Afrodizyak Etkili Parfümler

Kokuların duygu dünyamızı harekete geçirip şekillendirdiği günümüzde su götürmez bir gerçek.Duygular arzularımızı da şekillendirirken afrodizyak esanslı parfümlerin karşı taraf üzerinde çekicilik etkisini arttırdığı kanıtlandığından beri bilinçli parfüm tüketicileri genellikle şekerli, vanilyalı, baharatlı ve sıcak kokular tercih ediyor, bu kokularda afrodizyak etkisinin bulunduğu ise 18.yydan beri biliniyor. İşte çekiciliğini arttırıcak afrodizyak etkili parfümlerden bazıları…

 Kadınlar İçin Afrodizyak Etkili Parfümler

1. Chanel- No 5 

İçinde Aldehit, yasemin, iris, misk, neroli, kehribar, sandal ağacı, vanilya, paçuli, vetiver gibi notaların bulunduğu parfüm, afrodizyak etkisinin yanında Marilyn Monroe ile olan anısıyla ünleniyor. Ünlü yıldıza, gazeteciler gece ne giyersiniz diye sorduklarında, gecelik veya pijama gibi bir cevap almayı beklerken hazır cevaplığı ile bilinen yıldız, hiçbir şey sadece Chanel no 5 giyerim demiş. O günden beri Marilyn Monroe ile özdeşleştirilen parfüm popülerliğini koruyor ve hala dünyanın en çok satan parfümleri arasında yer alıyor.

 


 2. Diesel- Loverdose

Aşırı doz aşktan başınız dönsün ister misiniz? Meyankökü, vanilya, yıldız anason, yasemin, kehribar, mandalina, ahşap notaları, gardenyadan oluşan bu parfüm ile çekicilik iksiriniz bir fıs uzağınızda..


3. Tom Ford-Black Orchid

Uniseks bir koku olan Black Orchid içinde bulundurduğu çikolata, paçuli, tütsü, orkide, trüf, vanilya, egzotik baharatlar, gardenya, kehribar, siyah Frenk üzümü, meyve notaları, sandal ağacı, yasemin, vetiver, ylang ylang, lotus, bergamot, mandalina, limon sayesinde afrodizyak etkisini yakalıyor.

 


 

Erkekler İçin Afrodizyak Etkili Parfümler

 

4.Jean Paul Gaultier- Le Male

Vanilya, lavanta, nane, tarçın, tonka fasulyesi, kehribar, sandal ağacı, portakal çiçeği, kakule, kimyon, bergamot, pelin, sedir ağacı gibi özlerin bulunduğu parfüm yıllardır erkekler tarafından en çok tercih edilen parfümler arasında yer alıyor.Şüphesiz ki bu tercihin altında kadınlar üzerindeki afrodizyak etkisi yatıyor.

 

 

 


5. Burberry – London

Burberry markası her alanda iddialı olduğu gibi  parfüm alanında iddiasını ortaya koyuyor.Tütün, deri, tarçın, opoponaks, guaiac ağac, lavanta, meşe yosunu, bergamot, mimoza gibi özlerden oluşan parfüm markanın en bilinir erkek parfümü olmakla birlikte güçlü afrodizyak etkisiyle kadınların erkek parfümleri içinde en beğendiği parfümler arasında yer alıyor.

 

 

 


6. Bvlgari-Aqua

Deniz yosunu, mandalina, portakal, Virjinya sedir ağacı, petitgrain, lavanta, ahşap notaları, pamuk çiçeği, kehribar, paçuli, adaçayı özlerinden oluşan parfüm buzlu su’ ile birleşerek kokulara eşsiz enerji ve çekicilik veriyor. Freshliği ve afrodizyak etkisi ile bilinen bu parfümle kadınları etkilemek artık çok daha kolay.

 

 

 


DAHA FAZLA ERKEK PARFÜMÜ ÜRÜNÜ

 

Leave A Reply

Navigate