Bu Parfümler Bağımlılık Yapıyor! 

Vanilya kokulu şeyleri sevmeyen insan gördünüz mü? Varsa da parmakla sayamayacağınız kadar azdır. Araştırmalara göre ister dondurmanın içinde olsun isterse bir pastanın vanilya kokusu, bilinçaltınızda size kendinizi güvende hissettiren bir koku. Vanilyayla ilgili bir diğer ilginç gerçek de şu: Vanilya kokusu, kanıtlanmış bir psikojen afrozidyak. Koklayan insanın tüm santral sinir sitemine işleyip onu rahat hissettiriyor ve zevk hissiyatını tetikliyor.  

Biz de en sevilen vanilyalı kokuları sizler için derledik! Artık kendinizi mutsuz hissetmenize gerek yok, bir fıs vanilya notası her derde deva! 


1. Dolce Gabbana The One Femme  

Daha çok kış aylarında tercih edilen bir koku. Sıcak, modern ve oryantal koku ailesinin en öne çıkan parfümlerinden. Günlük kullanımdan çok, özel günler ve geceler için tercih edilebilir.

Üst notaları: Bergamot, mandalina, liçi, şeftali
Orta notaları: Yasemin ve beyaz zambak
Alt notaları : Vetiver, kuru amber, vanilya, misk

Ne beklemelisin? 
Meyvemsi kokularla açılsa da vanilya bitişli olan bu koku, tam kış aylarına göre. Ağır olmayan ama kalıcı olan çiçekli bir koku peşindeysen tercih edebilirsin.  


2. Burberry Body

Meyve ve çiçek özlerinin karışımından ortaya çıkmış bir koku. Hafif ve modern tavrının yanında feminenlikten de uzaklaşmamış olan Burberry Body, Burberry’nin imza kokularından biri oldu bile.

Üst notalar: Yeşil apsent, şeftali, frezya
Orta notalar: Gül, süsen, sandal ağacı
Alt notalar: Kaşmir, misk, amber, vanilya 

Ne Beklemelisin? 
Neşeli ve hareketli olmasının yanı sıra kadınsı bir havası da olan bu koku, yaz kış kullanabileceğin cinsten. Yaz aylarında hafiften bronzlaşmış, deniz ve havuz kokusuyla harmanlanmış insanın kokusundan ilham alınıp tasarlanan Burberry Body bakalım sana neyi anımsatacak?  


3. Christian Dior J’adore 

Meyve ve çiçek özlerinin en zarif şekilde birleşiminden ortaya çıkmış olan J’adore, adı gibi aşkı çağrıştırıyor. Alt notaları ağır bir aroma bıraktığı için orta yaşta kadınlar için daha uygun.

Üst Notalar: Ylang ylang, mandalina, manolya
Orta Notalar: Şam gülü, menekşe, yasemin, orkide
Alt Notalar: Yasemin, vanilya, misk, sedir ağacı

Ne Beklemelisin?  
Yumuşak ve kalıcı ve bir dünyanın duygusal imzası olan J’adore, pudralı kokuları sevenler için uygun olabilir. Seksi ama taze bir kokunun peşinde bir kadınsan belki de J’adore senin kokundur.


 4. Guerlain Shalimar Souffle De Parfum 

Sindirella nasıl kokuyordur hiç merak ettin mi? Ya da Uyuyan Güzel’in kokusunu anlat desek bize ne söyleyebilirsin? Biz cevabı bulduk! Prenseslerin kokusu olan bu parfümün büyülü notaları yumuşak ve pudralı bir bitişle sonlansa da kış ayları için daha uygun bir koku.  

Üst notalar: Mandalina, bergamut ve limon
Orta notalar: Yasemin ve portakal çiçeği
Baz notalar: Vanilya, beyaz misk ve paçuli  

Ne Beklemelisin? 
Guerlain Shalimar Souffle’den bekleyebileceklerin en önemli şey kokusu ve şişe tasarımıyla seni prensesler gibi hissettirmesi. Ekmek yoksa pasta yiyen tatlı düşkünü Marie Antoinette’i çağrıştıran bu masalsı parfümü sıktıktan sonra tek yapman gereken beyaz atlı prensini beklemek.  


5. Thierry Mugler Angel

Çikolatayı yemek yetmiyorsa çikolata kokan bir kokuya ne dersin? Çığır açmış bir koku olan Angel, ilk defa çikolata ve karameli kokuyla karşımıza çıkarmış bir parfüm. Notalarından dolayı yazdan çok sonbahar ve kış ayları için uygun.

Üst Notalar: Kavun, Hindistancevizi, Portakal
Orta Notalar: Bal, Kayısı, Ahududu, Erik, Orkide
Alt Notalar: Paçuli, Vanilya, Karamel, Çikolata

 Ne Beklemelisin?
Hem çocuksu hem kadınsı hem fresh hem de büyüleyici… Ruh hali sürekli değişen bir insansan bu parfüm tam da bunun için yaratılmış. İyi melek mi kötü melek mi olmak istiyorsun sen karar ver, emin ol Angel her koşulda senin kokun olacak.


6. Emporio Armani She

Parfüm seçiminde klasiklerin çekiciliğine inanıyorsan, Emporio Armani She’yi mutlaka koklamalısın. Kadının doğasındaki doğurganlık ve bereketi temsil eden bu parfüm, vanilya aşıkları için en ideal kokulardan biri.

Üst Notalar: Mandalina, Bergamot, Armut, Ananas
Orta Notalar: Kediotu, Menekşe, Iris, Yasemin
Alt Notalar: Vanilya, Misk, Sedir

Ne Beklemelisin?
Feminenliğin doruk noktalarında gezinen Emporio Armani She, dikkat çekmeyi seven, kokusuyla ön planda olan kadınların uzun süre vazgeçemeyeceği bir klasik. Son olarak “Bu güzel koku nereden geliyor?” sorularına hazır mısın?


DAHA FAZLA PARFÜM ÜRÜNÜ

Leave A Reply

Navigate