Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Çevresi Kremi

Gözler kalbin aynası mı bilemiyoruz ama sağlıksız bir bedenin en belirgin sinyallerini onlardan alabilirsiniz. Az uyku mu uyuyorsunuz? Makyajınızı çıkartmadan mı yatıyorsunuz? Bu aralar alkolü fazla mı kaçırdınız ya da b12’niz mi eksik? Tüm bunları ilk bakışta ortaya çıkarabilecek, neredeyse tüm kadınların yıllardır kurtulmaya çalıştığı tek bir şey var: göz altı morlukları. Bazıları morlukların genetik olduğunu söylese de göz altı morluklarını yaşam, beslenme ve bakım alışkanlıklarınız tetikliyor. Göz altı morlukları için pek çok yöntem sunulsa da sağlıklı beslenme ve düzenli uyku şart. Sizi mutlak çözüme ulaştırmasa da göz altlarınızdaki belirgin şikayetlerden kurtaracak 10 göz çevresi kremi burada:

Kaliteli Bir Gece Uykusu

Her ne kadar çok fazla uyumanın çok da gerekli olmadığı ile ilgili tartışmalar sürüyor da olsa, sağlıklı bir cilt için en az 7 saat uyku, atlanmaması gereken bir etmen. Uykunuzu iyi alsanız da hala aynı şikayetten muzdaripseniz buzluğa koyduğunuz salatalık ya da metal kaşıkla gözlerinize sabahları masaj yapabilirsiniz. Zaten yeterince mor olan göz altlarımızın bir de balon gibi şişiyor olması bazı sabahlar iyice canımızı sıkıyor. Yalnızca masaj yeterli değil elbette. Gece yatmadan önce ve sabah evden çıkmadan yüzümüzün en hassas bölgesi olan gözlerimizin çevresine mutlaka göz altı morlukları için krem uygulamamız gerekiyor.

Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Çevresi Kremi

 

Clinique, All About Eyes Rich

Hafif formülü ile göz altı morluk ve şişlik görünümlerini ortadan kaldırmaya ve daha aydınlık bir görünüm sağlamaya yardımcı olan Clinique All About Eyes Rich, üzüm ve dut ekstresi gibi doğal malzemeler içeriyor. İçeriğindeki kafeinle göz şişkinliğini azaltan ve göz çevresindeki elastikiyeti arttıran ürünü gece yatmadan önce ve sabah makyajınıza başlamadan önce çok küçük miktarda göz çevrenize uygulayabilirsiniz.

 

DAHA FAZLA CLINIQUE ÜRÜNÜ


Clarins, Eye Contour Gel

Göz altı torbaları ve morluklar için en doğal alternatiflerden biri olan Clarins Eye Contour Gel göz altlarınızdaki şişlikleri ve morlukları gözle görülür derecede azaltıyor. Sertifikalı organik malzemelerden üretilen ürün, göz makyajı öncesi göz çevrenizi hazırlıyor ve makyajın daha kalıcı olmasına yardımcı oluyor. İçeriğinde paraben, sülfat gibi zararlı katkı maddeleri barındırmayan ürün günlük kullanım için uygun.

 

DAHA FAZLA CLARINS ÜRÜNÜ


Le Château du Bois, Yorgunluk Karşıtı Göz Serumu

%100 doğal ve organik olduğu Ecocert Sertifikası ile kanıtlanmış olan Le Château du Bois, göz çevresini dinginleştiriyor, göz altı morluklarını gidererek ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor. Lavanta, aloe vera, tavşan kirazı, yabangülü ve yulaf taneleri gibi pek çok özelliğe sahip çeşitli bitkilerin seleksiyonu sayesinde, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gideriyor, pürüzsüz bir görünüm oluşmasına ve derinlemesine bir nemlendirme sağlıyor.

DAHA FAZLA LE CHATEAU DU BOIS ÜRÜNÜ


Christian Dior, Hydra Life Eye Creme

Aydınlık ve taze bir görünüm arıyorsanız The Hydra Life tam size göre! Özellikle göz çevresi için formula edilmiş olan bu ürün düzenli kullandığınız takdirde göz çevresinde gözle görülür farklılıklar yaratıyor. Göz çevrenizin ihtiyacı olan bütün nemi sağlayan aynı zamanda göz altı morluklarını yatıştıran ürün sayesinde gözleriniz her zaman iyi bir uyku çekmiş ve canlı görünecek. Gece yatmadan ve gündüz makyaj öncesi parmak uçlarınızla küçük vuruşlar uygulayarak kullanabilirsiniz.

DAHA FAZLA CHRISTIAN DIOR ÜRÜNÜ


Elizabeth Arden, Moisturizing Eye Cream

Adından da anlaşılabileceği gibi Elizabeth Arden’in bu harika ürünü gözle görülür değişiklik peşinde olanlar için üretilmiş. Cildin nem dengesini sağlamak ve korumak adına geliştirilen bu kokusuz göz kremi, tüm cilt tipleri ve günlük kullanım için uygun. Nem dengesini sağlarken göz altlarımızda oluşan morlukları da unutmayan Elizabeth Arden, göz çevrenizi yumuşacık yaparken yaşlanma belirtilerini de silip götürecek.

 

DAHA FAZLA ELIZABETH ARDEN ÜRÜNÜ


Dr. Brandt, Dark Circles Away Collagen Eye Serum

Kolajen seviyesini yükselten ve dolaşımı uyaran, göz altındaki koyu halkaları, yorgun gözleri, kırışıklıkları ve göz altı torbalarını azaltan bir seruma ne dersiniz? Dr. Brant’in bu serumu anında aydınlanma sağlıyor ve gözlerin daha az yorgun ve daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı oluyor. Metal aplikatörü sayesinde sürüm kolaylığı ve hijyen de sunan ürün, paraben, sülfat gibi zararlı maddeleri de içeriğinde barındırmıyor.

DAHA FAZLA DR BRANT ÜRÜNÜ


Shiseido, Ibuki Eye Correcting Cream

Shiseido’nun en sevilen serisi Ibuki’nin göz kremi olan bu ürün, göz altı morluklarının azalmasına ve göz çevresinin her zaman canlı ve nemli olmasına yardımcı oluyor. Göz çevrenizi yıpratabilecek bütün dış etmenlere karşı adeta bir kalkan görevi gören bu harika krem, cansız görünen gözlerden ve kapatıcı kullanmaktan sıkılan bünyeler için ilaç niteliğinde. İnce yapısı sayesinde kolayca emilen krem, göz çevrenizde yağlı ve ağır bir hissiyat bırakmıyor.

 

DAHA FAZLA SHISEIDO ÜRÜNÜ


 Lancome, Genifique Yeux Light Pearl

Genifique Yeux Light Pearl Lancome’un döner şekli ve masaj etkili aplikatörü ile tasarlanmış ilk göz aydınlatıcı serumu. Göz altı ve üstü hatlarında yenilenme sağlayan bu ürün, daha genç bir cildin gözle görülür 10 belirtisini sunuyor. Daha pürüzsüz, daha aydınlık, daha iri görünümlü gözler ve gözle görünür gençleşme için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu mucize serumu deneyen kadınların % 75’i göz altı torbalarının gözle görülür şekilde azaldığını fark etmiş bizden söylemesi.

DAHA FAZLA LANCOME ÜRÜNÜ


Shiseido, Anti Dark Circles Eye Cream

Bu yüksek etkili krem göz altı morluklarına sebep olan iki temel problem ile savaşıyor; pigment bozukluğu ve yavaş kan dolaşımı. Göz altlarındaki mavilikleri ve morlukları gözle görülür bir biçimde azaltıp daha genç bir görünüm sunan Shiseido Anti Dark Circles göz kremi, hassas göz çevresi için yumuşak ve nazik bir kullanım vadediyor. Göz çevresindeki sorunlara neden olan şeyleri kökten halletmek üzere formüle edilmiş olan bu ürünü deneyen herkes olumlu yorumluyor.

DAHA FAZLA SHISEIDO ÜRÜNÜ


La Mer, The Eye Concentrate

Kan dolaşımınızı anında arttıracak, size özel tasarlanmış bir aparatı olan mucizevi bir kremle tanışmaya ne dersiniz? Gümüş başlıklı spatulası ile birlikte çalışan ve cildi anında rahatlatan Eye Concentrate, doğal bir manyetik mineral olan hematit yönünden de zengin. Doğada bulunan ve bilinen en faydalı taşlardan biri olan Hematit, sağladığı enerjiyle koyu halkalarınızın görünümünü azaltacak. Daha sağlıklı ve canlı bir görünüm için doğanın zenginliklerinden de yararlanan bu ürünü mutlaka deneyin!

DAHA FAZLA LA MER ÜRÜNÜ


Bonus Ürün: Foreo Iris Aydınlatıcı Göz Masaj Cihazı

Parmak ucuyla yapılan Asya masajından esinlenilerek tasarlanan Foreo Iris Aydınlatıcı Göz Masaj Cihazı, göz çevresindeki yorgunluk ve yaşlanma belirtilerin için el ile yapılan masajdan çok daha etkili bir sonuç veriyor. Göz altında oluşan şişliği, torbaları ve siyah halkaların görünümünü azaltmaya ve göz altındaki ince çizgileri pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan bu harika alet, serum ve göz kremlerinin emilimini artırırken göz çevresi görünümünü canlandırıyor.

DAHA FAZLA FOREO ÜRÜNÜ

 

MÜKEMMEL BİR YÜZ İÇİN GEREKENLER

 

2 Comments

  1. Pingback: Göz Altı Morluklarında En Etkili 10 Göz Altı Kapatıcısı - Number L

  2. Pingback: Cilt Problemlerinde En Etkili 10 Yüz Serumu - Number L

Leave A Reply

Navigate