Kylie Jenner’dan Vazgeçemeyeceğiniz 6 Cilt Bakımı Sırrı

“Asla yüzüne dokunma, asla sivilcelerini kurcalama, her zaman yüzünü temiz tut ve göz kremini sürmeyi unutma”

Yukarıda bahsi geçen güzellik mottosunu ilk gördüğünde 40’lı yaşlarda bir kadına ait sanabilirsin ama gerçek şu ki yeni 19 yaşına girmiş birinin sözleri bunlar. Her gün Instagram keşfine mutlaka düşen, takip etmek istemesen de maruz kaldığın, Kardashian ailesinin en küçüğü Kylie Jenner’dan bahsediyoruz. Kyle’yi sevip sevmemek önemli değil. Kendisi o kadar çok konuşuluyor ki bir yerlerde mutlaka gözüne takılacaktır. Biz de bu kadar göz önünde olan ve henüz 19 yaşında kendi güzellik markasını oluşturan bu kızcağızın cilt bakım rutinini merak ettik. Maksimal bir yaşam tarzını benimsemiş olan Kylie, bizi cilt bakımı konusunda da şaşırtmadın! Sen de Kylie’nin cilt bakım rutinini merak ediyorsan işte cevabı;

1- Güneş Kremi Olmadan Olmaz!

Kylie’nin cilt bakımıyla ilgili en çok dikkat ettiği şey, yaz kış ellerine ve yüzüne güneş kremi sürmeden dışarı çıkmaması. Bu konuda biz de ona katılıyoruz. Her ne kadar sabah çok erken saatlerde okula, işe giderken, güneş kreminden çok uykuyu düşünüyor da olsak en azından yaz mevsiminde bu uygulamayı alışkanlık haline getirmek ve yüksek koruma içeren bir güneş kremi kullanmak çok önemli.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Güneş Kremi LA MER 2. Güneş Kremi CHANEL 3. Güneş Kremi SHISEIDO


2- Göz Kremi İçin Asla Erken Değildir

Bazılarınız göz kremi kullanmak için 19 yaşın fazla erken olduğunu düşünüyor olabilir ama doğduğu günden beri ünlü olan ve makyaj yapmaya çok küçük yaşta başlayan bir kadın için normal bir davranış. Kardashian ailesi olarak her gün saç ve makyajlarını profesyonel isimlere yaptırdıkları, daha doğrusu her gün ağır olarak nitelendirebileceğimiz türde makyajlar yaptıkları için Kylie göz kremine biraz daha erken başlamış. Göz kremi ile ilgili ipucu ise şu; gece cilt bakımı yaparken yapısı en hafif olandan daha ağır olana doğru sıralamak. Yani ilk olarak serumu, sonra nemlendiriciyi en son göz kremini uyguluyorsunuz.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Göz Kremi LA MER 2. Göz Kremi ESTEE LAUDER 3. Göz Kremi LA PRAIRIE


3- Üşeniyorsan Yüz Temizleyicisini Kullan Gitsin!

Kylie çok yorgun olduğu ve makyajını temizlemekle vakit harcamak istemediği zamanlarda, tüm yüzünü bir temizleyiciyle yıkıyor, böylece göz makyajından dudak makyajına kadar temizlenmesi gereken her yer tek bir işlemle halledilmiş oluyor. Sana da gece yatmadan önce makyaj temizlemek zulüm gibi geliyorsa en kısa yol etkili bir makyaj çıkarma jeli ile yüzünü yıkamak. Kaldı ki Kylie gibi ağır ten makyajı yapıyorsan makyaj temizleme mendili, suyu gibi ürünler senin için yeterli olmayacaktır.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Yüz Temizleyicisi DR. BRANT 2. Yüz Temizleyicisi BOMB COSMETICS 3. Yüz Temizleyicisi SAMPAR


4- Nemlendirsin Ama Doğal Olsun

Kardashian ailesinin makyaj sanatçısı nemlendirici seçerken renklendirici içerenlerden uzak durulmasını öneriyor. Bunun nedeni renkli nemlendiricilerin içerdiği pigmentler. Nemlendirciye renk vermesi için katılan ekstralar ciltte bozulmaya sebep olabilir. Bu yüzden Kylie dahil bütün ailenin nemlendirici tercihi doğal ve organik tarzda olanlar.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Nemlendirici CHANEL 2. Nemlendirici SHISEIDO 3. Nemlendirici DAVINES


5- Arada Bir Maske

Kylie Jenner güzellik rutininde sık olmasa da yüz maskesine de yer veriyor. Özellikle favorisi “sheet mask” dediğimiz tek kullanımlık kağıttan maskeler. Sen de cildinin yorgun düştüğü, yenilenmeye ihtiyaç duyduğu zamanlarda ve kendini iyi hissetmediğin günlerde maske uygulayabilirsin. Unutma kendinle ilgili yaptığın en küçük iyilik bile modunu yükseltecektir.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Yüz Maskesi ESTEE LAUDER 2. Yüz Maskesi SISLEY 3. Yüz Maskesi KANEBO


6- Bir Must-Have Olarak Dudak Balmı

Kylie’nin güzellik rutininde en vazgeçilmez ürünlerden biri de dudak balmı. Sabah uyandığında kuru ve çatlak dudaklarla karşılaşmak istemiyorsan sen de güzellik rutinine dudak balmını mutlaka ekle hatta gün içinde dudağının kuruduğunu hissettiğin an yenile. Makyaj yaparken sezonun trendi mat rujlardan kullanıyorsan öncesinde dudaklarını nemlendirmen artık neredeyse yazılı bir kural. Yaz mevsiminde güneşten kışta da soğuktan dudakların yıpranmaya elverişli olacaktır, önlemini al.

item_12item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Dudak Balmı LA MER 2. Dudak Balmı BOMB COSMETICS 3. Dudak Balmı CHANEL


Makyaj yaparken biraz da eğlenmek istersen diye Kylie Jenner’in Instagram ve snapchat’te arka planında çalan favori şarkılarından oluşan playlisti de buraya bırakıyoruz!


TÜM CİLT VE VÜCUT BAKIMI ÜRÜNLERİ

1 Comment

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate