2017’nin En Trend Sporları

“Sporun da trendi olur mu?” demeyin; bugünkü yazımızda daha fit, daha sağlıklı olmak için neler yapmak gerekiyor, son zamanlarda sporsever insanlar hangi sporu tercih ediyor bundan bahsedeceğiz!

1. Yoga

Yılların yogasını elbette yükselen spor trendleri arasında saymak hatalı olur ama kabul edelim, yoga son zamanlarda hiç olmadığı kadar popüler. Bu durumun en büyük etkisi yoganın paha biçilemez faydaları. Bugün kendinizi sinirli ve stresli mi hissediyorsunuz? Yoga yapmak sizi rahatlatabilir. Araştırmalar yoga yapmanın stresi azalttığını ortaya koyuyor. Bununla beraber, yogada yapılan esneme hareketlerinin boyun, sırt ve diz ağrılarını azalttığı ortada. En güzeli ise, yoganın getirdiği mutlu ve huzurlu ruh hali. Usta yogiler demiş ki; “Sözcükler yoganın gerçek değerini anlatmakta yetersiz kalıyor, yoga ancak deneyimlenebiliyor.

Editörün Seçimleri

  

1. ANAIS MARGAUX PARIS Atlet⎜2. BIONDINA Tayt⎜3. Y.ORSTRULY Yoga Havlusu⎜4. IF DESIGN Kupa

2. Tabata

Tabata, son aylarda popülerliği hızla artan bir egzersiz yöntemi. 20 saniye maksimum enerji harcayıp, 10 saniye dinleniyor ve bunu toplamda 8 defa tekrar ediyorsunuz. Araştırmalar, bu egzersizle dakikada 15 kaloriye kadar yakılabileceğini gösteriyor.

Editörün Seçimleri

  

1. NIKE Spor Sütyeni⎜2. NIKE Şort⎜3. SKECHERS Spor Ayakkabı⎜4. TWINSACTION Spor Çantası

3. Pilates

Hem dünyada, hem de özellikle Türk kadınları arasında oldukça yükselişte olan bir başka spor ise pilates.

Pilates yapmanın birçok yolu var: Minderde veya makinede, grupla veya özel dersle, evde veya bahçede, DVD veya Youtube’dan izleyerek… Tek yapmanız gereken şey kendinize zaman ayırmak. Güzel tarafı ise haftada 3-4 kere yapıldığında yağ yakımına ciddi bir oranda katkı sağlaması.

Editörün Seçimleri

  

1. IZUMI LUXURY Spor Sütyeni⎜2. LIDYANA COLLECTION Spor Tayt⎜3. SKECHERS Spor Ayakkabı⎜4. POLAR Akıllı Bileklik

4. Rebounding

Hem kilo verip hem içindeki çocuksu ruhu ortaya çıkarmayı kim istemez? Trambolin üzerinde cardio yaparak hem çocuklar gibi eğlenebilir, hem de yağ yakmada bir anda birkaç adım öne geçebilirsiniz.

Editörün Seçimleri

  

1. ANAIS MARGAUX PARIS Atlet⎜2. BIONDINA Spor Tayt⎜3. FREE PALMS Spor Atlet⎜4. BIONDINA Spor Tayt

5. Zumba

1990’lardan beri var olan zumba da yaz döneminde yine trend oldu. Zumba, dans ve aerobik figürlerini içeren eğlenceli, hareketli bir spor. Zumba koreografisinde, hip-hop, salsa, oryantal, merenge, mambo gibi dansların hareketleri bir arada kullanılır, bunun yanı sıra “squat” ve “lunge” da zumbaya dahil olan egzersizlerden. Zumba yaparak hem çılgınlar gibi eğlenirsiniz, hem de vücudunuzda yağ yakımı gerçekleşir.

Editörün Seçimleri

  

1. NIKE Atlet⎜2. NIKE Şort⎜3. ANAIS MARGAUX PARIS Atlet⎜4. NIKE Spor Tayt

6. Anti-Gravity Fitness

Havada asılı bir kumaş üzerinde klasik yoga ve fitness hareketlerini birleştiren anti-gravity, ayaklarınızı tam anlamıyla yerden kesecek. Anti-gravity ile beraber havada egzersiz yapmanın hem eğlenceli hem de zorlayıcı yanlarını keşfedebilirsiniz.

Editörün Seçimleri

  

1. FIT21 BY ECE VAHAPOGLU Spor Bra⎜2. FIT21 BY ECE VAHAPOGLU Tayt⎜3. NIKE Spor Atlet⎜4. NIKE Şort

7. Jump

Jump, sıçrama ve dans figürlerini birleştiren son derece keyifli bir spor. Araştırmalara göre bu spor ile 50 dakikada 500 kalori yakmak mümkün. Eğer aynı hareketleri tekrarlayan sporlardan sıkıldıysanız, bir de bu egzersizi deneyin! Eğlenirken kalori yakmanın keyfinin bambaşka olduğunu siz de fark edeceksiniz.

Editörün Seçimleri

  

1.ANAIS MARGAUX PARIS Atlet⎜2. LIDYANA COLLECTION Tayt⎜3.ANAIS MARGAUX PARIS Atlet⎜4. NIKE Ayakkabı

KİLO VERMEYE ÇALIŞANLARIN EN SIK YAPTIĞI 5 HATA

DAHA FAZLA SPOR ÜRÜNÜ

 

5 Comments

  1. Pingback: Sağlıklı Bir Beden İçin Tüketmeniz Gereken 5 İçecek - Number L

  2. Pingback: Beyaz Sneakers'ı Kombinleme Rehberi - Number L

  3. Pingback: Ayın Rengi: Kırmızının 50 Tonu - Number L

  4. Pingback: Hangi Spora Hangi Kıyafeti Giymeliyim? - Number L

  5. Pingback: 2018'de Kendimize Çok İyi Bakıyoruz! - Number L

Leave A Reply

Navigate