Hem Gündüz Hem Geceye Uygun Pratik 6 Saç Modeli

Bazen ofis ya da okul çıkışı planlarımız olur. Kıyafet, yedek ayakkabı tamam ama gündüzden geceye saçımızı bir türlü uyarlayamayız. Kuaföre gidecek vaktimiz de olmaz ya da gideceğimiz mekan o kadar da süslenmeyi gerektirmiyordur. Böyle durumlarda ne yapılabilir diye düşündük, Pinterest senin Youtube benim gezdik, dolaştık. İster sabah çıkmadan, ister akşam çıkışta, evde ya da ofiste kolayca uygulayabileceğin bazı modelleri senin için seçtik. Seçtiğimiz modeller sayesinde ne çaba sarf ettiğin belli olacak ne de yataktan kalkıp gelmiş gibi görüneceksin. Şimdi çeşitli Watsapp gruplarından “Akşam için saçımı nasıl yapsam?” diye yardım dilenmeyi bırak ve sakince telefonunu masaya bırak. Akşam çıkmayacaksan da kendine yatırım yap, Belki de yıllardır aradığın çabasız ve günlük saç modelini bulacaksın.


1. Yarım Toplu Balık Kılçığı

Saçının bütün gün bozulmadan durmasını istiyorsan önce deniz tuzu spreyi ya da başka bir saç sabitleme ürününü saçına uygula. İşe saçı hafifçe maşalamakla başlıyoruz. Fazla uğraşmana gerek yok, saçın hafiften dalgalı görünse yeter. Bu işlemler saçını sabahtan yapacaklar için geçerli. Ben üşenirim sabah hiç uğraşamam dersen gece 5 dakikada halledip de yatabilirsin. Maşa faslını geçtikten sonra saçlarını ortadan ayır ve yanlardan bir kısmını iki eşit tutama böl. Bu tutamların örgüsünün balık sırtı örgüden tek farkı, örmeye devam ederken eklediğin saç tutamlarının çok ince olması. Balık kılçığı örgülerin bittiyse her ikisini de ince birer tokayla tuttur. Son olarak iki örgünü arkada birleştir ve bir düğüm at. Bu düğümden sonra üzerine bir düğüm daha at ve saçını tel tokalarla sabitle. Bu kadar basit.

item_11

1. TONI&GUY Deniz Tuzu Etkili Sprey⎜2. ORGANIX Argan Oil Of Morocco Finish Spray Saç Spreyi⎜3. KERASTASE L’incroyable Blowdry Saç Şekillendirici ⎜4. DAVINES Melu Hair Shield Uzun & Yıpranmış Saçlar İçin Kırılma Önleyici Sprey


2. Dağınık Topuz

Önce saçının tam tepesine biraz krepe yap. Sonra saçlarının ön kısmından birazını kulak arkası bırak, kalanını ensenden gevşek bir at kuyruğu şeklinde topla. Saçının kesinlikle çok gevşek ve dağınık duruyor olmasına dikkat et. At kuyruğunun üst kısmını da biraz krepeledikten sonra, alttaki kabartmadığın kısmı kabarttığın kısmın üzerine getir. Saçını güzelce kabarttığın kısmın üzerinden sardıktan sonra firkete ve tel toka ile sabitle. Yine de bu kadar gevşek bir modelin tüm gün dayanması için saç spreyi şart bizden söylemesi. Kulak arkasına ayırdığın saçları da istediğin gibi maşayla şekillendir.

 

item_11

1. KERASTASE Deniz Tuzu Etkili Sprey⎜2. SEBASTIAN Shaper Zero Gravity-Hafif Saç Spreyi⎜3.TONI&GUY Saç Spreyi ⎜4. KERASTASE Saç Spreyi


3. Bant Hilesi

Saçları doğuştan kıvırcık ve dalgalı olanlar bu modeli uygularken çok şanslı. Sen bu şerefe nail değilsen maalesef öncesinde saçına bir maşa yapman gerekecek ya da bigudi gibi geleneksel yollarla da aynı sonucu elde edebilirsin. Şekil konusunda sıkıntımız yoksa, ince bir saç bandını alnının üstünden geçirip ensenin altına gelecek şekilde sabitle. Kahküllerin varsa altta kalmamalı. Daha sonra saçın altta kalan kısımlarını saç bandının üst kısmından geçirerek altına sıkıştır. Küçük küçük parçalar alarak aynı işlemi saçın tamamen bandın içinde kalana kadar sürdür. Saçın tamamen bittiğinde sabit durmayacak gibi hissettiğin kısımları tek toka ile tuttur. Bütün İşlem bittikten sonra saçına son zamanların modası saç küpelerinden kıstırabilirsin.

item_11item_12item_13item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Şampuan DAVINES 2. Tarak TANGLE TEEZER 3. Saç Balmı GARAGE ORGANICS 4. Saç Kremi ORGANIX


4. Yarım Toplu Dağınık Balık Sırtı

Yine bir örgü modeli ile karşındayız. Bu saç modeli küt ve orta boy saçlarda kendini daha çok gösteriyor ama uzun saçlıysan da uygulamaktan çekinme. Saçını yine kendi yöntemin neyse onunla dalgalı hale getir. Dalgalarının az önce kuaför salonundan çıkmış gibi durmamalı. Hani bir gün önce saçını maşalamışsındır da sabah uyanınca hala idare eder diye düşünüp evden çıkarsın ya işte aradığımız dalgalı saç ruhu bu! Dalga meselesi hallolduktan sonra saçlarını iki yandan balık sırtı ör ve ortada şeffaf ya da başka bir toka ile tuttur. Son olarak örgülerini biraz gevşet ki daha kalın dursunlar. Hem gece hem gündüz kullanabileceğin bir saç yapmak o kadar da zor değilmiş değil mi?

item_11

1. SIMPLICTY Saç Tokası⎜2. SIMPLICTY Saç Tokası⎜3. SIMPLICTY Saç Tokası⎜4. AGATHA PARIS Saç Tokası


5. Boksör Örgüsü

Bu kadar saç modelini sağlıksız saça yapmak olmaz. Biliyorsun son zamanların moda bakım ürünleri serumlar. Yüzümüzden, saçımıza kadar her yere uyguladığımız serumlardan kendi saç tipine uygun olanını seçip gerekli bakımları en azından haftada bir yapmayı ihmal etme. Örgü ile yapılan saç modelleri o kadar çok ki seçim konusunda zorlanmadık desek yalan olur. Kardashian kardeşlerden tutun, en popüler modellere bu saç modeli son zamanların en trend modellerinden biri. Peki nasıl uygulayacaksın? Saçını ikiye ayır ve iki yandan normal örgüden farklı olarak tutamları dışa atarak ör. Örgülerin ense hizasına geldiğinde istersen fotoğrafta olduğu gibi lastikle sabitleyip kalan saçlarını hafif dalgalı yapabilirsin. Örgü kalınlığını istediğin gibi ayarla. Kardashian görünümü yaratmak istiyorsan, tutamları daha ince almalısın. Aynı dışa örgüyü saçını üçe, dörde ayırarak da uygulayabilirsin ama bu görünüm sana fazlasıyla sportif bir hava katacaktır, bizden söylemesi.

item_11

1. WELLA Saç Serumu⎜2. NASHI Saç Serumu⎜3. JOHN FRIEDA Saç Serumu ⎜4. DAVINES Saç Serumu


6. Denizden Yeni Çıkmış Dalgası

Yılların eskitemediği dağınık dalgalı saç trendini atlarsak olmaz. Saçın kendiliğinden dalgalıysa küçük miktarda saç şekillendirici ürünle ıslak saçına şekil vermen yeterli ama saçın deyim yerindeyse pırasa gibi uzun ve düzse biraz daha hacim katmanda fayda var. Saçın düz ama dalgalı kullanmayı seviyorsan sık sık fön ve maşayla haşır neşir oluyorsun demektir. Saçlarının bu ısı karşısında güçlü ve sağlıklı olmaya devam etmesini istiyorsan gerekli ürünleri alta bıraktık. Bakımı bitirip şekillendirme kısmına geçtiysen, saçına deniz suyu spreyi ya da köpük uyguladıktan sonra hızlıca gelişigüzel bukleler yap. Olmadı diye üzülmene gerek yok zaten bu modelin amacı olmamış gibi doğal görünmesi.

item_11

1. TONI&GUY Isıya Karşı Koruyucu Sprey⎜2. KERASTASE Güneşe Karşı koruyucu Bakım Spreyi⎜3. WELLA Isı Maskesi⎜4. KERASTASE Isıya Karşı Koruyucu ve Hacimlendirici Fön Jeli


DAHA FAZLA SAÇ ÜRÜNÜ

 

 

 

1 Comment

  1. Pingback: Yılbaşı Dosyası: Yılbaşına Özel Kolay Örgü Saç Modelleri - Number L

Leave A Reply

Navigate