Ekose Detaylar

“Tarih tekerrürden ibarettir.” derler. 90’larda hüküm süren grunge tarzının parçası ekose bu sezona sert bir dönüş yapıyor. Bu kez en modern, en minimal ve en sofistike haliyle… Ekoseler, çizgili desenlerin tahtını ele geçirmekte kararlı bir duruş sergiliyor. Tasarımcıların 90’lara selam çakan koleksiyonlarından tutun moda haftalarındaki sokak stillerine kadar birçok yerde bu izleri görebilirsiniz. Her mevsim gördüğümüz ekose desenler bu sezon dolaplarda fazlasıyla yer kaplayacak gibi duruyor. Biz de hazır bu kadar popülerken farklı ekose parçalarını sizin için derledik. Nasıl kombinleyeceğinizi merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Eğer bunları satın almak için kendinizi zor tutuyorsanız yalnız değilsiniz. Fakat elinizi çabuk tutun çünkü beğendiklerinizin stokta uzun süre kalacağının garantisini vermiyoruz.

Etek

Ekose etekler bizi okul yıllarımıza geri götürüyor. Özellikle kırmızı ve tonlarında olanları… Bu yüzden ekoseden bıkmış olanlarınız varsa çabuk karar vermesin bu sezon bu parçalar sizin de gözbebeğiniz olabilir. O zamanlar zorunlu olarak giydiğimiz ekose etekleri bu defa zevkinize ve stilinize göre istediğiniz şekilde yorumlamakta özgürsünüz. Midi, mini, pileli veya kalem etekleri sık sık görmeye alışacaksınız. Basic bir parça ile kombinleyebilir veya stil oyunlarıyla eteğinizin renginde olan farklı desen bir üstle uyumu yakalayabilirsiniz. Üzerine de deri ceket veya bu sezon moda olan bomber ceketi çektiniz mi işte hazırsınız!
item_01

ÜRÜNLER
L’ATAILER CACHE
 Etek | 
FİSTAN BY A Etek GIZIA Etek | HEVA Etek

Gömlek

Ekose desenleri en sık gördüğümüz parça gömlekler yani diğer tabirle oduncu gömlekleri. Bu gömlekler sizi de 90’lı yıllardaki diziler ve kliplere götürmüyor mu? Siz de o yıllardaki gibi önü baskılı tişört ve yırtık kot ile beraber giyebilir hatta belinize bağlayarak asi ruhu ön plana çıkartabilirsiniz. Tezat parçaları kullanarak uyumsuzluğun uyumu ile alışılmışın dışında bir görünüm de elde edebilirsiniz. Siyah kumaş pantolonla kombinlerseniz ekosenin sert tavrını yıkmanız mümkün.

ÜRÜNLER
ONLY
 Gömlek | 
LEVI’S Gömlek | MAVİ Gömlek | LİDYANA Gömlek

Palto

Eğer dolabınız için kaliteli paltolara yatırım yapmak istiyorsanız bunlardan biri ekose desenli olanlanlardan olmalı. Seçeceğiniz palto, bir yandan içinizi ısıtacak diğer yandan görünümüyle asaletinizi ortaya çıkaracak. Ekose bir kombin üzerine ekose palto giyerek tarzınızı 100’e katlayabilirsiniz. Geniş bir şapkayı da kombinize dahil edip feminen ve şık olabilirsiniz.

ÜRÜNLER
ELİF ŞİMAL
 Palto | 
HEVA Hırka | GÜLÇİN UZUNALAN Panço | NOCTURNE Palto

Elbise

Tek parça ekose bir elbise ile günü kurtarabileceğinizi biliyor musunuz? Ekose bir elbiseyi gündüz stilinize uyarlayabilir, aynı elbiseyi daha gösterişli parçalarla giyerek geceye devam edebilirsiniz. Açık renk tonlarında ekose bir elbiseyi masa örtüsü kumaşı görünümünden kurtarmak isterseniz ona uygun bir kemer takabilirsiniz ya da mini bir elbise ise diz üstü bir çizme ile stilinizi yukarıya taşıyabilirsiniz. Kolsuz ekose elbiseniz varsa içine uyumlu basic bir üst ya da düz beyaz bir gömlek giyebilirsiniz. Size tavsiyemiz bu sezon modası olan kadife bir tişört veya gömlekle kombinlemeniz. Bu iki güçlü parçayı bir arada kullanarak kraliyet ailesine de göndermenizi yapın.

ÜRÜNLER
BOO PALA
 Elbise | 
FİSTAN BY A Elbise | ELİFŞİMAL Elbise | SETRE Elbise

Pantolon

Bol kesim pantolon furyası yazdan bu yana devam ediyor. Ekose desenleri boru paça ve cigarette model kesimlerde bu sıralar çok sık görüyoruz. Ekose desenli pantolonlar ofis şıklığında da “bugün ne giysem?” diye düşünmekten sizi kurtaracak nitelikte. Tarzında farklılık arayanlar ve farklı bir tarz pantolon arayışında olanlar için ekose pantolonlar birebir çözüm. Her zamanki gibi hem şık hem rahat. Bonus parça tulumu da unutmadık. Elbise gibi tek parça özelliği ile hayat kurtaran tulum neredeyse dolapların olmazsa olması kilit kıyafetlerden biri. Rahatınıza düşkünseniz tam size göre!

ÜRÜNLER
BOO PALA
 Pantolon | 
NOCTURNE Pantolon | NAUTICA Pantolon | SELİM BAKLACI Tulum

Bonus: Şıklığı Üst Düzeylere Taşıyacak Tamamlayıcılar

Havaların soğumasıyla atkılar sokak modasında ve mağaza vitrinlerinde yerini almaya başladı. Ekose furyası uzun süre sonra tekrar başlasa bile her kış onları atkılarda, şallarda ve boyunluklarda görmeye alışığız aslında. Trendler ve zevkler değişir ama ekose atkı zamansız olma özelliğini hiçbir zaman kaybetmez. Bunun yanında bu sezon ekose eldiven ve çanta gibi tamamlayıcılar ve kıyafet detayları minimal kombininize hareket katacak.


ÜRÜNLER
PIECES
 Atkı | 
DESA Çanta | LİDYANA Eldiven | CONVERSE Ayakkabı

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate