Hangi Saat Senin?

Kol saatleri hem kadınlar hem de erkeler için oldukça önemli bir aksesuar. Tüm kombininizin havasını taktığınız bir saatle değiştirebilir, farklı bir havaya sokabilirsiniz. Peki, nasıl?

Saat seçimi yaparken nelere dikkat etmeniz konusundaki ince detaylara bir bakalım. İlk olarak bileğinize uygun bir saat seçmelisiniz. Eğer bileğiniz çok inceyse büyük, kaba, kalın kordonlu saatler yerine daha zarif, ince kordonlu saatlerden yana seçim yapmalısınız. Zarif, metal kordonlu saatler de sizin için doğru bir seçim olacaktır. Bileğiniz kalın ise çok ince kordonlu saatlerden kaçınıp bunun yerine kalın, deri ya da plastik kordonlu saatleri tercih edebilirsiniz.

Daha da doğru bir seçim yapmak istiyorsanız bileklerinizi ölçün. Belki çok basit görünecek ama gerçekten bu kadar kolay. Bileğiniz 15 santimden kısa ise kasa çapı 38 mm olan bir saat sizin için daha uygun olacaktır. Bilek boyunuz 15 ile 18 santim arasında ise 40 mm ve 42 mm çaplı saatleri tercih etmelisiniz. 20 santim ve üzerinde ise 44-46 mm çaplı saatleri seçmeniz daha doğru olur.


Kadınlar İçin Saat Önerileri

 1. Daniel Wellington Saat
 2. Emporio Armani Saat 
 3. Michael Kors Saat
 4. Swatch Saat 
 5. Daniel Wellington Saat

 1. Michael Kors Saat
 2. Emporio Armani Saat
 3. Henry London Saat
 4. Daniel Wellington Saat
 5. Burberry Saat

 


Erkekler İçin Saat Önerileri

 1. Tommy Hilfiger Saat
 2. Tommy Hilfiger Saat
 3. Guess Saat
 4. Emporio Armani Saat
 5. Calvin Klein Saat

 1. Casio Saat

2. Tissot Saat

3. Swatch Saat

4. Mr Jones Saat

5. Swatch Saat


 

 

Leave A Reply

Navigate