Lidyana Marka Günlükleri

Herkese merhaba! Lidyana birbirinden farklı ve değerli tasarımcı markalarına vitrin olmuş bir platform. Bu markaların yaratıcılarının hikayelerini Marka Günlüklerinde sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Marka Günlüklerinde bu hafta sorularımızı Anais Margaux Paris kurucusu Ayşegül Kuru’ya yönelttik. Marka Günlükleri konseptinde, söyleşi yaptığımız markalar tüm ürünlerinde iki gün süreyle %20 indirime giriyor. Söyleşiyi okuduktan sonra, indirimden faydalanmak için Lidyana.com’u ziyaret etmeyi unutmayın! 🙂

Anais Margaux bugüne nasıl geldi?

Markamızın hikayesi aslında çocukluk yıllarımıza dayanıyor, daha 4-5 yaşlarındayken babamızın karikatür çizdirmesiyle başladı aslında çizime olan ilgimiz.. Bunun yanında Paris te 50 yılı aşkın süredir moda sektöründe çalışan aile büyüğümüzün bugüne kadar hazırlamış olduğu koleksiyonlardan etkilendik ve ondan çok şey öğrendik ve birde tabii ki babamızın fotoğrafçı olması bize görsellik ve sanat açısından çok şey kazandırdı.

İşte bütün bunların harmanlanmasıyla başladı aslında hikayemiz. Birde her zaman çok merak edilen marka ismimizle ilgili kısa bir bilgi veriyim, Anais & Margaux iki kız kardeşi temsil ediyor yani bizi.

Anais” İbranice kökenli bir isim, Fransızca’da « zarafet »  « zarif » anlamına geliyor, “Margaux” nun kökeni ise Latince’ye dayanmakta « inci « anlamına geliyor. Tasarımlarımızda kadınların zarif görünmesini çıkış noktası olarak almamız sebebiyle de anlam olarak birbiriyle ilintili oldu aslında.

Tasarımlarınızda veya hayatta nelerden ilham alırsın?

Kadında her zaman sadeliği ve doğallığı savunuyoruz, bizce kadının en güzel ve en zarif hali aslında doğal hali, işte bu noktada tasarımlarımızın ilhamı doğal olan her şey. Doğadaki renkler ve formlar, doğal, sade ve yalın çizgiler koleksiyonumuzun ana özellikleri. 

Bu da bizim zamansız tasarımlar yaratmamızı sağlıyor. Yani bizden aldığınız parçayı her dönem modası geçmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kısacası tüm kadınlara mayoyu değil kendi güzelliklerini ön plana çıkaracak zamansız tasarımlar sunuyoruz.

Anais Margaux en çok kime yakışır?

Sadeliği ve doğallığı savunan, abartıdan uzak yalın ve zamansız tasarımları tercih eden herkese hitap ediyoruz. 

Anais Margaux hayatında olmasaydı şu an ne yapıyor olurdun?

Muhtemelen aile işi olan fotoğraf ve fotoğrafçılık üzerine bir iş yapıyor olurdum diye düşünüyorum, moda sektörünün dinamiğini sevdiğim için de muhtemelen moda fotoğrafçılığı olabilirdi.

Müzik playlistinin ve Netflix listenin vazgeçilmezleri nelerdir?

Amy Winehouse’un parçaları. Genel durumlardan ötürü ben de şu an Netflix’te daha fazla zaman geçiriyorum, bugüne kadar birçok şey izledim, ancak şu an Netflix listemde Ozark ve The Stranger var.

Marka Günlükleri Özel %20 indiriminden faydalanmak için ;
https://www.lidyana.com/marka/anais-margaux

Leave A Reply

Navigate