Dizi Stili: Fi Erkekleri

Acısıyla, tatlısıyla ve bolca tartışmasıyla Fi dizisinin ilk sezonunu geride bıraktık. Fi, hem oyuncu seçimiyle hem de alışılmışın dışında konusuyla her yayınlandığı hafta gündemimize oturmayı başarıyor. Biz de bu kez dizinin seyircilerini iki farklı kutuba bölen iki karakterin stilini mercek altına aldık. Dizi başladığında yazdığımız Dizi Stili: Fi Kıyafetleri yazısına göz atmadıysanız onu da buraya bıraktık! Siz hangi takımdasınız? İdealist sanatçı Deniz’in mi? Saplantılı aşkı yüzünden sınır tanımayan Can Manay’ın mı?

Dizi Stili: Fi Erkekleri

Öncelikle herkesin konuştuğu, kiminin çok sevdiği kiminin nefret kustuğu sosyopat psikolog Can Manay’dan başlayalım. Can Manay gizemli, saman altından su yürüten karakterine uyacak biçimde genellikle siyah, lacivert gibi tonlarda kıyafetler tercih ediyor. Hal ve hareketlerinden obsesif kompulsif bozukluğu taşıdığı belli olan Can Manay karakterinin kıyafetleri de kişiliğini yansıtacak biçimde aşırı düzenli. Stilinde genellikle uzun kabanlara, ceketlere ve gömleklere yer veren Can Manay’ın imza aksesuarı tabii ki artık onunla tamamen özdeşleşen yuvarlak çerçeveli gözlükleri!

İlham Al

  

Günlük stilinde daha çok triko ceket tshirt kombiniyle gördüğümüz Can Manay, sunduğu programa çıkarken takım elbise, yelek gibi daha resmi parçalar kullanmayı seviyor. Ne giyerse giysin tüm kıyafetleri saplantılı bir derecede düzenli ve uyumlu. Umarız Can Manay’ı da ikinci sezon renkli bir kıyafetin içerisinde görebiliriz.

ÜRÜNLER: 1. SELİM BAKLACI Ceket⎜ 2. G-STAR RAW Gözlük⎜3. TRIWA Saat⎜4. FRAU Ayakkabı⎜5. LACOSTE Gömlek⎜6. GANT Ceket⎜7. NO SMOKIN Tshirt⎜8. GANT Pantolon


İlham Al

     

 

İdealleri uğruna hareket eden bu yüzden Fi izleyicisinden sürekli eleştiri alan Deniz hoca karakterinin kişisel stili ise Can Manay’ın tam tersi. Dağınık uzun saç ve sakalları ve her zaman salaş görünen kıyafetleri ile Deniz, dış görünüşü hakkında insanların ne düşündüğünü asla önemsemiyor. Deniz Hoca tıpkı hayatında aldığı kararlarda olduğu gibi şekilci ve şov içeren bir giyim tarzından uzak. Deniz karakterinin üzerinde en sık gördüğümüz şeyler, tshirt, jean ve artık onun da imza parçası olmaya başlayan hırkaları.

ÜRÜNLER: 1. NO SMOKIN Tshirt⎜ 2. FRAU Bot⎜3. GANT Tshirt⎜4. MONO PROJECTS Gömlek⎜5. HB ESSENTIALS Üçlü Bileklik⎜6. AMERICAN VINTAGE Hırka⎜7. HEMINGTON Jean⎜8. OUTCAST PEOPLE Kaban

 

DİZİ STİLİ: İÇERDE

DİZİ STİLİ: Fİ’NİN EN DİKKAT ÇEKEN TAKILARI

 

5 Comments

  1. Pingback: Sokak Stili: Erkek Kombin Önerileri - Number L

  2. Pingback: Ünlü Aşıkların Stilleri: Serenay Sarıkaya, Kerem Bursin Çifti - Number L

  3. Pingback: Ayın Stil İkonu: Burak Deniz - Number L

  4. Pingback: Dizi Modası: Dolunay Kıyafetleri - Number L

Leave A Reply

Navigate