2017 Sezonunda Sıklıkla Göreceğiniz En Trend Kısa Saç Modelleri

Uzun zamandır saçını hep aynı modelde kullanıyorsun, değişiklik yapmayı çok sevmiyorsun ya da saçını her hafta değiştiren kadınlardansın ve yine bir değişikliğin zamanının geldiğini düşünüyorsun. O zaman tebrikler doğru yerdesin. Saç kesimi çoğu kadın için aylar öncesinden planlanan bir aktivite. 1 cm’lik bir kesim için kuaföre dil döken sonra kesim beklediğinden daha kısa olduğunda (o da büyük ihtimalle 1 cm falandır) olay çıkartan biz kadınlar, maalesef söz konusu saçlarımız olduğunda bazen fazla hassas olabiliyoruz. Ama artık havalar ısınıyor, bahar kapıda yani değişiklik yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile! Sen de saçını kestirmek istiyorsan ve model konusunda kararsızsan e bir de yakışır mı yakışmaz mı bilemiyorsan yazının devamında bütün sorularının cevabı var!

Kısa Saç Bana Yakışır mı?

Bunu anlamanın çok kolay bir yolu var. Çenenin altına bir kalem koy. Kulağının alt hizasından aşağıya doğru da bir cetvel. Aradaki mesafe 5.7 cm’yi geçmiyorsa tebrikler kısa saçla çok güzel görüneceksin, geçiyorsa da çok üzülme uzun küt gibi daha uzun modeller eminiz sana çok yakışacak.

2017 sezonunun en trend saç kesimleri hangileri? diyorsan seni yazının devamını okumaya davet ediyoruz.


Emma Roberts

1- Bob Saç Kesimi

Çene hizasındaki küt saç kesimi bir diğer adıyla bob, hem düz saçlılara hem de dalgalı ve kıvırcık saçlılara çok yakışıyor. Küt saç dediysek aklına hemen Victoria Beckham ve Rihanna’nın milli saç kesimi olan önler uzun arkası kısa küt saç kesimi gelmesin. Hala 2009 yılında gibi görünmek istersen seçim senin ama bob saç kesimleri genellikle aynı boyda kesimler oluyor. Saçına bob kesim yaptırırsan kullanabileceğin bir sürü model var. Ortadan ayırıp klasik bir bob yapabilirsin ya da yandan ayırıp önündeki saçı ters yönde atabilir çok havalı görünebilirsin.

 

 

Editörün Seçimleri


Elizabeth Olsen

2- Lob Saç Kesimi

Saçın çok uzunsa ve ilk kesiminde çok da cesur kararlar almak istemiyorsan lob kesim sana daha uygun. Omuz hizasındaki saç kesiminin diğer adı olan lob saç kesimi 2017 yılında sıkça göreceğimiz bir model. Holywood ünlülerinin çoğunun da tercih ettiği bu saç trendini de hem düz hem dalgalı kullanabilirsin. Hem pixie ve lob kadar kısa olmayan bu saç kesimiyle yapabileceğin bir sürü saç modeli de var!

 

 

 

Editörün Seçimleri


Carey Mulligan

3- Pixie Cut 

Cesur yürekler bu modelin altında buluşuyor! Özellikle 60’lı yıllarda oldukça popüler olan bu saç modeli Pink, Rihanna gibi ünlü isimler sağolsun ara ara tekrar gündeme geliyor. Jennifer Lawrence’ın bile kısacık saç trendine uyduğu günümüzde bu modele bir şans vermeye ne dersin? Yıka-çık seviyesinde bir rahatlığa sahip olan bu saç modelini fazla maskülen bulanlar varsa da stilinle gayet feminen bir görünüme sahip olabilirsin. Kırmızı ruj kısacık saç kesimi ikilisi her zaman harika görünüyor bizden söylemesi.

 

 

Editörün Seçimleri

Leave A Reply

Navigate