2018’de Kendimize Çok İyi Bakıyoruz!

Gözyaşları, mutluluklar, kalp kırıklıkları ve belki de çok eşsiz anların ardından 2017 senesini geride bıraktık. 2017 yılı senin için çok kötü geçmiş olabilir acını paylaşıyoruz. Öncelikle şunda anlaşalım: Ne kadar zor durumda kalmış olursan ol 2017 artık geçmişte kaldı ve önümüzdeki maçlara bakmanın zamanı geldi de geçiyor. Yeni yıla yepyeni başlangıçlar yapmak yerine eskinin yükleriyle hayatına devam etmeye çalışırsan durduk yere kendini yorar, yerinde sayarsın uyarmadı deme.

Biz 2018’e çok enerjik, kendimizin farkında ve umutlu bir giriş yaptık. Bu girişi yıl sonuna kadar sürdürebilmek adına bazı kararlar da aldık. Örneğin 2018’de kendimize çok iyi bakıyoruz, öpüyoruz! Güzel canımızı hiçbir şeye sıkmamaya çalışırken bir yandan da vücudumuza yatırım yapıyoruz. İşte Lidyana ekibi olarak aldığımız 2018 hem fiziksel hem mental sağlıklı yaşam kararları;

1. Sosyal aktivitelerini kendine yatırım yapabilecek bir biçimde organize et!

Sizi bilemiyoruz ama çok hızlı hayatlar yaşama fikri bizi artık yormaya başladı. Her sosyal organizasyona koşarak gitmek, her akşamı dışarıda geçirmek, hafta sonunda tam gaz eğlenmek yerine 2018 bizim için biraz daha kabuğumuza çekildiğimiz bir yıl olacak. Sana verebileceğimiz tavsiye ise şu; mutlaka hayatını yogaya adamış, spor salonundan çıkmayan, sabahları yürümeden işe gitmeyen bir arkadaşın vardır. Bir gün onun bu muhteşem planlarına dahil olmaya ne dersin? Ya da gideceğin bir yere arabanı bırakıp toplu taşımayı es geçip yürüyerek gitme fikri kulağına nasıl geliyor? Yarım saatlik bir yürüyüş hem sana hem zihnine çok iyi gelecek.

Tight Club

Editörün Seçimleri

  

1. TIGHT CLUB Spor Sütyeni⎜2. YOURSTRULY Tayt⎜3. SBS Akıllı Atlama İpi⎜4. CONTIGO Shake&Go

2. Sağlıksız beslenmeyi azaltmaya çalış!

“Bu sene hiç cips yemeyeceğim, fast food’u ve şekeri tamamen hayatımdan çıkardım” maddelerini liste başlarında görür gibiyiz ama bugüne kadar yaptığın hangi diyeti bozmadın ki? Kendine birden bu kadar yüklenme. Her şeyde olduğu gibi yemek içmek konularında da dengeyi bulmak çok önemli. Çok fazla tükettiğin bazı sağlıksız şeylerin bir listesini çıkart ve yeme sıklığını minimuma indirmeye çalış. %80 sağlıklı besleniyorsan %20 küçük kaçamaklar yapmak için ideal bir aralık. Seni en iyi yine sen bilirsin yediklerinden pişman olma ama fazla da abartma!

Editörün Seçimleri

  

1. TEMPLATE DESIGN Tabak⎜2. MELEZ TEA Well Being Pack⎜3. CONTIGO Termos⎜4. RIFFLE PAPER CO. Alışveriş Notluğu

3. Su iç! Su iç! Su iç!

Kendimizi “Çorapsız yere basma” diyen annelere benzetiyoruz ama yıl 2018 de olsa bu maddeyi sana her zaman hatırlatmaya devam edeceğiz. Soğuk havalarda çay, kahve gibi sıcak içeceklere yönelip su içmeyi bazen aksatabiliyoruz. Hem gereksiz kilo almaktan kaçınmak için hem de susuz kalmamak adına kış aylarında daha fazla dikkatli olmakta fayda var. İçine limon, tarçın çubuğu atıp daha aromatik tatlar yakalayabilirsin.

Editörün Seçimleri

  

1. CONTIGO Dudak Termos⎜2. CONTIGO Termos⎜3. CARROL BOYES Sürahi⎜4. THE MIA Şişe

4. İç dünyana dön!

İş hayatı, toplu taşıma, insan ilişkileri derken gün içerisinde en çok neyi unutuyoruz? Kendimizi. Havaların da soğuk ve kasvetli olmasının etkisiyle bazen modumuz düşüyor, kendimizi güneşli günlerdeki kadar iyi hissedemiyor oluyoruz. Günün 15 dakikasını bile biraz derin nefes alıp kendi başına kalman için değerlendirmen yeterli. Eline kağıt kalem alıp neler hissettiğini yazabilir, Headspace, Calm gibi meditasyon uygulamalarından yararlanabilirsin. İlk zamanlar yaptığın bir işe yaramıyor gibi gelebilir ama birkaç ay sonra kendini ne kadar sakin ve dinç hissettiğini görünce sen de şaşıracaksın!

Tight Club

Editörün Seçimleri

  

1. KNOCK KNOCK Günlük⎜2. MARLEY Kulaklık⎜3. KNOCK KNOCK Günlük⎜4. LEXON Standlı Kalem

5. Telefonlar, bilgisayarlar kalksın! Sosyal medya detoksu yapıyoruz!

Her boş anında Instagram’da geziyor, twitter’a bakmadan günü geçiremiyorsan itiraf et sen de bir sosyal medya bağımlısısın. Yıl 2018 olmuşken teknolojiden ve sosyal medyadan kaçmak ne kadar imkansız görünse de yapabilirsin! Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce ne yapıyorduk? Önce bunu bir düşün. Şimdi o telefonu yavaşça masaya bırak! Kokulu bir mum yak, güzel bir müzik aç, eline uzun zamandır okumak istediğin kitabı al. En azından bir gün de olsa telefonundan ve bilgisayarından uzak kalmaya çalış. Bize güven, çok iyi gelecek!

Editörün Seçimleri

  

1. FIOLAS Koku⎜2. CANDELA CANDLE Mum⎜3. LILYS CANDLES Mum⎜4. SAMSUNG Hoparlör

6. Kendine hedefler belirle!

Hepimiz zaman zaman bazı kararlar veriyoruz ama iş uygulamaya geldiğinde aynı performansı sergileyemiyoruz. Kendine belirlediğin hedefleri mutlaka bir yerlere yaz ve ara ara kendine hatırlat! Madem 2018 yılı detoks ve kendine yatırım yapma yılı bu yıl mutlaka sporla ilgili kararlar al. Youtube’daki yoga challenge’ları güzel bir başlangıç olabilir. 2018 kendini sevme yılı olsun!

Tight Club

Editörün Seçimleri

  

1. BIONDINA Spor Atleti⎜2. TIGHT CLUB Antrenman Üstü⎜3. REEBOK Ayakkabı⎜4. IZUMI LUXURY Tayt

 

2017’nin En Trend Sporları

Hangi Spora Hangi Kıyafeti Giymeliyim?

Leave A Reply

Navigate