Beyaz Spor Ayakkabınızın Temiz Kalmasını Nasıl Sağlarsınız?

Siz de beyaz spor ayakkabılarınızın sonsuza kadar o gün alınmış gibi yepyeni görünmesini istemez misiniz? Ya da sokakta tertemiz beyaz ayakkabılarıyla gezen insanları gördüğünüzde, çizikler içinde ve muhtemelen en son 1 ay önce sildiğiniz ayakkabılarınızdan utanıyor musunuz? Üzülmeyin, her şeyin bir çaresi var. Siz de bizim gibi bir çift ayakkabı alıp onları parçalanana kadar giyenlerdenseniz, ayakkabılarınıza arada bakım yapmanız gerekiyor. Sonuçta hiçbirimiz ayakkabı dolabında kaç ayakkabısı olduğunu unutan bir Dünya starı değiliz. İşte beyaz sneakers ayakkabılarınızı ayakkabı kutusundan 5 dakika önce çıkmış gibi gösterecek 8 ipucu! Sizin de kendinize has yöntemleriniz varsa soruyoruz

Beyaz Spor Ayakkabınızın Temiz Kalmasını Nasıl Sağlarsınız?

1. Küçük Lekeler İçin Sirke

Elinize bir temizlik bezi alın ve onu her evde rastlayabileceğimiz sirkenin içine batırın sonra da küçük lekenizi silin. İşte bu kadar basit!

Editörün Seçimleri:

  

2. Beyaz Spor Ayakkabılarını Çamaşır Makinesinde Yıkama!

Çoğunuzun bu maddeye “yok canım” dediğini duyar gibiyiz. Bu kural renkli spor ayakkabılar için geçerli olmayabilir ama beyaz spor ayakkabılarınız en hassas programda yıkanasız bile yıpranabilir, unutmayın.

3. Ulaşması Zor Yerler İçin Diş Fırçası

Ayakkabınızın küçük detayları kirlenmiş ve ulaşılması zor hale gelmiş olabilir. Bunun için gerekli olan malzemeler biraz sıcak su, eski, kullanılmış bir diş fırçası ve krem yapılı bir sabun. Diş fırçasını kullanırken sert hareketlerden kaçının.

4. Beyaz Ayakkabı Bağcıklarını Sıcak Suda Ve Elde Yıka

Makineye hazır bir şeyler atmışken bağcıklar da aradan çıksın değil mi? Cevap veriyoruz: Hayır! Makine ne yazık ki bağcıklara da zarar verir. Sıcak su ve krem yapılı bir sabunla elde yıkamak en doğrusu. Zaten maksimum 5 dakikanızı alır, üşenmeyin.

5. Temizledikten sonra ayakkabılarının içini kağıt havluyla doldur.

Yıkadıktan sonra ayakkabılarınız uzun sürede kuruyabilir. Bu süreci kısaltabilmek için ayakkabılarınızın içine kağıt havlu tıkın. Kağıt havlular ayakkabıların nemini alıp, daha kısa sürede kurumalarını sağlayacaktır.

Editörün Seçimleri:

  

 


6. Yağ lekelerini çıkartmak için bebek şampuanı kullan.

Diyelim ki caddede yürürken araba yağı dökülmüş bir yere bastınız ya da tam yemek yerken ayakkabınızın üzerine yağ damlattınız. Böyle durumlarda eve gittiğiniz gibi bebek şampuanı ya da bulabildiğiniz en hassas şampuan, sıcak su ve diş fırçasıyla lekeyi yavaşça fırçalayın. Yağ kalıntısı çıkacaktır.


7. Küçük alanlarda suyla açtığın çamaşır suyunu kullanabilirsin

Evet, ayakkabı temizliğinde çamaşır suyu kullanabilirsiniz ama tek bir şartla: bire beş oranında suyla açarak. 5 bardak suyun içerisine bir bardak çamaşır suyu döküp problemleri yerleri yavaşça fırçalayabilirsiniz. Çamaşır suyunu asla direkt ayakkabıya uygulamayın sonra güzelim beyaz ayakkabılarınız soluk bir renge döner.


8. Küçük çiziklerin üzerine beyaz oje sürebilirsin

Yepyeni ayakkabınızı giydiğiniz ilk gün çizdiyseniz üzülmeyin. Alın elinize en sevdiğiniz beyaz ojenizi, çiziğin üzerini bir güzel kapatın. Eskisinden bile yeni görünecektir.

Editörün Seçimleri:

  

5 Comments

  1. Pingback: Çizgili Gömleği Kombinleme Rehberi - Number L

  2. Pingback: 30 Yaşına Gelmeden Bu Ayakkabıları Giymeyi Bırakın! - Number L

  3. Pingback: Kışa Ne Kadar Hazırsın? 2017 Bot Trendleri - Number L

  4. Pingback: Beyaz Sneakers'ı Kombinleme Rehberi - Number L

  5. Pingback: Kışa Ne Kadar Hazırsın? 2017 Bot Trendleri – John Frank Blog

Leave A Reply

Navigate