Kış Mevsimine Uygun Parfümler

Kış geldi! Hepimiz mevsim değişikliğiyle beraber farklılıklara ihtiyaç duyuyoruz. Kışın gelişinin en güzel yanı ise yılbaşı ve hediyeleri. Hem kendiniz için, hem sevdikleriniz için parfüm en güzel alternatiflerden biri olabilir. Parfümler belki de bizi en özel yapan eşyalar olabilir çünkü herkes her şeyi unutsa bile kokuyu asla unutmaz! Çevremizdekileri etkilememizde kıyafetten, makyajdan bile daha fazla önem taşıyan parfümü seçmek biliyoruz ki hiç kolay değil. Bu yüzden en beğendiğimiz ve bizde en çok etkiyi bırakan kadın ve erkek parfümlerini sizin için derledik.

  1. Dior – Hypnotic Poison: Bu parfümün kendisini elma şeklindeki bordo şişesinden belli ettiğini düşünüyoruz. Oldukça canlı, kendinden emin ve gizemli bir hava yaratıyor kullanan kişide. İçerisindekiler ise acı badem ve kimyon, yasemin, pelesenk ağacı ve vanilya ile misk. Bu notalar birbirinden çok farklı olsa da, birleştiği zaman koklayan kişiye bambaşka bir dünya sunuyor. Kalıcılığı öyle yüksek ki, sıkmanızın üzerinden bir kaç gün geçse bile kokuyu duymaya devam edebilirsiniz.
  2. Givenchy – L’Interdit: L’ınterdit kullanan bir kişinin orada bulunduğunu anlamak hiç zor değil. Paçuli ve vetiverin odunsu notaları, otantik bir koku yaratır. Gerçekten güçlü kadın sembolize etmek istersek, bu parfümü kullanması muhtemeldir. Aslında içeriğinde birbirinden kontrast beyaz çiçek notaları ve siyah odunsu notalar hakimdir ancak eşsiz bir uyuma sahip olduğundan birleştiğinde kendine hayran bıraktırır. Oldukça kadınsı demek de yanlış olmaz.
  3. Yves Saint Laurent – Black Opium: Şişesinin ışıltıltıları ve pembe-siyah renk seçimiyle ne kadar elit bir parfüm olduğunu kanıtlayan Black Opium için, feminen bir kokudur demek doğru olur. İçeriğinde kahve ve yasemin çiçeğini de barındıran bu parfüm, dikkat edin sevenlerinde bağımlılık yaratabilir!:) Bu parfüm enerjinizi yükseltmekle kalmayacak, sizi diğer herkesten ayıracak.
  4. Hugo Boss – Bottled: İçinde erkekleri güçlü hissettirmeye oldukça uygun elma, sardunya, tarçın ve odunsu notaları barındıran, bu kokuları oldukça başarılı şekilde birleştiren bu parfüm erkeksi bir kokuya sahiptir. Cam şişesinden görünen rengi ve tasarımı da bize göre bir erkek parfümü için olması gereken şıklığa sahip. Bir erkeğin karşısındakini etkilemek için en önem vermesi gereken konulardan biri olan koku, bu parfümle işinizi çok kolaylaştıracak.
  5. Vakko – Infiniti: Klasik erkek kokularından sıkıldıysanız, bu parfüm vazgeçilmeziniz olabilir.  Çiçek ve ağaç notalarını erkeksi bir şekilde harmanlayan ve parfüme modern bir soluk getiren Infiniti’yi mutlaka denemenizi öneririz. Dikkati üzerine çekmeyi çok iyi başaran bu koku; karabiber, pembe biber, melek otu tohumu yağı, elemi yağı ve rezene üst notalarına sahip. Alt notalarındaysa papatya ve sardunya çiçeklerinin kokuları yatıyor.
  6. Paco Rabanne – Invictus: Paco Rabanne Invictus, hem kokusu hem kupa şeklindeki şişesiyle bize sporcu erkek kokusu hissini veriyor. Invictus kelimesinin anlamı “yenilmez”, bu hissimizin başka bir nedeni de olabilir. Greyfurt, defne yaprağı, yasemin, ahşap, paçuli, meşe yosunu ve amber notalarından oluşan Invictus, güç, spor ve enerjinin temsilci parfümü sayılabilir.

Okuduğunuz için teşekkür ederiz! Hepsi ve daha fazlası için Lidyana.com’a göz atmayı sakın unutmayın!

Ladin O.

Leave A Reply

Navigate