Burca Göre Makyaj Seçimleri

Yataktan çıkarken bile burç yorumumuzu okuduğumuzu göz önünde bulundurursak (merkür retrosundan dolayı tost yaparsan yanabilir bu arada haberin olsun) hayatımızın her alanında hatta makyaj seçimleri yaparken de neden aynı şeyi yapmayalım ki? Bu yazımızda burç gruplarına göre nasıl bir makyaj yapmalıyız onu anlatacağız.

1. Toprak Grubu Burçları

Boğa, Başak ve Oğlak burçlarını bünyesinde barındıran toprak burcu grubunu tanıman için yapman gereken tek şey ortamda fikrini herkese kabul ettirmeye çalışan birilerini araman. Haksız da sayılmazlar çünkü her zaman mantık çerçevesi içerisinde kararlar alıp, uygularlar. Estetik ve rutinleri konusunda her zaman büyük riskler almasalar da, doğayı en çok seven burç grubu, toprak grubu burçlardır. Sıcak, doğayla bağdaştırabileceğin turuncu, yeşil tonlar ve kahverenginin her tonu boğalar, başaklar ve oğlaklar için harika bir seçim olacaktır.

Editörün Seçimleri:

2. Su Grubu Burçları

Yengeç, Akrep ve Balık burçlarını içerisine alan su grubu, burçlar içerisinde duygularını en yoğun yaşayan, en tutkulu kişiliklerdir bu yüzden de çoğu zaman anlaşılamazlar. Hayal güçleri arşa değen su grubu burçlarını okyanusa benzetebiliriz. Bazen inanılmaz durgun ve sakin bazen de içinde fırtınalar kopan su grubu burçları, duygusal gelgitlerin insanlarıdır.Yengeç, Akrep ve Balık, içlerindeki deniz ve su tutkusunu dinleyip pastel yeşil, bebe mavisi, uçuk lila tonlarda makyajları tercih etmeli ve hayatta her kötü şeyin onlarla alakalı olmadığını artık anlamalılar.

Editörün Seçimleri:

  

3. Hava Grubu Burçları

İşte karşınızda entellektüel, aşırı sosyal ve özgür ruhlular: İkizler, Terazi ve Kova. Hava grubu burçları, burç grupları içerisinde en çok gelecek planları yapan burçlardır. Her ne kadar sürekli plan yapsalar da sürekli çalışan zekaları yüzünden kolayca dikkatleri dağılabilir. Bu yaratıcı kişiliklerini yansıtmakta makyaj onlar için harika bir yol olabilir ve özgür ruhlarıyla çok uçlarda renk seçimleri yapabilirler. Neon renkler, patlayan lilalar, belirgin tonlar İkizler, Terazi ve Kova’nın vazgeçemedikleri renk tonlarıdır. İçindeki çiçek çocuğu salmak isteyen hava burçları iddialı makyajlara şans vermeli.

Editörün Seçimleri:

4. Ateş Grubu Burçları

Ateş grubu burçları bunu duymaktan eminiz sıkıldılar ama yalan söylecek değiliz. Kendilerine aşık olan Koç, Aslan ve Yay burçları, görünüşlerinde riske girmekten kaçınmazlar. Bu cesur ve olabildiğine yaratıcı burç grubu, kırmızılar, bordolar, turunculardan oluşan bir makyaj skalasına sahiptirler. Siyahın her tonunu da kullanmaktan çekinmeyen Koçlar, Aslanlar ve Yaylar, ateş gibi parlayan seçimlerle her ortamda gözleri üzerine çevireceklerdir.

Editörün Seçimleri:

Navigate