Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Altı Kapatıcısı

Ne savaşlar verildi, ne kavgalar sonuçlandı ama biz kadınların göz altı morlukları ile savaşı asırlardır sürüyor! Göz altı morluklarına savaş açmakta kararlıysanız ilk önce yapmanız gereken hayatınıza bir çekidüzen vermeniz. Dost acı söyler şunu unutmayın: Alkolü, sigarayı abartıyorsanız, gün içerisinde çok az su içiyorsanız bir de bunun üzerine az uyuyorsanız o göz altı morlukları sonsuza kadar sizinle kalacak üzgünüz! İstediğiniz kadar krem sürün, nemlendirin, beslenmenize ve uyku düzeninize dikkat etmedikten sonra bunlar çok yapıcı çözümler olamıyor.

“Ben bunlara dikkat ediyorum, günde 4 litre su içiyorum, hep sağlıklı besleniyorum” diyen hanım efendiler şimdi sözümüz size! Öncelikle sizi tebrik ediyoruz! Sağlıklı bir cilt için gerekli olan bütün düzeni hayatınızda oturttunuz ama hala göz altı morluklarınızdan memnun değilseniz ilk önce yapmanız gereken etkili bir göz çevresi bakım kremi uygulamak. Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Çevresi Kremi yazımız size seçim yapma konusunda fikir verecektir.

Hangi Kapatıcı Bana Uygun?

  • Kapatıcı seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var. Bunlardan ilki kapatıcınızın türü. Göz çevresi gibi hareketli bir bölge için hafif bir tercih yapmak daha doğru bu yüzden stick kapatıcılar yerine likit kapatıcıları tercih etmelisiniz. Çok ağır formülasyonu olan göz altı kapatıcıları kırışıklarınıza dolar ve çizgi çizgi bir görünüm oluşturur.

Renk ve Ton Seçimi

  • Göz altı kapatıcısı seçerken en çok zorlandığımız konulardan biri de doğru tonu yakalayabilmek. Aslında burada en büyük etken sizin neyi sevdiğinizle alakalı. Bazı kadınlar göz çevresinde daha aydınlık bir görünüm sunmak için ten renginden bir ton açık göz altı kapatıcısını tercih ediyor. Yine de fazla abartmamakta fayda var. Ten renginiz çok koyu kapatıcınız çok açıksa doğallıktan çok uzak, abartılı bir görünüm ortaya çıkabilir.
  • Yaz aylarında cildinizi bronz kullanmayı seviyorsanız kapatıcı tonunuzda birkaç ton koyu seçimler yapmak daha mantıklı. Böylece kış ayı geldiğinde bu koyu renk kapatıcınızı ten makyajınızda da kullanabilirsiniz.

Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Altı Kapatıcısı

Note, Full Coverage Concealer

Paraben ve parfüm içermeyen kozmetik ürünlerini seçmek, cilt bakımında çok önemli. Bu özelliğiyle favorilerimizden olan Note kapatıcı, içeriğindeki argan yağı ve soya proteini göz çevresini korumaya yardımcı oluyor, göz çevresindeki morluk ve lekeler üzerinde tek uygulamada yüksek kapatıcılık sağlıyor.

 

DAHA FAZLA NOTE ÜRÜNÜ


Smashbox, High Definition Concealer

Kapatıcı seçiminde en çok önem verdiğiniz şey doğal görünümse Smashbox high definition kapatıcı tam sizlik! Soft fokus inci teknolojisi ile çizgi ve lekelerin görünümünü azaltacak şekilde ışık oyunu yaratan bu ürün, içeriğindeki soya ve melek otu özü ile kızarıklıkları azaltıyor, hücreye enerji veren Riboz ile cilt görünümünü yeniliyor.

 

DAHA FAZLA SMASHBOX ÜRÜNÜ


 Estee Lauder, Double Wear Concealer

15 saate kadar kalıcılık özelliği olan Estee Lauder Double Wear kapatıcı, göz çevresinde kuruluk ya da çizgilere dolum yapmadan uzun süre kalıyor. Sürülmesi ve dağılması çok kolay olan ürün,  cildin hava almasını sağlayan mineral ve yumuşatıcı bileşenler içeriyor. Orta kapatıcılıkta olan ürün, hafif dokusu ile bütün gün kusursuz görünmenizi sağlayacak mükemmel görünümü yaratıyor.

DAHA FAZLA ESTEE LAUDER ÜRÜNÜ


Clinique, Line Smoothing Kapatıcı

Aydınlık ve taze bir görünüm arıyorsanız Clinique markasının Line Smooting kapatıcıya bir şans verebilirsiniz. Göz çevresindeki kırışıklıkların ve göz altı şişliklerinin, morluklarının, kızarıklıklarının kapanmasını sağlayan bu hafif ürün, kırışıklıkları ve ince çizgileri en aza indirgiyor. Göz çevresinde doğal ve sağlıklı bir görünüm sunuyor.

 

DAHA FAZLA CLINIQUE ÜRÜNÜ


Clarins, Eclat Minute Pinceau Perfector

Siyah halka ve yorgunluk izlerini anında yok eden Clarins Eclat Minute göz altı kapatıcısı, tüm kusurları minimize ediyor ve cilde ışıltılı bir görünüm kazandırıyor. Beyaz çay özü ile cildi daha genç gösteren ürün, yalnızca göz altı kapatıcısı olarak da kullanılmıyor. Küçük sivilce ve yara izlerinde de performansı çok etkili.

DAHA FAZLA CLARINS ÜRÜNÜ

 


 Yves Saint Laurent, Touche Eclat Kapatıcı

Gün boyu ışıldayan bir ten görünümüne kim hayır diyebilir? Dünyaca ünlü kapatıcı Yves Saint Laurent Touche Eclat, transparan yapısı ile ciltteki yorgunluk belirtilerini, azaltarak, gün boyu tazelikle ışıldayan bir ten görünümü sunuyor. Çoğu makyaj vlogger’ının da tercihi olan bu harika kapatıcı, az miktarda kullanımla mükemmel bir görünüm ortaya çıkartıyor.

DAHA FAZLA YVES SAINT LAURENT ÜRÜNÜ


Guerlain, Parure Gold Precious Light Kapatıcı

Makyaj yapmaya üşenenlerin kurtarıcı makyaj malzemesi geldi! Guerlain Parure Gold aynı zamanda aydınlatıcı özelliğine de sahip. İçeriğindeki mandalina özü sayesinde cildi beslerken göz altı morluklarını anında yok ediyor. İçeriğindeki ışık yansıtıcı pigmentler, ciltteki renk eşitsizliğini dengelerken capcanlı bir görünümle gözlerdeki uyku izlerini anında siliyor.

DAHA FAZLA GUERLAIN ÜRÜNÜ


 Giorgio Armani, High Precision Retouch

Cilt kusurlarını hem gizleyen hem de silen bir kapatıcı fikrine ne dersiniz? Göz atındaki morluk ve kırmızılıkları gizleyen Giorgio Armani High Precision Retouch, içeriğindeki E vitamini ile hassas göz çevresini besliyor. Göz altında kalın bir tabakaya sebebiyet vermeden aydınlık veren bu harika ürün, moda haftalarında model makyajlarında da sıkça tercih ediliyor.

DAHA FAZLA GIORGIO ARMANI ÜRÜNÜ


Dior, Backstage Pros Flash Luminizer

Ten rengine maksimum ışıltı katan Chiristian Dior Backstage Pros Flash Luminizer, gözlerdeki tüm yorgunluk belirtilerini silip süpürüyor. Lifting etkisiyle cildi beslerken aynı zamanda esnekliğini de arttıran bu işlevsel ürün, daha hafif ve kolay strobing uygulamaları için hafif bir formülde üretilmiş.

 

DAHA FAZLA DIOR ÜRÜNÜ


La Mer, The Concealer

Orta kapatıcılıkta, ultra kremsi ir kapatıcı olan La Mer The Concealer, gençlik ateşini cildinize aşılıyor. İpeksi formülü ile uygulaması oldukça kolay olan ürün, kusursuz bir parlaklık için gerekli her şeye sahip. Tüm La Mer ürünlerinde olan iyileştirici etkiyi bu özel ürünle siz de hissedeceksiniz.

DAHA FAZLA LA MER ÜRÜNÜ

 

 

MÜKEMMEL BİR YÜZ İÇİN GEREKENLER

GÖZ ALTI MORLUKLARINDA EN ETKİLİ 10 KREM

 

Leave A Reply

Navigate