2017 İlkbahar/Yaz Gözlük Trendleri

2017 İlkbahar/Yaz Gözlük Trendleri

Güneşten gözlerini korurken bir yandan da şık olmayı kim istemez ki? Güneş gözlükleri de çoğu tamamlayıcı aksesuar gibi her sezon yenileniyor ve farklı farklı formlarda karşımıza çıkıyor. 2017 Moda Haftaları’nın biri bitip biri başlarken biz de 2017’nin en trend güneş gözlüklerini sizin için derledik. Gözlük seçimi yaparken bütçeni yüksek tutman önemli, elini korkak alıştırma. Hesaplı seçimler yapmak çoğu zaman doğru da olsa güneş gözlüğü gibi bir kez alıp uzun yıllar kullanabileceğin parçalarda kesenin ağzını biraz daha genişletebilirsin.

1. Geometrik Oyunlar

Geçen sezonun en popüler gözlükleri yuvarlak formda olanlardı. Bu sezon geometrik şekilde gözlükler daha fazla ilgi çekmeye başladılar. 90’ların renkli camlı, metal çerçeveli gözlüklerini oldukça andıran geometrik çerçeveli gözlüklerden bir tane edinmeyi düşünüyorsan bizim tavsiyemiz de renkli camlı olanlardan alman.

Editörün Seçimleri:

   

1. KOMONO⎜2. TOD’S ⎜3. EYE CONNECTION⎜4. KOMONO

2. Geleceğe Dönüş

Jetgiller karakterlerinin çantasından fırlamış gibi görünen aşırı futuristik bir o kadar da maksimal gözlükler bu yıl çok moda. Bilimkurgu filmlerine düşkünsen bu gözlükleri çok seveceksin. Yalnız bir ortama girdiğinde bütün gözlerin sana dönmesi riskini de göze alırsan iyi edersin.

Editörün Seçimleri:

 

1. GIORGIO ARMANI⎜2. GIORGIO ARMANI ⎜3. SILHOUTTE⎜4. MASSADA

 

3. Çift Çizgi

Görünüş olarak sanki 2 farklı çerçevesi varmış gibi görünen, tel çerçeveli gözlüklere zaten bir süredir gözümüz aşinaydı. Bu sezon iyice yerleşen metal, tel çerçeveli gözlükler, eskisi kadar renksiz değil. Daha önceleri yalnızca aynalı ya da düz siyah camlarla gördüğümüz metal çerçeveli gözlükler bu sezon iyice renklendi.

Editörün Seçimleri:

 

1. PAPARY⎜2. PACO LOREN⎜3. MASSADA⎜4. CHLOE

4. Kedicikler

Cat eye yani kedi gözü gibi görünen gözlükler çok uzun yıllardır aramızda. Sezonun trendine göre her yıl form ve renk değiştirseler de kedi cat eye gözlükler kendi DNA!larından fazla uzaklaşmıyorlar. 70’lerde, 80’lerde daha ince yapıda gördüğümüz bu parça günümüz modasına uygun olarak daha genişledi ve büyüdü.

Editörün Seçimleri:

1. BOTTEGA VENETA⎜2. CARVEN⎜4. BOTTEGA VENETA⎜4. KOMONO

5. Oversize

Eskiden yalnızca Bülent Ersoy’da ve ünlü cenazelerinde gördüğümüz o suratı kaplayan gözlükler bu sene en trend parçalardan. Yalnız tek farkı bu gözlükler o kadar sıkıcı değil hatta alabildiğine renkli ve eğlenceli. Gözlüğün ne kadar büyük olursa o kadar trend olursun bizden söylemesi.

Editörün Seçimleri:

1. CELINE⎜2. KOMONO⎜3. ALAIN MIKLI⎜4. KOMONO


6. Yusyuvarlak

Geometrik gözlükler ne kadar revaçta olsa da son yılların milli gözlük trendini de unutmadık. John Lennon gözlüğü olarak da bilinen yuvarlak çerçeveli gözlükler hala çok popüler. Bizden tavsiye tortois yani kaplumbağa desenli olanlar harika görünüyor.

Editörün Seçimleri:

1. PRADA⎜2. MASSADA⎜3. KOMONO⎜4. OSSE

7. Renk Karnavalı

Güneş sıcak sıcak ısıtırken, terlikler ve sandaletler gün yüzüne çıkmışken içimizden sürekli rengarenk gezmek gelmiyor mu? İddialı renkler taşıyan güneş gözlükleri bu sezon da aramızda. Kıyafetlerinde genellikle daha minimal seçimler yapıyorsan kombinine biraz daha hareket katmak için canlı renklerde bir gözlük edinebilirsin.

Editörün Seçimleri:

1. CALVIN KLEIN⎜2. ASTON MARTIN⎜3. CELINE⎜4. MASSADA

8. Ayna Efekti

Ayna ayna söyle bana daha güzel bir gözlük var mı bu dünyada? Aynalı gözlükler ilk çıktığında biraz kitsch bulmuş olsak da artık gözümüz alıştığından mıdır bilinmez güzel bir parça gibi görünmeye başladı. Ray-Ban’ın imza parçalarından Aviator modelinde sıklıkla rastladığımız aynalı camlar artık pek çok marka ve modelde karşımıza çıkıyor.

Editörün Seçimleri:

1. PAPARY⎜2. RAY-BAN⎜3. SPEKTRE⎜4. WESTWARD LEANING

9. Konuşan Gözlükler

Hani bazı parçalar vardır, giydiklerinizden çok şey anlatır. Değerli taşlarla süslenmiş, adeta bir sanat eserine benzeyen bu gözlükler, işte o parçalardan. Kendine has bir ağırlığa sahip olan bu gözlükler, cesur tarzların en sevdiği parçalardan olacak.

Editörün Seçimleri:

1. BVLGARI⎜2. MISSONI⎜3. MASSADA⎜4. ROBERTO CAVALLI

DAHA FAZLA GÖZLÜK ÜRÜNÜ

1 Comment

  1. Pingback: Ünlülerin Seçimi Güneş Gözlükleri - Number L

Leave A Reply

Navigate