İstanbul Moda Haftası’nda Neler Oldu?

Saatler süren Runway sıraları, Front Row kavgaları, tam olarak ne olduğuna anlam veremediğimiz kıyafetler derken acısıyla tatlısıyla bir Fashion week’i daha geride bıraktık. Hem katılımcılar hem düzenleyenler için sürekli bir koşuşturma içerisinde yorucu bir süreç de olsa tatlı yorgunlukların ardından İstanbul Moda Haftası raporunu siz değerli moda meraklılarına sunma zamanı geldi! En sevdiğimiz tasarımcı hangisiydi? Kimin runway’i en etkileyiciydi? Hangi ünlüleri podyumda hangilerini en ön sıralarda gördük? İşte 2018 Mercedes Benz Fashion Week’ten aklımızda kalanlar:

En İtalyan Rivierası’ndan Çıkma Defile: Mehtap Elaidi

Mehtap Elaidi öyle bir Runway showu yaptı ki kendimizi hafif müzik eşliğinde güneş batarken içkilerimizi yudumladığımız bir Akdeniz sahil kentinde hissettik. Giyilebilir parçaları hem modern ve şehirli kadına hem de sevimli bir sahil kentinde yazı geçiren abartıdan uzak ama şık kadınlara hitap eden Elaidi o hep özleminizi duyduğunuz ılık rüzgarlı sahil evine sizi anlık da olsa ışınlayabilir.

En Masallardan Fırlayan Defile: Sudi Etuz

Sudi Etuz’un hayal galaksisine hoş geldiniz! Pembe aylar, parıltılı kıyafetler ve muhteşem ışık kullanımıyla biz Sudi Etuz defilesinde kendimizi bambaşka dünyalarda hissettik. Neon pembelerin, kırmızıların, parlak kıyafetlerin, fırfırların ağırlıklı olduğu defiledeki her kıyafeti giyip Runway’e fırlamak istedik desek yalan olmaz.

Keşke Kadın Kıyafetleri De Tasarlasa Dediğimiz Defile: Gökhan Yavaş

Gökhan Yavaş’ın rengarenk dünyasına o kadar bayıldık ki “Acaba bunları oversize gibi gösterip biz de mi giysek?” demekten kendimizi alamadık. Daha önceki tasarımlarında da bolca sarı, kırmızı gibi cesur ve canlı renklere yer veren tasarımcı, renkleri korkmadan, cesurca kullanmış ortaya da harika tasarımlar çıkartmış. Ürünlerini genellikle unisex tasarlasa da kendisinden tek bir isteğimiz var; bir sonraki koleksiyonunda kadın parçaları da görmek istiyoruz!

GÖKHANYAVAS Ürünleri İçin Tıkla!

En Yaz Gelse De Bunları Giymeye Devam Ederiz Dediğimiz Defile: İpek Arnas

Biz uzun zamandır yazın hasretiyle yanıp tutuşurken, İpek Arnas çıkış noktası örgü kıyafetler olan öyle bir koleksiyon çıkardı ki hepimiz kışı arar olduk. “Stellar” isimli runway şovuyla hepimizi mest etti, hemen alıp hepsini giymek istedik. Sıkıcı, tek düze kazaklardan, kıyafetlerden sıkılanlar İpek Arnas’ın yeni sezon ürünlerine mutlaka göz atmalı!

İpek Arnas Ürünleri İçin Tıkla!

En Nerede Giyeceğimizi Hiç Bilemediğimiz Ama Giymeyi Çok İstediğimiz Defile: Cihan Nacar

Cihan Nacar “mayo yalnızca denizde giyilir” algısını kırmak için çıktığı yolda öyle güzel tasarımlar yapmaya başladı ki biz onun mayolarını denizde değil sokakta, evde, dışarı çıkarken her yerde giymek istedik. Pullar, payetler, taşlar derken hepimizin aklını başından alan bir koleksiyonla karşımıza çıkan Cihan Nacar’ı seviyoruz. Tülin Şahin, Merve Özbey gibi ünlülerin de yürüdüğü defile, bu seneki Fashion Week’in en unutulmazlarındandı.

Cihan Nacar Ürünleri İçin Tıkla!

En Asi, En Yüksek Sesli Ama Her Zaman Haklı Defile; DB BERDAN

Deniz, Begüm Berdan ikilisinin Fashion Week defileleri birkaç sezondur sahne şovları ve ünlü katılımcılarıyla çokça konuşuluyor. Biz de koltuklarımızda yerimizi aldık ve bu senenin sürprizlerini beklemeye başladık ve bu ikili bizi yine şaşırtmadı ve muhteşem bir runway performansı sergilediler. Modayı bir iletişim aracı olarak kullanan ikilinin bu seneki konuğu performansıyla dikkat çeken Seren Yereli’ydi. “Genderless” bir koleksiyon sunan DB Berdan’ın tasarımlarının her birini günlük hayatınızda da giyebilirsiniz.

DB Berdan Ürünleri İçin Tıkla!

MBFWI’de Lidyana’dan bir şeyler yok muydu? Tabii ki vardı! İşte Lidyana parçalarını en şık kombinleyenler:


Lidyana Collection Tulum İçin Tıkla!

Lidyana Collection Crop Top İçin Tıkla!

Lidyana Collection Pantolon İçin Tıkla!

Lidyana Collection Şort İçin Tıkla!

 

Leave A Reply

Navigate