Burç Yorumları – Kasım 2020’de Sizi Neler Bekliyor?

 

Herkese merhaba! Ekim ayının son günlerini yaşıyoruz ve bizi yeni maceralara adım adım götürecek olan Kasım ayına giriş yapıyoruz usul usul. Bu maceralara dair ufak da olsa bir şeyler öğrenmeyi sabırsızlıkla beklediğinizi, ipuçlarınızı alıp hayatınıza yön vermek için başarılı hamleler yapmak istediğinizi görür gibiyim. İşte tam da bu sebeplerden dolayı bu yazıda sizlere Kasım ayında atacağınız adımlarda yardımcı olacağız. Nasıl olacak diyorsanız yazının devamını hız kesmeden okumaya devam edin. 🙂

 

KOÇ

 • Kasım ayına hoş geldiniz Koç ve yükselen Koçlar! Girişkenliğiniz, Kasım ayında da yine göz önünde olmaktan asla kaçınmıyor! Bu ay sorumluluklarınız artacak. Onlardan kaçmak yerine etraflıca düşündükten sonra attığınız emin adımlarınızla hepsinin üstesinden gelebilirsiniz. Duygusallık yerine mantıksal düşüncelerinize yöneldiğinizde işler sizin daha kolay bir hal alacak. Sorunlarınızı teker teker aşacaksınız. Bu ay, yenilikçi olduğunuz sürece, geleceğe daha uzak bir bakış açısıyla başarıya giden yolu açabilecek kadar şanslı olacaksınız.
 • Para konusunda har vurup harman savurma döneminde asla değilsiniz. Hatta harcamalarınızı kısmalısınız. Kısacası ayağınızı yorganınıza göre uzatmanızda büyük bir fayda var!
 • İlişki konusuna gelecek olursak eğer; bu ay diğer bir belirgin özelliğiniz olan kıskançlığınız ağır basacak. İkili ilişkilerinizde yaşayacağınız ufak tefek kıskançlıklar elbette kötü bir duruma sürüklemez sizi ancak abartmamakta fayda var:)

BOĞA

 • Kasım ayına hoş geldiniz Boğa ve yükselen Boğalar! Bu ayın ilk haftasına çevrenizle beraber yapacağınız kısa vadeli planlarla başlıyorsunuz. Planınız hakkında net bir şey söyleyemem ancak iyi bir rahatlama ve dinlenme molası ile kendinizi yeniden eski enerjik günlerinize döndürebilirsiniz. Öte yandan yaşayacağınız birtakım olaylarda yalnızca negatif tarafını göreceksiniz. Bu yaklaşımdan kesinlikle uzak durmalısınız! Negatif enerjiden uzak durursanız eğer sandığınız gibi yerinizde saymadığınızı, aksine her şeyin tam takır yürüdüğünü görebileceksiniz.
 • Bu ay geleceğiniz hakkında vereceğiniz kararlar ile kariyer merdivenlerinde ilk başarılı adımınızı atabilirsiniz. Sadece verdiğiniz kararlardan emin olun yeter. 🙂
 • İlişkilerinize baktığımızda ise yaşadığınız iyi ve kötü tüm olayları değerlendirirken, intikam duygusuna kapılmayıp sadece hayata beraber devam etmek istediğiniz insanlara odaklanarak ilerlerseniz daha mutlu hissedeceksiniz. 🙂

İKİZLER

 • Kasım ayına hoş geldiniz İkizler ve yükselen İkizler! Bu ay maalesef yeni koşulların ortaya çıkmasından ötürü ufak tefek karışıklıklar yaşayabilirsiniz ancak hemen karalar da bağlamayın şimdi. Yaşanacak olan karışıklıklar size hayatınıza başka bir pencereden bakmayı; çevrenizdeki insanlara ve kendinize karşı umutlarınızı yeşertmeyi öğretecek. Bunu öğrenmenize ise etken olacak en büyük neden çevrenizden birinin sizin iyiliğiniz için bir şeyler yapacak olması.
 • İş hayatınız ve sağlığınız konusundaki beklenmedik durumlar arasındaki dengeyi iyi sağlamanız gereken bir dönem olacak.  İş ortamlarınızda1ki gerginliklere ve sağlığınıza karşı özen göstermelisiniz.
 • Özel hayatınıza değinecek olursak konuşulan bir mevzu ya da karşınıza gelen bir konu sizi çok çabuk aşağı çekebilir. Negatife odaklanmamaya özen gösterin. 🙂

YENGEÇ

 • Kasım ayına hoş geldiniz Yengeç ve yükselen Yengeçler! Kasım ayı size arkadaşlarınız ve akrabalarınızla daha dinamik olacağınız bağlantıları getiriyor. Bu ne anlama geliyor derseniz şayet; aranızın bozuk olduğu fakat sohbet etmeyi çok özlediğiniz insan ile iletişim haline geçebilir, onunla aranızdaki buzları eritebilirsiniz! Öte yandan bu ay birinin size söylediği bir yalan canınızı sıkabilir. Yine de siz bu olumsuzluğu kolaylıkla aşacaksınız ve hayatınıza devam edebileceksiniz. Canınızı sıkmaya değmez! Sağlık açısından birkaç sıkıntı yaşayacaksınız gibi duruyor. Malum havalar da bir hayli soğudu. Kalın giyinmeyi aklınızdan çıkarmayın. Zira yaşayacağınız sağlık sorunları, iş hayatınızda da gerginlikler yaşatacak.
 • İkili ilişkilerinize baktığımızda ise sevdiklerinizle dışarıda olmak, keyif yapmak, sevginizi paylaşmak Kasım ayında fazlasıyla önemli.

ASLAN

 • Kasım ayına hoş geldiniz Aslan ve yükselen Aslanlar! İlk haftanız oldukça sakin geçecek diyebiliriz. Hatta bu sakinlikten dolayı işlerinizi ve gündelik hayatınızı baltalamayacak şekilde tembellik bile edebilirsiniz. Akrabalarınızla, yakın arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla iletişimize dikkat etmeniz gereken bir sürece gireceksiniz. Bir cümleyi ağzınızdan çıkarmadan önce iki kez düşünseniz iyi olur.
 • Para konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız. Hatta beklemediğiniz bir anda elinize güzel bir miktar para dahi geçebilir. Yine de harcamalarınızda dikkatli olmanızı şiddetle tavsiye ederiz:)
 • Yakın çevrenizle iletişiminizde dikkatli olduğunuz takdirde bol bol güzel haberler alacak gibi görünüyorsunuz sevgili Aslanlar:)

BAŞAK

 • Kasım ayına hoş geldiniz sevgili Başak ve yükselen Başaklar! Kasım ayında bir seyahate çıkacaksınız gibi gözüküyor fakat planlarınızda ufak değişiklikler olabilmesi de söz konusu. Gideceğiniz yeri ya da seyahat tarihinizi değiştirebilirsiniz. Bu değişimlerin sebebinin iş geleceğinizi belirleyen daha sorumlu profesyonel veya ticari taahhütlere sahip olacağınız bir ay olmasından dolayı olduğunu söyleyebiliriz. İşsizseniz veya yeni bir iş arıyorsanız, iş bulma fırsatına sahip olacaksınız.
 • Bu ay tanıdığınız biri hakkında bir bilginin size ulaşması an meselesi. Gelecek bilginin sağlık konusunda olduğu ise apaçık! Bundan dolayı hem siz hem de çevreniz sağlığınıza oldukça dikkat etmelisiniz.
 • Romantik ilişkilerinizde ise ilişkinizdeki dinamiğin, partnerinizle aranızdaki uyumun bütün Kasım ayı boyunca yüksek olduğu görünüyor:)

TERAZİ

 • Kasım ayına hoş geldiniz Terazi ve yükselen Teraziler! Bu ay ne yazık ki yapılması gereken işlerinizde kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Ertelemeler devrede olabilir, tembellik yapabilirsiniz. Kafanızdaki planları hayata geçirmek ve bu planlar doğrultusunda hareket etmek çok da kolay olmayabilir. Yani allem edin kallem edin kurtulun o tembellikten mutlaka! Ayrıca Kasım ayında girişkenliğinizi bir kenara bırakıp gözlemci rolüne bürünüyorsunuz. Sizin için ilginç bir deneyim olacağı kesin. 🙂
 • Yaşayacağınız birtakım olumsuzluklar nedeniyle bardağın dolu tarafını görmeme ihtimaliniz yüksek. Yine de siz evrene pozitif mesajlar yollamayı asla bırakmayın.
 • Kasım ayında, aşk ilişkinizle ilgili (geçmişinizle ilgili olanı da içeren) bir konuşma yapacaksınız. Sakin yaklaşmakta fayda var.

AKREP

 • Kasım ayına hoş geldiniz Akrep ve yükselen Akrepler! Bu ayın ilk haftasında büyük girişimlerden uzak durmalısınız mutlaka. Eski bir konu, daha önceden çözümlenmesi gereken bir mesele kafanızı çok kurcalayabilir. Öte yandan siz bu karışıklıktan kolayca sıyrılıp tökezlemeden devam edeceksiniz. Hayatınızda önemli bir dönüm noktasının işareti olacak bir olayla anılabilir. Bu aydan sonra hayatınızdaki birçok şey muhtemelen tamamen farklı bir gelişmeye sahip olacaktır.
 • En iyi şekilde yararlanmanız gereken, uzun zamandır beklenen bir haber veya teklif alacaksınız. Ayrıca bu ay boyunca lehinize olan sözleşmeler yapmanız mümkün.
 • Tanıdığınız ya da ilişkiniz olan bir kişiyle ilgili haberlerden veya bir olaydan memnun kalacaksınız.

YAY

 • Kasım ayına hoş geldiniz Yay ve yükselen Yaylar! Kasım ayınız ailevi olaylar ve konularla başlıyor. İlk hafta boyunca aileniz ön planda olacak. Daha çok ev yaşamına dönmek isteyeceksiniz. Bu da size evde bolca dinlenmek adına fırsat yaratacak. 🙂 İkinci haftadan sonra ise bazı arkadaşlarınızla yeniden bir araya gelebilirsiniz, aranızdaki eski bir sorun yeniden alevlenebilir. Bütün bunları çözmek içinde Merkür görevini yapacak.
 • Ani oluşacak bir iş ya da aniden oluşacak sağlıkla ilgili konu ve olaylar daha fazla görünür halde olacak. Sağlığınıza ekstra özen göstermeniz gerekebilir.  İş hayatınızda alacağınız bir haber sinirlerinizi bozup ani tepkiler vermenize neden olabilir. Unutmayın ki öfkeyle kalkan zararla oturur.
 • Beklenmedik bir şekilde alacağınız bir hediyeden dolayı ise özel duygular doğabilir.

OĞLAK

 • Kasım ayına hoş geldiniz sevgili Oğlak ve yükselen Oğlaklar! Bu ay önünüzde kişisel ve mesleki ilişkilerinizin gelişimi için çok önemli olacak bir ay var. Beklediğiniz gelişimin gerçekleşmesi için ise gerekli olan isteği, hırsı ve gayreti göstermeniz gerekiyor. Aksi takdirde işler pek de istediğiniz gibi sonuçlanmayabilir sevgili Oğlaklar.
 • Soğuk algınlığı, migren atakları, tansiyon sorunları ve daha fazlası gibi küçük sağlık sorunlarınız olabilir. Kasım ayının çetin soğuğundan korunmayı ihmal etmeyin sakın!
 • Sevdiğiniz insanın hayatındaki hızlı gelişmelerin sizin hayatınızı da etkilediğini görebilirsiniz. Sosyal çevreniz ve özel hayatınızdaki dengeyi iyi sağlamanız gereken bir ay olacak.

KOVA

 • Kasım ayına hoş geldiniz Kova ve yükselen Kovalar! Bu ay içerisinde yıl sonundan önce bitmesi iyi olan birikmiş sorunları gidermek için ciddi çalışmalara hazırlanın. Geçmişte yaşadığınız sorunların etkilerini giderebilmeniz için bu harika bir fırsat olacak. Yavaş yavaş yıkıyorsunuz yani tabularınızı. 🙂
 • Ayın ortalarında bir belge, banka havalesi veya bir sözleşme yoluyla para bekleyebilirsiniz. Bu birçoğunuz için daha yüksek bir maaş adına pazarlık yapmaya veya işinizde değişiklikler yaparak daha iyi koşullar yaratma fırsatına sahip olmanız anlamına gelebilir.
 • İlişkilerinizde ise geçmişinizdeki insanlarla yeniden yüz yüze gelme olasılığınız çok yüksek.

BALIK

 • Kasım ayına hoş geldiniz Balık ve yükselen Balıklar! Rahat bir nefes alın ve arkanıza yaslanın. Çünkü Kasım’ın ilk haftasının başında ne istiyorsanız ona eğilebilirsiniz. Takılın kafanıza göre! Böyle dedim diye çok da salmayın ama kendinizi. Yoksa hafta sonu için yaptığınız planlar sekteye uğrayabilir.
 • Sağlığınızı etkileyeceğinden, bu ay boyunca çok fazla duygusal sorun yaşamamaya özen gösterin. Genel olarak, çatışmalardan ve zihinsel gerginlikten kaçınmanız sizin faydanıza olacaktır. Üzmeyin o tatlı canınızı. Ne gerek var? 🙂
 • Yakın arkadaş çevrenizle aranızda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Bundan dolayı ani tepkiler verebilirsiniz ancak olumsuz davranışlar sergilememekte fayda var.

Okuduğunuz için teşekkürler:)

İlayda Ö.

Leave A Reply

Navigate