Kış Bakım Rutininin Vazgeçilmez 6 Cilt Bakımı Ürünü

Yaz aylarında iyice bronzlaştık, tuzlu suyun da etkisiyle çoğu cilt problemimizi geride bıraktık. Bütün yaz SPF’li ürünlerle cildine yeteri kadar özen gösterdiysen seni kutluyoruz. Güneşin cilt üzerindeki zararlı etkilerini anlata anlata bitiremiyoruz ama bu demek değil ki kış geldi ve artık rahatladık. Kişisel bakım ve cilt bakımı öyle yalnızca sıcak havalarda dikkat etmemiz gereken konular değil. Dondurucu soğuklar, sert rüzgarlar, havasız iç mekanlar da cildine en az güneş kadar zarar verebilir. Peki elimizdeki ürünleri gözden çıkarmadan birkaç eklemeyle kış aylarını nasıl en az zararla atlatabiliriz? Gel bu sorunun cevabını birlikte bulalım. Güzellik sırları o kadar da sır değil, birkaç detayı bildikten sonra herkes sağlıklı bir cilde kavuşabilir bizden söylemesi.

Temizleme Losyonu

Köpük temizleyicilerin cildi kuruttuğu gerçeğini artık öğrenmeyen kalmadı. Cildin çok kuru, hassas ya da yağlı sayılmayacak bir yapıya sahipse en azından kış aylarında losyon bazlı bir ürün kullanman daha sağlıklı olacak. Zaten kış soğukları ile iyice kuruyacak olan cildini temizlerken bile nemlendirmen hayati önem taşıyor, unutma. Makyaj malzemeleri ile yeterince yıpranmış olan cildini her fırsatta nemlendirmelisin.

Editörün Seçimleri

  

1. LA PRAIRIE Krem Temizleyici⎜2. GUERLAIN Temizleme Sütü⎜3. SHISEIDO Krem Temizleyici⎜4. CHANEL Temizleme Sütü

Bakım Serumu

Birden hayatımıza girip cilt bakım rutinimizin en üst noktalarına oturan serumlar soğuk mevsimlerin olmazsa olmaz bakım ürünlerinden. Saç bakımı için de sıkça başvurduğumuz bu kurtarıcı ürün, cilt yapına göre seçmen gerekenlerden. Cildini nemli tutacak, nemlendiricinin etkisini daha da arttıracak bir serumu mutlaka bakım çantana eklemelisin. Ayrıca fondöten kullanmadan önce baz olarak da kullanıp kapatıcı bazlı ürünlerinin gün boyu etkili olmasını da sağlayabilirsin.

Editörün Seçimleri

  

1. ESTEE LAUDER Yüz Serumu⎜2. CLINIQUE Onarım Serumu⎜3. LA PRAIRIE Gold Serum⎜4. SKIN CHEMISTS Serum

Nemlendirici

“Cildini ne koşulda olursa olsun nemli tut” derken dermotolojistlerin bir bildiği olmalı. Kuru ve yeterince nemlendirilmemiş ciltlerin daha çabuk yaşlandığını ve kırıştığını atık bilmeyen yok. Yaz aylarında daha su bazlı ürünlere kaymış olabilirsin ama kış geliyor artık daha etkili, formülü daha yoğun nemlendiricilere geçme zamanın geldi.

Editörün Seçimleri

  

1. CHRISTIAN DIOR Nemlendirici⎜2. ROC Nemlendirici⎜3. GUERLAIN Nemlendirici⎜4. LANCOME Nemlendirici

Bakım Yağı

Yüzümüze yağ sürme fikri başta travmatik bir düşünceymiş gibi gelse de şimdi işimize gelse hindistan cevizi yağının içerisinde uyuyacağız. “Zaten cildim yağlı bir de yağ mı süreyim?” itirazlarını duyar gibiyiz ama cilt bakımı bu her şeyin bir çaresi vardır. Daha kuru ciltlerde sürülen yağ miktarı ve formülü değişebilir ama sen de cildin her ne kadar yağlı da olsa E vitamini ve B vitamini gibi cilt için büyük önem taşıyan bileşenleri içerisinde barındıran bir yağ edinmeli, gece uyumadan önce temiz cildine uygulamalısın.

Editörün Seçimleri

  

1. SKIN CHEMISTS Temizleyici Yağ⎜2. CLARINS Yüz Bakım Yağı⎜3. PHYSICIANS FORMULA Argan Yağı & Makyaj Bazı⎜4. DR. BRANT Power Dose Vitamin C

Dudak Balmı

Aramızda dudakları çatlamadan tek bir kış geçiren birileri varsa şimdiden kutluyoruz. Kış ayları boyunca belki de en çok çektiğimiz dert olan dudak çatlamasına karşı mutlaka etkili bir dudak kremi ya da balmı edinmen önemli. Son zamanların yükselen makyaj ürünü mat rujlar zaten bildiğin üzere dudakları çok kurutuyor. Ruj sürsen de sürmesen de dudak balmın olmadan sokağa çıkma.

Editörün Seçimleri

  

1. CHANEL Balm⎜2. PALMERS Balm⎜3. BOMB COSMETICS Dudak Balmı⎜4. SHISEIDO Dudak Bakım Kremi

Maske

İster gece yatmadan önce uygulananlardan olsun ister haftalık bakım rutinine katacağın bir ürün, maskeler artık cilt bakımının olmazsa olmazlarından. Ne kadar nemlendirici ürün kullanırsan kullan cildin yine de neme ihtiyaç duyuyorsa çözümün çok basit cildini neme doyuracak bir maske edinmelisin. Bebek gibi bir ciltle uyanma fikri sana da çok cazip gelmiyor mu? O zaman sana en uygun maskeyi seçmeye hemen başla! Bütün kiti hazırladık, kim korkar hain kıştan!

Editörün Seçimleri

  

1. SHISEIDO Göz Maskesi⎜2. ESTEE LAUDER Kağıt Maske⎜3. LA PRAIRIE Gece Maskesi⎜4. DR. BRANT 3-d Filler Maske

DAHA FAZLA BAKIM ÜRÜNÜ

 

Leave A Reply

Navigate