3912 |  1

Eşarp Nasıl Kullanılır?

Eşarp Dosyasını Açıyoruz :)

Eşarp, şal, atkı… Sonbaharın gelişiyle bu tür kış aksesuarları dolaplarımızın derinliklerinden çıktı. Peki, biz bu kışlık aksesuarları nasıl kullanacağımızı biliyor muyuz? Klasik kullanımlarının yanı sıra eşarp, atkı ve şal çok farklı kullanımlara sahiptir. Bağlama şekilleri kadar, kullanım alanlarıyla da sonbahar kombinlerinin gözdeleridir.

Önce Lidyana.com’daki şal, eşarp ve fularları inceleyelim:

Şallar için: http://bit.ly/UOEzMr

Eşarplar için: http://bit.ly/XJOx9u

Atkılar için: http://bit.ly/RZdA2d

İlk kullanım olarak baş örtüsü modelini verebiliriz. Bu tür kullanım eğer küçük bir eşarpla ya da fularla denenirse retro bir görünüm de elde edilebilir.

Eşarplar, fularla uzunluklarına göre kemer olarak da kullanılabilmekte. Özellikle yaz günleri kısa tişörtlerin altına giyilen şortlarla çok şık kombinlenebilmekte.

Eşarpları çanta süsü olarak da kullanabileceğini biliyor muydunuz? Çantanıza bağladığınız renkli bir fular, eşarp görüntünüze hareketlilik kazandıracaktır.

Boyna eşarp, fular, atkı bağlamanın çok farklı yöntemleri var. Bunun için size  tarafından hazırlanan bir video’yu izlemenizi önerebiliriz. Kısa bir zamanda 25 farklı bağlama yöntemi gösteren Wendy sizi etkileyecek.

[youtube id=”5LYAEz777AU” width=”600″ height=”350″]

Ünlüler de eşarp, şal tercih etmeyi çok seviyor.

Anne Hathaway & Blake Lively

Claudia Schiffer

Emma Roberts & Eva Longoria

Jessica Alba

Jessica Alba

Leighton Meester & Kylie Minogue

Rihanna

Dilerseniz kravat gibi de kullanabilirsiniz. Bu stilinizde farklılık sağlayacaktır.

Eşarp ve fularları bileklerinize bağlayarak sportif bir hava elde edebilirsiniz. Cool denebilecek bir görünüm kazanabilirsiniz.

Şapkanızı saracak bir fularla şapkanızı yenileyebilirsiniz.

Fular ya da eşarplarınızı kolye olarak kullanmayı denediniz mi? Kombininize uyan bir kolye bulamadığınızda eşarplardan yararlanabilirsiniz. Eşarp ya da fularınızı dolayarak ya da düğümleyerek kolye haline getirebilirsiniz.

Saç örgünüzü eşarpla süslemeye ne dersiniz :)

Eşarp ya da fularlarınızı bandana, saç bandı olarak kullanarak spor ya da retro bir görüntü elde edebilirsiniz.