Bu Parçaları Yazın Giymeyin!

Bize göre modanın kuralı yok. Size kendinizi iyi hissettiren her kıyafetin başımızın üzerinde yeri var. Yine de sırf güzel olduğu için giydiğiniz, içerisinde rahat hissetmediğiniz, toplum baskısı yüzünden değiştiremediğiniz “moda huyları”nız olduğuna da eminiz. Haydi birlikte yüzleşelim, giydiğiniz o inanılmaz acı veren ayakkabı ile geçen bir günün sonunda her seferinde “bir daha asla” demiyor musunuz? Güzel görünmek her insanın arzusu olsa da bazı seçimlerimizde kendimizden başka kimseyi düşünmeyerek hareket etmekte yarar var.

Kişisel özgürlüklerden bu kadar bahsettikten sonra şimdi de şunu diyoruz: Bu Kıyafetleri Yazın Giymeyin! Peki bunu size yakışmayacaklarını düşündüğümüz için mi yapıyoruz? Elbette hayır. Yazın kavurucu sıcaklarından en az nasıl zarar görürüz diye düşündük, bazı kıyafetleri yaz boyunca dolaba kaldırma kararı aldık. Bakalım hangi parçaları yaz mevsimi boyunca görmek istemeyeceğiz:

1. Yüzükler

Yüzükler aksesuar seçimi yaparken elimizin sıklıkla gittiği küçük ama etkili detaylar. Her ne kadar yüzük kullanmayı çok sevsek de yaz sıcağında elllerimiz şıpır şıpır terlerken biraz rahatsız edici bir aksesuara dönüşebiliyorlar. Yerine küçük ve ince kolyeler, zincir kolyeler ya da sezonun en trend aksesuarı büyük küpelerden takabilirsiniz.

Yerine

  

1. MİKLAN İSTANBUL Kolye⎜2. H.APP.Y ATELIER PETITES PIERRES Kaktüs Kolye⎜3. ZECKIE BY ZEKİYE KOÇARSLAN Küpe⎜4. MİHANİKİ DESIGN Küpe


2. Aşırı Bağcıklı Sandaletler

Sandalet ve terlikler yaz mevsiminde başımızın tacı! Yine de her yanından bir bacık çıkan aşırı ince bantlardan oluşan sandaletlerle yürümeye çalışmak bazen büyük bir meydan okumaya dönüşebiliyor. Terledikçe ayaktan kayan ince tabanlar da cabası. Bu tarz sandaletler yerine daha tek bantlı, daha kalın tabanlı ve hareket özgürlüğü sağlayan terlik/sandaletler tercih edebilirsiniz.

Yerine

  

1. NINE WEST Terlik⎜2. NINE WEST Terlik⎜3. CASAVIE Sandalet⎜4. FINEAPPLE Terlik

 


3. İpek Olan Her Şey

İpek, elegan duruşuyla kullanıldığı her parçanın değerini yükselten bir materyal de olsa yazın çok da sağlıklı bir tercih olmayabilir. Nefes alan, uçuş uçuş kıyafetler giymeyi seviyorsanız yaz aylarında ipekten uzak durmanızı öneriyoruz çünkü kendisi vücudunuzun nefes almaya ihtiyacı var ve ipek buna olanak sağlamayan bir kumaş.

Yerine

  

1. IAMNOTBASIC Tshirt⎜2. LİDYANA COLLECTION Bluz⎜3. MEHTAP ELAIDI Tunik⎜4. LIDYANA COLLECTION Elbise

 


4. Çok Sıkı Jean

Seviyor olun olmayın, skinny jean’in modası uzun süre geçecek gibi görünmüyor. Günlük stilimizde sıkça yer verdiğimiz skinny jean mevsim yaz olunca ne yazık ki çok kullanışlı olmuyor bu yüzden güneşin yaktığı günlerde dar pantolonlar yerine sezonun da modası olan bol pantolonları tercih edebilirsiniz.

Yerine

  

1. LİDYANA COLLECTION Yırtmaçlı Pantolon⎜2. LİDYANA COLLECTION Culotte Pantolon⎜3. LİDYANA COLLECTION Pantolon⎜4. DILVIN Bol Paça Kısa Pantolon

 


5. Gri, Siyah Parçalar

Siyah rengini seviyoruz, siyah şeyler giymeye de bayılıyoruz. Gri ve siyahın cool ve güvenilir alanından çıkmak bazı insanlar için zor gelse de bu sıcaklarda sizi daha da terletecek bütün güneş ışınlarını toplayacak kıyafetlerden uzak durmakta fayda var. Üzülmeyin, bütün bir kış siyah giymeye devam edebilirsiniz.

Yerine

  

1. NOBLE FLOW Tulum⎜2. LİDYANA COLLECTION Şort⎜3. JUST LIKE YOU Pantolon⎜4. DILVIN Etek

 

2017 YAZININ EN ÇOK SATAN TRENDLERİ

ŞIK VE STİL SAHİBİ GÖRÜNMENİN 9 ALTIN KURALI

 

Leave A Reply

Navigate