30 Yaşına Gelmeden Bu Ayakkabıları Giymeyi Bırakın!

Sizi bilmiyoruz ama biz yaş almanın kişisel stilimizin oturmasında epey payı olduğunu düşünen taraftayız. Kim bilir kaç genç kızımız kuaför ve makyajın biraz da abiye seçiminin azizliğine uğrayıp lise mezuniyet balosunda üniversitedekinden daha olgun göstermiştir? Nasıl kötü alışkanlıklarımız üzerine yaş aldıkça daha çok düşünüyor ve çözümlemeye çalışıyorsak moda alışkanlıklarımızı da derinden incelemenin zamanı gelmiş olabilir. Eminiz hepinizin özel bir etkinlik fotoğrafına yıllar sonra bakıp “bunu mu giymişim” dediği bir an olmuştur. İşte bu yazıda bir 10 yıl sonra fotoğrafınıza bakıp pişman olacağınız ayakkabı alışkanlıklarımızdan konuşmaya geldik. “Şunu giy şunu giyme” tarzı peşin hükümlere karşıyız fakat sayacağımız ayakkabı modelleri hem zamansız bir gardıropta olmaması gereken hem de çoğu kıyafetinizle uyum sağlamayan parçalar bu yüzdendir ki bizden size tavsiye; 30 yaşına gelmeden bu ayakkabıları giymeyi bırakın.

Arşa Değen Stilettolar

Hazır biz bizeyken haydi itiraf edelim, hiçbir stiletto yeterince rahat değildir! Zaten yürümesi bu kadar zor olan bir ayakkabı ile karşı karşıya iken biz kadınlar kendimizi zorlamayı seviyoruz. Daha genç yaşlarımızda 15 cm topukluyla yürümek çok büyük bir dert gibi gelmiyor olsa da belirli bir yaştan sonra yapılan seçimlerde estetik kaygılar yerine konfor ön planda oluyor. Hazır çok modayken ve öyle kalmakta kararlıyken bir çift kalın ve kısa topuklu ayakkabı yıllardır stiletto’dan çekmiş ayaklarının kurtarıcısı olabilir.

Yerine

  

1. MECREA Topuklu Ayakkabı⎜2. SETRE Topuklu Terlik⎜3. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜4. LESILLE Topuklu Ayakkabı


Hayvan Figürlü Babetler

İlk çıktıkları zamanlar hepimizin ilgi odağı olan hayvanlı, kaşlı gözlü babetler artık yerini tek renk ve minimal loafer’lara bıraktı bilginiz olsun. Fazla belirgin bir modeli olan bu ayakkabılar hem çoğu kıyafetin altına uymuyor hem de kabul edelim biraz çocuksu kalıyor. Yıllarca kullanılabilecek şık ve sade bir loafer yıllar geçse de asla eskimeyecek ve çoğu kıyafetle uyum içerisinde olacaktır.

Yerine

  

1. JOHN MAY Loafer⎜2. CABANİ Loafer⎜3. CASAVIE Loafer⎜4. JOHN MAY Loafer


Neon Renkte Sneakers

Neon renkte herhangi bir şeyin neden moda olduğunu hala çözemedik bu yüzden çoğu görünümle alakasız duran neon sneaker’lara da anlam veremiyoruz. Neyse ki beyaz sneaker modası hala devam ediyor ve gitgide nude ve pudra renklere doğru evrilmeye başladı. Nötr tonlarda bir çift sneaker hem çok işlevsel hem de tek çift ile çoğu kıyafeti kotarabilirsin. Vans Oldskool, Converse bilekli gibi markaların imza ayakkabıları da her dönem sevilmeye devam edecek haberin olsun.

Yerine

  

1. COLE HAAN Sneakers⎜2. ADİDAS Sneakers⎜3. CASAVIE Sneakers⎜4. VANS Sneakers


Süngerimsi Parmak Arası Terlikler

Parmak arası terlikler havuz ve deniz kenarında kurtarıcı parçalar olsalar da şehir hayatında şıpıdık şıpıdık sesleriyle kendilerini fazla görmek istemiyoruz. Hazır terlik trendi bolluk günlerini yaşarken daha şık tasarımlara geçiş yapmanın sırası geldi! Plastik de olsa çoğu kıyafetin hakkını verebilecek bir çift terlik, ayakkabılıkların en üst sırasına yerleşmeli!

Yerine

  

1. MOSES Terlik⎜2. BIRKENSTOCK Terlik⎜3. MECREA Terlik⎜4. CASAVIE Terlik


Hakiki Malzemeden Yapılmamış Olanlar

Biz de hayatımızın belirli dönemlerinde suni malzemelerden üretilmiş ayakkabılar kullandık ama ne kadar süre giyebildik tartışılır. Stilinin artık oturduğunu ve fazla da değişmeyeceğini düşünüyorsan ne tarz ayakkabılar sevdiğini zaten anlamışsındır. Tavsiyemiz ömür boyu giyebileceğin kadar kaliteli ayakkabılar satın alman. Bu tarz ayakkabılar fiyat konusunda seni zorlayabilir ama uzun yıllar sorunsuz, ağrısız, vurmasız giyeceğini düşündüğünde doğru bir yatırım olduğunu göreceksin.

Yerine

  

1. BETA Topuklu Ayakkabı⎜2. CAMPER Sandalet⎜3. MANEBİ Espadril⎜4. FRAU Terlik

 

DAHA FAZLA AYAKKABI ÜRÜNÜ

BEYAZ SPOR AYAKKABINIZIN TEMİZ KALMASINI NASIL SAĞLARSINIZ?

BU TOPUKLULAR BÜTÜN YAZ AYAĞINIZDA OLACAK!

 

3 Comments

  1. Pingback: Kışa Ne Kadar Hazırsın? 2017 Bot Trendleri - Number L

  2. Pingback: Her Kadının Dolabında Olması Gereken 6 Ayakkabı ve Bot Modeli

Leave A Reply

Navigate