Bu Topuklular Bütün Yaz Ayağınızda Olacak!

İster kot tshirt kombiniyle giysin ister çiçekli uçuş uçuş bir elbiseyle her kadının gardırobunda rahat bir çift topuklu ayakkabı bulunmalı! “Rahat” ve “topuklu” kelimelerini aynı cümlede kullanmaya bile cesaret edemiyor, topuklu ayakkabı modellerinden mümkün olduğu kadar uzak duruyorsanız hazır olun bu topuklular bütün yaz ayağınızda olacak! Yürürken işkence çekmeyeceğiniz, yalnızca özel günlerde değil, günlük hayatınızda da giyebileceğiniz topuklu ayakkabı modellerini sizin için seçtik.

Aslında bu konuyu 3 farklı kadın grubuna ihtaf edebiliriz:

  1. Doğduğu günden beri topuklu ayakkabıyla geziyormuş gibi yürüyebilenler için: bantlı topuklu ayakkabı
  2. Arada bir de olsa topuklu ayakkabıya şans verenler için: bağcıklı topuklu ayakkabı
  3. Topuklu ayakkabı cümle içerisinde bile geçse kaçanlar için: kalın topuklu ayakkabı

Bu üç farklı topuklu ayakkabı modellerinden bahsetmeden önce pratik bir bilgi verelim:

Topuklu ayakkabının ayağımızı acıtmaması için ne yapmalıyız?

Baş parmağınızdan başlayarak sayıp 3. ve 4. parmağınızı mümkünse yara bandıyla bantlayın. Bu iki ayak parmağı arasında bölünen bir sinir var ve üzerine baskı uygulandığında (yani topuklu giydiğimizde) ağrıya ve acıya sebep oluyor. Yara bandı sinir üzerindeki gerginliği gideriyor ve gün boyu acısız yürümemize olanak sağlıyor.

Bantlı Topuklu Ayakkabı

Bantlı topuklu ayakkabılar ve bantlı topuklu sandalet modelleri yürüyüş açısından sizi biraz zorlayacak da olsa çok zarif ve şık ayakkabılar. Hem jean, beyaz gömlek gibi casual görünümlerle hem de abiye elbise gibi iddialı parçalarla kullanabileceğiniz tek bantlı topuklu ayakkabı modelleri, minimal ve sade tasarımlarıyla aynı zamanda joker parçalar. Kot topuklu ayakkabı modelleri de bu aralar yükselişte hatırlatalım.

Editörün Seçimleri

  

1. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜2. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜3. ILVI Topuklu Ayakkabı⎜4. CASAVIE Topuklu Ayakkabı


Son zamanların en popüler ayakkabılarından biri de bağcıklı topuklu ayakkabı modelleri. Bantlı modellere oranla ayağı daha çok saran bu model, hareket etme ve yürüme açısından daha avantajlı. İnce detayların ön planda olduğu bağcıklı topuklu ayakkabı modeller de bantlı modeller gibi hem günlük hem gece etkinliklerinde kullanılabilir.

Editörün Seçimleri

  

1. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜2. ILVI Topuklu Ayakkabı⎜3.ELLE Topuklu Ayakkabı⎜4. ILVI Topuklu Ayakkabı


Kısa ve kalın topuklu ayakkabı modelleri tekrar popüler oldu da topuklu giymekten kaçan herkes derin bir nefes aldı. Asla topuklu giymem diyenlerin bile rahatça yürüyebileceği kalın topuklu ayakkabı modelleri, özellikle kısa topuklu olduğunda günlük kombinlere çok yakışıyor. Topuklu ayakkabıyı da casual bir parçaya dönüştüren kalın topuklu ayakkabılar, hem spor hem şık olmak isteyenler için harika bir alternatif.

Editörün Seçimleri

  

1. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜2. ELLE Topuklu Ayakkabı⎜3. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜4. ILVI Topuklu Ayakkabı

DAHA FAZLA TOPUKLU AYAKKABI MODELİ

 

2 Comments

  1. Pingback: 30 Yaşına Gelmeden Bu Ayakkabıları Giymeyi Bırakın! - Number L

  2. Pingback: u Elbiselerle Hiçbir Düğünde Pişti Olmayacaksınız!

Leave A Reply

Navigate