Her Kadının Dolabında Olması Gereken 6 Bot ve Ayakkabı Modeli

Bazılarının çok sevdiği, bazı insanları pek de bayılmadığı o sezon sonunda geldi çattı! Kış sezonu! Havalar iyiden iyiye soğumaya başlarken senin de etrafındaki herkes bizimkiler gibi hasta ise kendine dikkat etmeye şimdiden başla. Bez ayakkabılarla, ince hırkalarla dışarıya çıktığımız o güzel, güneşli günler artık geride kaldı. Terlikleri, sandaletleri kışlıklarla birlikte dolabımızın ücra köşelerine yollandırdıysak ayakkabılıkta açılan boşlukları doldurmanın zamanı geldi. İşte her kadının dolabında olması gereken 6 bot ve ayakkabı modeli:

1. Kışlık Bot

Her sezon her trend her kıyafet değişip güncelleniyor aynı durum bot modelleri için de geçerli. Geçen sene daha küt modeller görürken bu sene topuklar inceldi diyebiliriz. Kışlık bot seçimi yaparken yine de klasikten şaşmamak en mantıklısı. Chelsea bot olarak da geçen yanları lastikli bot modelleri, hem mevsim geçişleri için uygun hem de elbise, etek, pantolon ayırt etmeksizin her parça ile kombinlenebilir. Sade modellerden hoşlanmıyorsan zımbalı ve tokalı bot modelleri her sene olduğu gibi bu sene de çok moda!

Editörün Seçimleri

   

1. CASAVIE Chelsea Bot⎜2. CASAVIE Dalgıç Kumaşlı Bot⎜3. CASAVIE Deri Bot⎜4. CASAVIE Bot


2. Kar Botu

Bazı günler hava o kadar soğuk olur ki yorganımıza sarılıp dışarı çıkmak isteriz. İşte böyle soğuğu iliklerimize kadar hissettiğimiz günlerde ayaklarımızdan üşütmek en sık yaptığımız hata. Güzel ve stil sahibi görünmekten geri kalmamak için uygun ayakkabı ya da bot seçimi yapmadan sokağa çıkıyoruz. Gelin bu kötü alışkanlıkları bu sene sımsıcak bir kar botu alarak geride bırakalım. Ayağında peluş bir hayvan taşıyormuş hissi yaratsa da kar botları kış mevsiminin en sıcak kurtarıcıları unutma!

Editörün Seçimleri

   

1. CASAVIE Kar Botu⎜2. CASAVIE Kar Botu⎜3. RUBBER DUCK Kar Botu⎜4. HELLY HANSEN Kar Botu


3. Topuklu Bot

Belki göründükleri kadar fonksiyonel olmayabilirler ama harika göründükleri de bir gerçek. Topuklu bot modelleri her sezon gardıroplardaki yerlerini korumaya devam ediyor. Peki bu sezon en çok hangi topuklu bot modelleri ön planda; animal prints yani hayvan desenlerinden oluşan, ince topuklu botlar her yerde karşımıza çıkıyor. İnce topukla rahat edemeyenler kalın topuklu daha grunge ve rock tarzı botları da tercih edebilir.

Editörün Seçimleri

   

1. CASAVIE Topuklu Bot⎜2. CASAVIE Topuklu Bot⎜3. ILVI Topuklu Bot⎜4. CASAVIE Topuklu Bot


4. Çizme

Çizme modelleri bu sezon hiç olmadıkları kadar yükselişteler. İster ince topuklu ister diz altı bir model tercih edin, anında şık olmanızı gerektiren bir durumda çizmeleriniz yanı başınızda bulunsun. Nasıl kombinleyeceğin konusunda zorlanıyorsan parlak görünümleriyle dikkat çeken rugan, kalın topuklu çizmeler, elbise ve etek kombinleriyle çok şık ve feminen görünüyor, bizden söylemesi.

Editörün Seçimleri

   

1. CASAVIE Dizüstü Çizme⎜2. VARIO Süet Çizme⎜3. CASAVIE Diz Altı Çizme⎜4. ILVI Deri Çizme

5. Sneakers

Sneaker modelleri hayatımıza öyle bir girdiler ki uzun zaman da gidecek gibi görünmüyorlar. Beyaz sneaker modelleri ile konfora ve sportif görünümlere o kadar alıştık ki arkasından ugly sneakers dediğimiz daha kaba ve kalın görünümlü spor ayakkabılar hayatımıza girdi. Havalar soğuk olsa da uygun materyallerden üretilmiş, deri sneaker ayakkabı modelleri havanın çok da yağışlı ve soğuk olmadığı günler tercih edilebilir. Artık kabul edelim, sneaker’lar uzun zaman aramızda olmaya devam edecek.

Editörün Seçimleri

   

1. ADIDAS Sneaker⎜2. REEBOK Sneaker⎜3. ILVI Sneaker⎜4. ADIDAS Sneaker


6. Topuklu Ayakkabı

Kapsül gardırop ya da zamansız parçalar deyişlerini mutlaka duymuşsunuzdur. Mevsim ister yaz ister kış olsun her kadının gardırobunda bir adet kurtarıcı topuklu ayakkabı bulunmalı. Hala almadıysan siyah ve klasik bir modelden başlayabilirsin. Topuklu ayakkabı modelleri söz konusu olduğunda sınırsız seçenekler deryasıyla karşılaşsak da nude ya da siyah renkte kibar ve zamansız bir model her ortamda kurtarıcı parçan olabilir.

Editörün Seçimleri

   

1. CASAVIE Topuklu Ayakkabı⎜2. VARIO Topuklu Ayakkabı⎜3. CABANI Topuklu Ayakkabı⎜4. CABANI Stiletto


Bonus

7. Erkek Botu

Stiline düşkün centilmenleri de unutmadık. Erkek modası söz konusu olduğunda kadın modasında olduğu kadar seçeneğiniz olmadığını düşünüyorsanız sevgili beyefendiler, yanılıyorsunuz. Chelsea modeli bir erkek botu ya da zımba desenli klasik bir model bütün bir kışı geçirmenize yeter de artar. Casual bir modeli tercih ederseniz hem iş günlerinde hem de hafta sonlarında gardırobunuzdaki her şeyle kombinleyebilirsiniz.

Editörün Seçimleri

   

1. CABANI Erkek Botu⎜2. HELLY HANSEN Kar Botu⎜3. ILVI Erkek Botu⎜4. ILVI Erkek Botu

30 YAŞINA GELMEDEN BU AYAKKABILARI GİYMEYİ BIRAKIN

YAĞMURLU HAVADA NE GİYİLİR?

DAHA FAZLA BOT VE ÇİZME MODELİ

1 Comment

  1. Pingback: 2019'un En Sevilen Trendleri - Number L

Leave A Reply

Navigate