Haziran Favorileri

Haziran ayını neredeyse uğurladığımız bu günlerde 2017 yılının ne kadar hızlı geçtiğini düşünüp şaşırıyoruz. Ramazan Bayramı ile hayatımıza kısa da olsa bir mola veriyoruz, sıcaklar iyiden iyiye kendini hissetirmeye başlamadan Haziran’ın son günlerini iyi değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Ay bitmek üzere de olsa Haziran’ın son haftası için bazı tavsiyelerimiz var. İşte Haziran Favorileri:

Ne Giyelim?
Ebru Şallı X Jetlag, Fırfırlı Tek Omuz Çiçek Desenli Bikini

Kısacık bir tatil kaçamağı Haziran’ın son haftasına çok yakışır diye düşündük. Peki sezonun en hit trendi fırfırı ve flamingoları bir araya getiren bu sevimli ve şık bikini bu küçük kaçamağa çok yakışmaz mı?

Satın almak için tıkla

Ne Takalım?
H.APP.Y Atelier Petites Pierres, Lime Halhal

Bilmiyoruz fark ettiniz mi ama bu yazın en çok tercih edilen takısı açık ara farkla halhal oluyor! Öncesinde yalnızca ipli ve boncuklu modellerine rastladığımız bu şık aksesuarı artık her şekilde bulabilirsiniz. Biz gold renginde ve daha minimal bir havası olanlara bayılıyoruz.

Satın almak için tıkla

Ne Yiyelim?
Çilekli Dondurma

Tarif defterleri hazırsa hiç zahmet etmeyin! Haziran ayında çok basit bir tarif verip dondurma yiyeceğiz! Kremsi yapısı ve çilekten gelen doğal şekeriyle çilekli dondurma, yaz günleri için mükemmel bir sağlıklı atıştırma!

Malzemeler:

½ su bardağı (120 ml) yoğurt

¼ fincan (60 ml) süt

1-2 çorba kaşığı toz şeker veya bal

1 su bardağı doğranmış çilek

1 adet doğranmış muz

Yoğurt süt ve şeker/balı blender’a koyun ve homojen bir karışım olana kadar karıştırın. Çilekleri ve muzu ekleyin ve pürüzsüz bir karışım olana kadar blender’dan geçirin. Karışımı dondurma kalıplarına dökün, en son çubukları yerleştirin ve en az 5 saat dondurun. 5 saatin sonunda dondurmalarınızı kalıptan kolayca çekmek için ılık su ile dolu bir kapın içine yerleştirin, birkaç saniye bekleyin, sonra sapı kavrayarak nazikçe çekin. İşte canı tatlı çekenler için harika bir alternatif!

Ne Kokalım?
Hermes, Eau Des Merveilles

Parfüm konusunda şansı bir türlü yaver gitmeyenler buraya çünkü Hermes’in kötü bir parfüm yapması imkansız! Çok yönlü kadının hoş, yumuşak ve canlandırıcı kokusu Hermes Eau Des Merveilles muhteşem bir yaz parfümü olabilir.

Satın almak için tıkla

Nereye Gidelim?
Bayram Ziyareti

Bu kadar kısa bir sürede tatile çıkmayı mantıksız bulan herkesi tebrik ediyoruz. Eminiz hepinizin uzun zamandır görmediği ve çok özlediği, sevdiği birileri vardır. Bu bayram ziyaretleri boş geçmeyin, hem hayat koşuşturmasından kısa bir ara verirsiniz, hem de sizi görünce sevinecek insanların mutluluğuna ortak olmuş olursunuz.

Ne İzleyelim?
Wonder Woman

Wonder Woman vizyona girdiği günden beri DC Comics’in en çok izlenen filmlerinden biri oldu. Dünyada kadın gücü hareketi bu kadar gündemdeyken ülkemizde maalesef her gün daha da kötü bir taciz ve şiddet olayıyla karşı karşıya kalıyoruz. Kendini kötü ve güvensiz hisseden tüm kadınları Wonder Woman izlemeye davet ediyoruz. Ne kadar çaresiz ve üzgün hissetseniz de şunu unutmayın, her kadının arkasından onu destekleyip, ona göz kulak olan başka kadınlar vardır! ??

Filmin hangi günler hangi sinemalarda olduğunu incelemek için tıkla

Ne Okuyalım?
Kirpinin Zarafeti, Muriel Barbery

Paris’in merkezinde, gösterişli bir apartmanda, müzik, resim ve felsefe meraklısı, Rus edebiyatı ve Japon sineması tutkunu elli dört yaşında bir kapıcı kadın. Son derece zeki ve üstün yetenekli ama içe dönük ve yaş gününde intihar etmeyi planlayan on iki yaşında bir kız çocuğu. Utangaç bu iki özel insanı birleştiren sağ binaya yeni taşınan kibar Japon beyefendisi olacaktır. Sessiz insanların zengin iç dünyalarında gelişen, göze çarpmayan güzellikleri yücelten, sınıflar ve nesiller ötesi bir dostluğu konu edinen Kirpinin Zarafeti, pek çok ülkede yayımlanmış, milyonlarca okura ulaşmış, zarif ve etkileyici bir roman.
“Her şeyin, özellikle de hayata dair mutlak olguların ne kadar pamuk ipliğine bağlı olduğunu gösteren bu nefis kitap, Haziran favorilerimizden.

Satın almak için tıkla

Ne Dinleyelim?
Balkon Sefası

Yazın en güzel anlarından biri de ılık ılık esen rüzgara karşı balkon sefası yapmak. Balkonda türk kahvenizi yudumlarken içinizi ısıtacak şarkıları buraya bırakıyoruz.

Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır diyorsan tıkla

Ne Hediye Alalım?
Save The Flowers, Tablo

Kim demiş kuruyan çiçekler atılır diye? Ya onları sonsuza kadar saklayabilmenin bir yolu olduğunu söylesek? Doğadan toplanarak kurutulan çiçek ve bitkilerin mimar Gülnar Ocakdan tarafından bir dekorasyon objesine dönüştürülme serüvenine siz de ortak olun!

Satın almak için tıkla

Leave A Reply

Navigate