Ev Dekorasyonunda Sadeliğin Altın Kuralları

Ev Dekorasyonunda abartıdan artık sıkılmadık mı? Fazlalıklardan uzaklaşıp, evlerimizdeki gereksiz şeylerden kurtulmaya ne dersiniz? İşte biz tam da bu sadelikten yana olmaya başlamışken dünyada minimalism yani sadelik veya sadeleşme denilen bir kavram ortaya çıkmaya başladı. Genellikle siyah, beyaz, gri, krem ve siyah tonlarının ön olana çıktığı, sade formların kullanıldığı ve konforun ön planda olduğu bu tarzı, küçük değişikliklerle evlerinizin her bölümüne uygulamak oldukça mümkün.

1. Duvarlarınızda Açık Tonlar Tercih Edin

Sade bir evden yanaysanız evinizi mümkün olduğu kadar açık renk ağırlıklı dekore etmeye çalışın. Koyu renk duvarlar hem odadaki doğal ışığı fazla yansıtmaz hem de evin dekorasyon ürünlerini gölgede bırakır.

İlham Al

 2. Büyüklü Küçüklü Çerçeveler Kullanın

Minimal dedik diye duvarlarımıza hiçbir şey asmayacağız demedik! Daha sade çizimlerden, siyah beyaz fotoğraflardan oluşan çerçeveler hem göz yormaz hem de evinize eşsiz bir hava katar.

İlham Al

  

3. Desenli yastıkları tercih edin

Biraz daha renk katmaktan kimseye zarar gelmez. Sade ve minimal bir evin en dikkat çeken özelliklerinden biri de rahat ve çabasız döşenmiş olması. Atın en rahat ettiğiniz minderleri, yastıkları koltuğunuza!

  

4. Yer Lambası

Yer lambaları bir diğer adıyla lambaderler hem çok fazla yer kaplamıyor hem de çok şık bir görünüm sunuyor. Bakır, gold tonlarındaki detaylarla hareketlenmiş bir lambader odanın tüm havasını değiştirebilir.

İlham Al

5. Duvar Rafları

Kocaman vitrinler artık geçmişte kaldı! Devir sadeleşme devri iken en sevdiğiniz dekorasyon eşyalarını nerede sergileyeceksiniz? Tabi ki duvar raflarında! Duvar rafı seçimi yaparken de odanın havasını bozmayacak çok keskin renklerden uzak durmaya çalışın.

 

İlham Al

 6. İlgi Çekici Tamamlayıcılar

Her ne kadar gönlümüz minimalizmden yana da olsa birkaç küçük tamamlayıcı olmadan da olmaz. Bitkiler bu gibi durumlarda imdadımıza yetişiyor. Hem sade ve tek renk odalara hoş bir renklilik sağlıyorlar hem de verdikleri pozitif enerji ile içimizi açıyorlar!

İlham Al

  

SEN ÇOK ŞIKSIN PEKİ EVİN?

2017 DEKORASYON TRENDLERİ

3 Comments

  1. Pingback: Ayın Markası: Ahşap Aşkına! La Moneta - Number L

  2. Pingback: Bu Cadılar Bayramında Ev Partisine Davetlisin! - Number L

Leave A Reply

Navigate