Hangi Gözlük Seninki?

Yaz geldi ve güneş yüzünü artık daha fazla göstermeye başladığına göre çantamızdan eksik etmememiz gereken en önemli parça güneş gözlüğümüz. Bu sıralar eski gözlüklerinden sıkıldıysan yeni güneş gözlüğü almanın tam zamanı! Fakat yeni gözlük alırken herkesin yaşadığı en büyük sorun kendi yüz tipine uyan gözlüğü bulmak. Gel bu problemi ortadan kaldıralım ve senin yüz tipine uyan o mükemmel güneş gözlüğünü birlikte bulalım.

 1. Yüzünün Şekli Kareyse:

Kare yüzlülerin alın-çene genişliği eşit ve köşeli bir yüz yapıları var. Yüz şeklinin çok belirgin olmasından şikayet ediyorsan onu mümkün olduğunca gözlükle bloke etmelisin. Büyük ve yuvarlak camlı gözlükler yüz şeklini yumuşatmak için birebir.

Dikkat etmen gereken bir diğer nokta ise tercih edeceğin gözlüğün elmacık kemiklerinizden geniş olması. Göz aralığına tam oturan, yüzünden taşmayan bir gözlük tercih edersen yine yüzünü olduğundan daha köşeli ve büyük gösterebilirsin.

Ürünler: 1. TOMFORD Güneş Gözlüğü⎜2. KARL LAGERFELD Güneş Gözlüğü⎜3. GUESS Güneş Gözlüğü ⎜3. LE SPECS Güneş Gözlüğü

2. Yüzünün Şekli Yuvarlaksa:

Alın-çene genişliği eşit ve yumuşak köşeli bir yüzün varsa, yuvarlak bir yüze sahipsindir. Yuvarlak yüz şekline sahip olan insanlar genellikle yüz hatlarının yeterince belirgin olmamasından şikayetçidirler. Ama küçük makyaj tüyoları ve doğru aksesuarlarla bunu elde etmek oldukça kolay. Gözlük seçimi yaparken senin dikkat etmen gerekenler şunlar;  Yuvarlak camlı gözlükler kullanmak yüzünü daha da yuvarlak göstereceğinden kare veya dikdörtgen gözlükler tercih etmelisin.

Ürünler: 1. MASSADA Güneş Gözlüğü⎜2. SUPER Güneş Gözlüğü⎜3. KARL LAGERFELD Güneş Gözlüğü ⎜3. SWING Güneş Gözlüğü

3. Yüzünün Şekli Ovalse

Oval yüzlerde alın ve çene dar ve simetriktir. Oval yüz şekline sahipsen çok şanslısın çünkü neredeyse bütün yuvarlak ve köşeli modeller yüzüne yakışıyor olmalı! Sezonun en trend gözlükleri ince cat eye’lar, yılların eskitemediği Wayfarer’lar hatta kullanması en zor olan John Lennon ile özdeşleşmiş tam yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerine kadar seçeneğin bol.

Damla şeklinde Aviator stili gözlükler bu sezon yine geri döndü bir göz atmaya ne dersin?

Ürünler: 1. RAY-BAN Güneş Gözlüğü⎜2. SUPER Güneş Gözlüğü⎜3. HAWK Güneş Gözlüğü ⎜3. TODS Güneş Gözlüğü

4. Yüzünün Şekli Kalpse

Eğer alın kısmın çene kısmından daha genişse kalp şeklinde bir yüz yapısına sahipsin demektir. Geniş alnını dengelemek için takacağın gözlüğün üst kısmı alt kısmından daha geniş olmalı. Kedi gözü şeklindeki gözlükler senin için uygun bir seçim olabilir. İş yalnızca gözlük seçimiyle de bitmiyor. Saç kesimi ve rengi de yüz şeklinde hoşuna gitmeyen tarafları kapatmak için iyi bir aracı. Biz bütün tüyoları verdik artık tek yapman gereken aralarından seçmek! Elini çabuk tutmanı öneririz, herkes tatil planı yapmaya başladı bile!

Ürünler: 1. EMILIO PUCCI Güneş Gözlüğü⎜2. MOOSHU Güneş Gözlüğü⎜3. LADY VICTORIA Güneş Gözlüğü ⎜3. GUESS Güneş Gözlüğü

DAHA FAZLA GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ MODELİ

ÜNLÜLERİN SEÇİMİ GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

7 Comments

    • Merve Gülbayrak Reply

      Zaman ayırıp okuduğunuz için biz teşekkür ederiz 🙂

  1. Pingback: Plaj Çantasının Olmazsa Olmaz 7 Parçası

Leave A Reply

Navigate