Saç Bakımı İçin Yaz Önerileri

Yaz mevsiminin yaklaşması ile havaların ısındığı bu günlerde biz kadınları en çok rahatsız eden konulardan biri saçlarımızın yapısının değişmesi ve saçlarımızda meydana gelen yıpranmalardır. Panik yok! Mevsim değişikliklerinin yaşandığı dönemlerde vücudumuzun buna tepki vermesi son derece normal. Yapacağımız ufak bakımlar ile yıpranmış saçlarımızın üstesinden gelmek çok kolay. Yazın sürekli olarak tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçlarımız nemini kaybeder. Nemini kaybeden saçlarımız yıpranır ve giderek saçlarımızda kırılmalar meydana gelir. Oluşan bu yıpranmaların önüne geçmek için badem yağı ve buğday proteni ile zenginleştirilmiş Ashley Joy saç bakım spreyini duştan sonra saçımıza uyguladığımızda hem saçlarımızın kolay taranmasına hem de saçımızı besleyerek kırılan saçlarımızın yeniden yapılandırılmasına yardımcı olmuş olur.


ASHLEY JOY | Saç Bakım Spreyi
1- Ashley Joy Saç Bakım Spreyi

Deniz ve klorun yanı sıra sıcak yazın saçlarımıza zarar veren bir diğer unsur da hiç kuşkusuz ki güneştir. Güneşin etkisiyle kuruyan saçlarımız ise yaz aylarında normale göre daha özel ilgi ister. Çünkü UV ışınları saçın keratin yapısına zarar verir. Böylece saçlı derinin beslenmesi de azalır. Saçlarımızı güneş ışınlarından ve aşırı kuruluktan korumanın çeşitli yolları vardır. Kerastase Bain Apres-Soleil Şampuan tuzun ve klorun saç yüzeyinde tutunmasına mani olur, Uv filtresiyle güneşin zararları ışınlarına karşı saçı koruma altına alır.

 


KERASTASE | Şampuan
2- Kérastase Bain Apres-Soleil Şampuan

Uv ışınlarına karşı filtre görevi gören bir diğer ürün olan Nashi Güneş Sonrası Nem Şampuanı ve Nashi Güneş Sonrası Saç Maskesi ile uzun süre güneşe maruz kalan saçların yıpranmasını önleyerek saçları yoğun bir şekilde besler ve koruma altına alabiliriz. Argan Yağı, E Vitamini ve keten yağı ile zenginleştirilmiş formülü ile güneş sonrası saçımızın ihtiyaç duyduğu bakımı kazandırırız.

 

 


NASHİ | Şampuan
3- Nashi Güneş Sonrası Şampuan

Sıcak yaz aylarında uzun süre güneşe maruz kalan saçların yıpranmasını önler. Saçları yoğun bir şekilde besler ve koruma altına alır. Sıcak yaz aylarında oluşan saç kuruluğu ve nem kaybını önler. Deniz sonrası matlaşan cansız saçlara parlak bir görünüm katarak saçı yumuşatır. İçeriği Argan Yağı, E Vitamini ve Keten Yağı ile zenginleştirilmiştir.Tüm saç tipleri için kullanımı uygundur. Nemli saça uygulanır. Etki etmesi için 2-3 dakika kadar bekletilir. Durulanır.

 

 


NASHİ | Saç Maskesi
4- Nashi Güneş Sonrası Saç Maskesi

Hava şartlarının, klor ve tuzdan etkilenen saçı nemlendirir. Organik argan yağı ve keten yağı elemenlerinden oluşan zengin bir içeriğe sahiptir.Zengin içeriği sayesinde saçı yoğun olarak besler. İpeksi bir görünüm kazandırarak saçlara ışıltı verir. Saça kolayca şekil verilmesini sağlar. Güneş sonrası saçın ihtiyaç duyduğu bakımı kazandırır. Nemli ve kuru saça nazik, masaj hareketleriyle uygulama yapın. 1-2 dakika bekletin. Durulayın.

 

 


Yaz aylarında saç bakımımız için unutulmaması gereken bir diğer konu da mevsiminde meyve ve sebze tüketiminin saçlarımızın beslenmesine büyük fayda sağlayacağıdır. Özellikle A, E vitaminlerince zengin sebze ve meyvelerin bol bol tüketilmesi saçlarımızın güçlenmesini sağlayacaktır. UV ışınlarıyla mücadelede çok önemli bir yeri olan, hücresel yenilenmeyi sağlayan A vitamininden zengin domates, karpuz, mürdüm eriği ve böğürtleni bol bol yemeliyiz. Aynı özelliklere sahip E vitamininden zengin şeftaliyi de beslenme listemize katabiliriz.


DAHA FAZLA GÜNEŞ BAKIM ÜRÜNÜ

1 Comment

Leave A Reply

Navigate