Çizgili Gömleği Kombinleme Rehberi

Yıllarca ofis gardıroplarının baş tacı yaptığımız, her resmi etkinlikte dönüp dolaşıp tercih ettiğimiz çizgili gömleklere farklı bir bakış açısı getirmenin zamanı geldi! Çizgili gömleği kombinleme rehberi’nde bu harika parçayı bambaşka ve şık biçimlerde nasıl giyeriz bundan bahsedeceğiz. Çizgi bu kadar popülerken Trend Alarmı: Çizgili Parçalar konumuza da göz atmayı unutmayın.

Daha çok slim ve regular fit formlarda karşımıza çıkan, vücuda sımsıkı oturan gömlekler artık gerilerde kaldı. XL gömleklerin sokakları ele geçirdiği günümüzde, her zaman daha ciddi bir gözle baktığımız çizgili gömlekleri biraz daha rahat ve cool bir hale getirebiliriz nasıl mı?

1. Omuz Detayı

Açık omuzlu parçalar şu sıralar çok yükselişte. Gömleklerin iki omuzdan da sıyrılıp giyildiği haline çokça rastlıyoruz ama tek omuz detayıyla kullanıldığında da oldukça havalı görünüyor. 21 yaşındaki güzel model Hailey Baldwin de tek omuz dekolteli çizgili gömleğini yırtık bir kot şort ve beyaz sneaker‘larla tamamlamış. Hem cool hem de stil sahibi görünen bu kombin her ortam için ideal.

Editörün Seçimleri:

 

1. LİDYANA COLLECTION Gömlek⎜2. LİDYANA COLLECTION Gömlek

2. Desen Kardeşliği

Hamileyken ne kadar şık olunabileceğinin yürüyen kanıtı Pernille Teisbaek, oversize gömleğe feminen bir boyut kazandırmış. XL çizgili gömleğini farklı bir desenle kombinleyerek cesur bir adım atan Pernille, her zaman kuralına göre oynamamak gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Bu harika etek gömlek kombini şık bir ayakkabıyla güzel bir ofis gününü şık bir akşam yemeği buluşmasına dönüştürebilir.

Editörün Seçimleri:

 

1. GANT Gömlek⎜2. JUST FOR YOU Gömlek

3. Oversize Üstü Oversize

Söz konusu oversize bir parça olduğunda tavsiyeler genellikle onu daha dar bir parçayla kombinlememiz üzerinedir. Biz böyle moda kısıtlamalarına inanmıyoruz. Blogger Linda Tol da bol üzeri bol kombiniyle bu düşüncemizi destekler nitelikte bir şıklıkta karşımızda. Bol paça, kemerli pantolonunun üzerine bol, çizgili bir gömlek tercih etmiş, çok da güzel olmuş. Ayakkabı ve çanta seçimlerini doğru yaptığınız takdirde her ortama uyum sağlayabileceğiniz bir görünüm. Linda gibi patlayan renklerde aksesuarlar seçip kombine biraz daha hareket katabilirsiniz.

Editörün Seçimleri:

 

1. SETRE Gömlek⎜2. SETRE Gömlek

4. Erkek Arkadaş Bonusu

Unisex parçalar gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Fırsat bu fırsat etrafımızdaki erkeklerin gardıroplarından kıyafet çalabiliriz! Erkek arkadaşlar ya da erkek kardeşlerin dolabındaki hep görüp beğendiğimiz çizgili gömleklere bir şans vermenin tam zamanı! Hem bu görünüm feminen maskülen bir look için harika seçeneklere sahip. Seçeceğiniz erkek gömleğinin altına bol kumaş bir pantolon seçip daha casual bir görüntü için bir tarafını dışarıda bırakabilirsiniz.

Editörün Seçimleri:

 

1. MEHTAP ELAİDİ Gömlek⎜2. LACOSTE Gömlek

4. Şort Gömlek Kardeşliği

Eskiden serin yaz akşamlarının kurtarıcı ikilisi sweatshirt ve şorttu. Haydi biz bu ikiliye bir güncelleme getirelim! Çizgili gömleğinizi Kendall Jenner gibi “görünmez pantolon” ile kombinleyedebilirsiniz ama boşu boşuna pantolonunuzu bu hale getirmenize gerek yok. Kot bir şort da yeterli olacaktır. Gömleğinizin uçlarını şortunuzun altından çıkartıp kombininizi daha fazla stil sahibi de yapabilirsiniz.

Editörün Seçimleri:

 

1. LİDYANA COLLECTION Gömlek⎜2. TOMMY HILFIGER Gömlek

5. Omuzlar Dışarıda!

Omuzları düşürerek bir şeyler giyme modasını sanıyoruz ilk Rihanna başlattı. Kot ceketler, gömlekler derken direkt omuzları düşük gömlekler üretilmeye başlandı bile! Klasik, XL gömleğinizi ilk düğmelerini açarak omuzlarınızda düşürüp giyebilirsiniz. Bu fazlasıyla resmi duran gömleklerinizi bile bir anda feminen bir havaya sokacaktır.

Editörün Seçimleri:

 

1. SETRE Gömlek⎜2. LİDYANA COLLECTION Gömlek

DAHA FAZLA GÖMLEK ÜRÜNÜ

1 Comment

  1. Pingback: Şık ve Stil Sahibi Görünmenin 9 Altın Kuralı - Number L

Leave A Reply

Navigate