Hangi Spora Hangi Kıyafeti Giymeliyim?

Mevsim yavaş yavaş kışa dönerken yazın yenilen şeylerin pişmanlığı hafiften kendini hissettirmeye başladı değil mi? Google’da spor salonu araştırması yaptığınızı görür gibiyiz. Spor yapmak eşittir kilo vermek diye düşünenlerdenseniz üzgünüz ama yanlış yoldasınız. Biz sporun daha zinde ve güçlü hissetmek, yaş aldıkça kimseye muhtaç olmadan hayatımızı sürdürebilmek amaçlı yapılması taraftarıyız. Üstelik sporun her dalı psikolojik olarak da rahatlatıcı bir etkiye sahip. Siz de bizim gibi düşünenlerdenseniz ne mutlu, aksini düşünüyorsanız da lütfen sporu yalnızca kilo vermek amaçlı kullandığınız bir araçtan çok sağlığınız için gerekli bir alışkanlık olarak görün.

Spor yapmaya vaktim ve nakitim yok diyenler üzülmesin her şeyin çaresi var! Masabaşı Çalışanların Mutlaka Yapması Gereken 5 Egzersiz yazımız onlara yol gösterecektir. Peki bunca spor çeşidi varken hangisini seçeceğiz? dediğiniz duyar gibiyiz. 2017’nin En Trend Sporları yazımızı bu soruyu soran kafası karışıklarla paylaştıktan sonra gelelim spor yaparken ne giyeceğimize. Spor yaparken ne giyilir? Hangi spora hangi kıyafeti giymeliyim? gibi sorularınız varsa cevabı burada:

Yoga

Hem zihne hem bedene hitap eden yoganın, devamlılık sağladığınız sürece üzerinizdeki etkilerine inanamayacaksınız. Bazı insanlar yoganın çok yavaş bir spor olduğunu düşünüp ona göre olmadığını savunsa da zorlayıcı hareketleriyle ne kadar terlediğinize şaşıracaksınız. Yoga, yoga matı ile yapıldığı için ayakkabı giymenize gerek yok. Rahat bir spor sütyeni ve tayt ile bu işi kolayca halledebilirsiniz. Burada püf nokta, doğru matı seçmek. Örneğin elleri sık sık terleyen bir insansanız uygun fiyatlı ince matlar size yeterli gelmeyebilir.

Editörün Seçimleri

  

1. Y.ORSTRULY Çift Yüzlü Spor Bra⎜2. Y.ORSTRULY Çift Taraflı Tayt⎜3. Y.ORSTRULY Yoga Havlusu⎜4. Y.ORSTRULY Çift Taraflı Çanta


Açık Havada Yürüyüş

Bazıları spor salonlarına tıkılmaktan hoşlanmaz, yoga da onlar için fazla yavaş kalır. İşte böyle bünyelere en güzel spor alternatifi açık havada koşu ya da yürüyüş yapmak. Hem istediğiniz kadar istediğiniz tempoda koşup yürüyebilirsiniz, hem de güzel havanın tadını çıkarabilirsiniz. Atın kendinizi kıra, bayıra ya da sahil kenarına! Yalnız havalar soğumaya başladı yanınıza mutlaka ya bir hoodie ya da ince bir mont almayı ihmal etmeyin.

Editörün Seçimleri

  

1. NIKE Spor Atlet⎜2. NIKE Tayt⎜3. BIONDINA Hoodie⎜4. NEW BALANCE Spor Ayakkabı


Spor Salonu – Gym

“Ben spor yaparken mutlaka birilerine danışmalıyım, belirli bir programım olmalı” diyenlerdenseniz spor salonu arayışlarınıza devam edin yalnız çok geçmeden bir yeri seçmeye gayret edin. Malum herkes şimdi fellik fellik spor salonu arıyor. Seçeceğiniz spor salonu ya iş yerinize ya evinize yakın olmalı. Gym kıyafetlerinizi yanınıza alacağınızı düşünürsek yorgun yorgun bir de çanta taşımak durumunda bırakmayın kendinizi. Spor salonu tercih edenler için olmazsa olmaz iki parça:

1. Altı temiz bir spor ayakkabı

2. Eşyalarınızı rahatça taşıyabileceğiniz bir spor çantası!

İhtiyaç listesi tamamsa marş marş! Haydi spora!

Editörün Seçimleri

  

1. BIONDINA Balık Burcu Atlet⎜2. BIONDINA Tayt⎜3. ADIDAS Spor Çantası⎜4. SKECHERS Spor Ayakkabı

DAHA FAZLA SPOR ÜRÜNÜ

1 Comment

  1. Pingback: 2018'de Kendimize Çok İyi Bakıyoruz! - Number L

Leave A Reply

Navigate