Lidyana Marka Günlükleri

Herkese merhaba! Bu hafta sorularımızı Movom Swimwear markasının başarılı tasarımcısı Buket Sarar’a  yönelttik. Her zaman olduğu gibi, Marka Günlüklerine konuk olan Movom Swimwear markasının yeni sezon ürünleri 2 gün süreyle %20 indirimde. Söyleşiyi okuduktan sonra, indirimden faydalanmak için Lidyana.com/Movom’u ziyaret etmeyi unutmayın! 🙂

Movom Swimwear bugüne nasıl geldi? 

Movom ilk olarak 2014 senesinde şık ve rahat temasıyla tasarladığımız elbise grubuyla ortaya çıktı. Sonra daha farklı ne yapabiliriz diye düşündük ve tasarımlarımızı daha keyifli bulduğumuz mayo/bikini koleksiyonu ile devam ettirme kararı aldık. Mayo kadın için hep zor bir konu olmuştur. Kadın olarak istediğimiz tasarımlarda bir mayo alıp, aynı zamanda içinde rahat hissetmek güç bir kombinasyon. Buradan yola çıkarak kalıplarına çok önem verdiğimiz koleksiyonlar oluşturduk ve sevildik. Yıllardır da bu çizgimizi bozmadan devam etmeye özen gösteriyoruz.

Tasarımlarınızda ve hayatta nelerden ilham alırsınız?

Bu işe başladığımız ilk günden beri yaptığımız tek şey mevcut moda akımını ve ticari kaygıları bir kenara bırakıp kendi giymek isteyeceğimiz ve bizi yansıtan modeller tasarlamak. Bir modeli tasarlarken “ben bunu giymek isterim” diyeceğimiz bir urun çıkması bizce bu işin en önemli kısmı. Kullanacağımız renkleri, materyalleri düşünüp heyecandan ofiste zaman zaman zıplıyoruz. İlhamı kendimizden alıyoruz diyebiliriz ama tabii bunun içinde kadın bedenini en rahat ve en iyi şekilde göstermeyi ön plana alan bir yol izliyoruz. Kadın haklarına çok önem veren bir marka olarak olarak bizim bir dilimiz var. Onu ne kadar yansıtabilirsek hikayemizi o kadar iyi anlatabilmiş oluruz.

Movom Swimwear en çok kime yakışır? 

 Bu işe 24 yaşında başladım şimdi 31 yaşındayım. Movom koleksiyonları da benim büyümemle şekil aldı sanırım. İlk başlarda genç bir kızdı ve biraz da çılgındı bu yüzden her yer desen içindeydi. Şimdi daha sakin daha konforuna düşkün ama aynı zamanda kendine de bir o kadar güvenen kadınların tercih ettiği bir marka olduk diye düşünüyorum.

Movom Swimwear  hayatında olmasaydı ne yapıyor olurdun? 

Çok farklı bir yerde olmazdım. Yine çizim, illüstrasyon yapıyor, elle bir şeyler üretiyor olurdum. Yani şu an halihazırda yaptığım şeyleri yapıyor olurdum. Ama biraz daha geri sarıp moda tekstil mezunu olmak yerine ne olmak isterdim diye sorarsanız veteriner derim. Ama çalışkan bir çocuk olmadığım için puanı tutturamayıp yine moda tekstil okurdum herhalde 🙂

Bu işi sevmediğim için değil kesinlikle yine yaratırdım, çizerdim, üretirdim ama hayvanlarla başka bir gönül bağım var orada biraz daha aktif olmak güzel olurdu— . Özetle hayvanlar ve yaratım ile ilgili ne iş varsa yapardım ve yapmaya da çalışıyorum.

Müzik playlistinin ve Netflix listenin vazgeçilmezleri nelerdir?

Müzik playlistimin vazgeçilmezleri her an değişiyor. Modum o hafta neyse o türlerde geziyorum.
Hiç değişmeyen en’lerimden bir kaç tanesi:

The Brian Jonestown Massacre – Anemone (bu sene bir ürünümüzün adı hatta)
Black Sabbath – Planet Caravan
The Doors – The End
Sony & Cher – I Got You Baby
Bob Marley & The Wailers – Natural Mystic

Güncel saplantılarımdan da birkaç tanesi:

Cigarettes After Sex – Nothing’s Gonna Hurt You Baby
Greentea Peng – Downers
Michael Kiwanuka – Love & Hate
Alxndr London – April

Netflix’te izlerken en keyif aldığım dizilerin başında Easy geliyor.
Sonra Rick & Morty, Big Mouth, Love Death & Robots ve Rupaul’s Drag Race diye sıralayabilirim.

Karantina günlerini nasıl değerlendirdin?

Karantina en çok eve yaradı. Evde uzun zamandır şuraya şunu yapalım, bunu alalım dediğimiz her şeyi yaptık. O kısmı çok iyi geldi.

Onun dışında dinlendim, bol bol dizi film izledim, çizdim, çalıştım pek boş durmadım. Sokakta yemek bulmakta zorlanan hayvanlara mama dağıttım. Genel olarak karantinam böyleydi diyebilirim.

Marka Günlükleri Özel %20 indiriminden faydalanmak için;
https://www.lidyana.com/marka/movom-beachwear 🌊

Leave A Reply

Navigate