Hem Küçük Hem Acısız Minimal Dövme Modelleri

Yıllardır süregelen “bileğime küçük bir sonsuzluk dövmesi istiyorum” muhabbetinden siz de bizim kadar bıktıysanız doğru yerdesiniz. Dövme çoğu insan için radikal bir karar gibi görünse de bazıları için artık bir hayat biçimine dönüşmüş durumda. Kendinizi ifade ederken bir araç olarak da kullanabileceğiniz dövmelerle ilgili daha fazla konuşmadan önce bütün klişeleri eleyelim:

Ya Sıkılırsam?

Evet, sıkılırsınız. Kafanızda böyle bir soru işareti varken dövme yaptırmaya kalkışmak çok doğru bir tercih olmayacaktır çünkü pişman olup sildirmeye kalktığınızda yaptırırken verdiğinizden daha çok para vereceksiniz ve daha çok acı çekeceksiniz.

Çok Mu Acıyor?

Bu sorunun kesin bir cevabı yok. Kişiden kişiye acı eşiği değiştiği için bunu maalesef yalnızca dövme yaptırırken anlayabilirsiniz. Yine de dövmecilerden alınan bilgiler eşiğinde dövme yaptırırken en çok acıyan yerleri sayabiliriz: Baş, kalça, diz, yüz, el, göğüs, ayak bileği, dirsek, göğüs kafesi ve karın. Bu yüzden üst kol, alt kol, alt bacak, üst bacak, boyun, omuz gibi bölgeler dövme yaptırmak isteyenler tarafından daha çok rağbet görüyor.  

2017 Dövme Modelleri

Küçük Galaksiler

Galaksi, güneş, ay, yıldız gibi gök cisimleri, minimal dövmeler arasında bu sıralar oldukça popüler.

Çiçek Dalları

Gül ve çiçek dövmeleri zaten her dönem fazlasıyla seviliyor ve tercih ediliyor. Bu günlerin trend çiçek dövmesi iki daldan oluşan dövme modelleri.

En Anlamlı Kelime

Dövme trendleri ne kadar değişirse değişsin yazı dövmeler her zaman aramızda. Daha küçük karakterlerde ve şık bir yazı karakterinde olanlara biz de bayılıyoruz. Hatta annenizin, babanızın ya da eşinizin el yazısıyla yazdığı bir kelimenin dövmesini yaptırmak, çok anlamlı bir hediye olabilir.

Minik Ananas

Yaz aşıkları bu fotoğrafın altında buluşuyor! Her gördüğümüzden bize yazı anımsatan bir meyve olan ananas kıyafetlerden, telefon kılıflarından taştı, dövmelerde karşımıza çıkmaya başladı. Baktıkça yaz mevsimini anımsatacak bir dövme arıyorsanız düşünebilirsiniz.

Enseler Boş Kalmasın

Enseye yaptırılan minimal dövmelerle de sık sık karşılaşıyoruz. Bu dövmelerin en büyük avantajı sürekli gözünüzün önünde olmamaları. Dövme yaptırmayı çok istiyor ve sıkılmaktan korkuyorsanız ensenize minimal bir dövme yaptırabilirsiniz. Ense dövmenizi o kadar görmeyeceksiniz ki orada olduğunu unutacaksınız bile!

Yıldız Takımı

Yıldız takımı dövmeleri, burç yıldızınıza göre de yaptırabileceğiniz bir dövme. Dövme yaptırırken mutlaka bir anlamı olması gerektiğini düşünenler için birebir.

Mandala Dövme

Manda (enerji, öz) ve la(kap) anlamını taşıyan kelimelerin birleşimden doğan Mandala, enerjiyi tutan kap anlamına  geliyor. Güzel enerjiler yüklediğiniz bir mandalayı uğur gibi üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Kalp Ritmi Dövmesi

Normal şartlarda kalp atışı dövmesinin modası biraz geçti ama bu ince çizgili farklı tasarım çok güzel görünüyor.

Yıldız Dövme

Hülya Avşar gibi ünlülerin de tercihi olan yıldız dövmeler, parmak arası, kulak arkası gibi yerlerde çok güzel görünüyor.

Çift Dövmeleri

Hem sevdiceğinizle hem en yakın arkadaşınızla yaptırabileceğiniz çift dövmelerinde yaratıcılığın sınırlarını zorlayabilirsiniz! Anne-kız anne oğul dövmelerine de bayılıyoruz.

Bu kadar güzel modele rağmen hala “ay yok kesin çok acıyacak” diyorsanız buyurun geçici dövme modelleri alternatiflerine göz atın!

Editörün Seçimleri:

  

  

  

DAHA FAZLA DÖVME ÜRÜNÜ  

 

Leave A Reply

Navigate