezuniyet saçınız olabilir.

Charlize Theron

Anne Hathaway

Scarlett Johanson

Hayden Panettiere

Kısa saçları olanlar ise, böyle özel günlerde kendilerini talihsiz hissedip ek saçlara yöneliyor olsa da, kısa saç modelleri de mezuniyetlerde rahatça kullanılabilir. Charlize Theron gibi kısa saçlarınızı da yandan ufak bir topuz yapıp bantla renklendirebilirsiniz. Anne Hathaway veya Scarlett Johanson gibi serbest bırakılmış dalgalı saçlar da güzel bir alternatif oluşturabilir. Hayden Panettiere gibi geriye yatırılmış saçlar ise size cool bir görünüm verecektir.

Yaptığınız seçimlerle geceniz en güzel kızlarından biri olacağınıza eminiz, kendinize güvenmeyi unutmayın!