Lidyana Bu Hafta Sonu City’s Nişantaşı’nda!

GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK VEREN “TASARIM BAHÇESİ” BU YIL CITY’S NİŞANTAŞI’NDA GERÇEKLEŞİYOR

Girişimci Kadınlara destek vermek amacıyla, organizatör Aydan Berdo tarafından düzenlenen “Tasarım Bahçesi Projesi’ bu yıl toplumsal konular ve sosyal sorumluluk projelerini destekleyen City’s Nişantaşı Alışveriş Mekezi’nde gerçekleşecek.

“Sanat bir ülkenin en güzel vitrinidir” mottosuyla çalışmalarına devam eden Gamsız Girilmez Film Yapım ve Organizasyon’un kurucusu Aydan Berdo, Tasarım Bahçesi projesinin ikinci etabını Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak 4-5 Mart tarihlerinde City’s Nişantaşı’nda gerçekleştirecek.

Kadının toplumdaki yerini, üreten kadınlarımızın tasarımlarıyla yansıtmayı hedef alan proje, iş ve sanat dünyasından da destek alıyor.

Private Designer Shop kapsamında, aralarında Hülya Avşar, Helin Avşar gibi sanatçıların, Lidyana ve birbirinden özel tasarımcıların da katıldığı Tasarım Bahçesi Projesi, Sosyal Sorumluluk kategorisinde, 2016 Avrupa Birincilik Ödülüne sahip Petrol Ofisi’nin “Gönül Ağacı” projesiyle  270 den fazla tasarımcı kadınımızın soft ürünlerini ağırlıyor olacak. Yine, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı KEDV’de ev hanımlarının tasarlayıp ürettiği ve doğallığı yansıtan soft ürün grubuyla projede yer alıyor olacak.

UFKUMUZU GENİŞLETEN TASARIMLAR

“Çünkü kadın özeldir” diye yola çıkan Tasarım Bahçesi Projesi, özgün tasarımların hayatımızda yer almasının önemine dikkat çekerken, ufkumuzu açmanın ancak sanat ve sanatçıyla mümkün olduğunu da vurguluyor.

Projenin yaratıcısı Aydan Berdo, “Projeyi başarılı noktalara getiren en önemli etki ekip ruhudur. Tasarım Bahçesi ilk etabından itibaren bizimle olan ve yol haritamızı belirleyen Yönetmenimiz Harun Berdo,  vizyonu ve hassas izlenimleri ile aynı zamanda danışmanlığımızı yapan Ar-Ge Sorumlumuz Karin Midilli, prodüksiyona ilişkin katkılarıyla ikinci etabımızda bir araya geldiğimiz Prodüksiyon Sorumlumuz Aydan Soyak ile bütünlüğümüzü sağlamlaştırdık. Tasarım Bahçesi 2. Etabını, City’s Nişantaşı Yönetimi ile tek tek değerlendirerek titiz bir çalışmanın ürünü olarak ortaya çıkardık.” şeklinde ifade ediyor.

4 ve 5 Mart tarihlerinde, 10:00-22:00 saatleri arasında, City’s Nişantaşı’nda 5 hareketli katta birbirinden renkli tasarımcıları bir araya getirecek olan Tasarım Bahçesi & Private Designer Shop’a Lidyana ailesi olarak sizleri de bekliyoruz. 

 

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate