Lidyana Marka Günlükleri – Ashley Joy

Herkese harika bir pazar dileriz! Lidyana bünyesindeki birbirinden özel markaların hikayelerini Marka Günlüklerinde sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta sorularımızı kişisel bakım denince akla ilk gelen markalarımızdan Ashley Joy’un yaratıcısı Aslı Şen’e yönelttik. Her zaman olduğu gibi, Marka Günlüklerine konuk olan Ashley Joy markasının tüm ürünleri 2 gün süreyle (19-20 Temmuz) %20 indirimde. Söyleşiyi okuduktan sonra, indirimden faydalanmak için Lidyana.com’u ziyaret etmeyi unutmayın! ?

Ashley Joy bugüne nasıl geldi?

2015 yılında kurduğum kişisel bakım markası Ashley Joy aslında bir ihtiyaçtan doğdu diyebilirim. Başak burcuyum ve kendimi bildim bileli kozmetiğe ve güzelliğine meraklı bir kadınım. İstediğim içerikteki saç bakım ürünlerinin ulaşılabilir fiyatlarda olmadığını fark ettiğimde girişimci olmaya karar verdim. Hep daha iyisini araştırma ve geliştirme serüvenim de böylece başlamış oldu. Bu yolculukta pahalı ve normal fiyatlı olarak nitelendirebileceğimiz ürünlerin aynı fabrikalarda üretildiklerini gördüm. Üstelik içerikleri de neredeyse aynıydı. Bu ürünlerden Türkiye’de de üretilmeli diye düşündüm. Bu heyecanımla ilk adımı attım.

Hayatta nelerden ilham alırsınız?

Bu evrende ilham aldığımız veya estetik bir gözle baktığımız her şey motivasyonumuzu da artırıyor bence. Bu bazen bir sanat eseri olabiliyor. Ya da çok severek dinlediğimiz bir müzik, izlerken keyif aldığımız bir film ya da dizi… Ancak beni en çok motive eden unsur ise fayda sağlamak. Kullanıcılarımızdan aldığımız geri bildirimleri okurken “İyi ki bu işteyim.” diyorum.

Ashley Joy en çok kime yakışır?

Ashley Joy, doğal içerikli ürünlere en ulaşılabilir fiyatlarla edinmek isteyen herkesin markası bence. Ürün grubumuzda formülünü her saç tipine göre farklılaştırdığımız bir şampuan serimiz var. Saç bakım yağımız, saç maskemiz, serum ve spreyimize ek olarak köpüklerimizle de çok iddialıyız. Her zaman söylüyorum bunu, ulaşılabilir fiyatla sunamadığımız ürünleri üretmiyoruz bile. İyi ürüne yüksek rakamlar ödemeye hazır kitleyi hedeflemedik. Çünkü bu alanda yeterince marka var.

Müzik playlistinin ve Netflix listenin vazgeçilmezi?

Müzik: Ayla Çelik’in Son Albümü “Daha Bi’ Aşık”
Netflix dizisi: Crown, Money Heist

Karantina günlerini nasıl değerlendirdiniz?

İlk haftalarda tatil modundaydık aslında. Sonrasında hepimiz ertesi birkaç günü planlayarak ilerledik. Plan yapmayınca kocaman bir günün ne kadar boş olduğunu tecrübe ettik. Standart günlerimde zor bulduğum vakti, karantina günlerinde kıymetli bir şekilde değerlendirmeye çalıştım. Eşim ve çocuklarımla birlikte keyifli aktiviteler yaptık. Ayrıca evde kaldığımız dönemde düzenli ve disiplinli bir şekilde spor yaptım. Bu süreçte bol bol boyama yaptım. Bu yanımı keşfetmek de benim için bu sürecin artılarından oldu.

İzolasyon hepimizde yaptığımız şeye konsantrasyon süremizi artırdı bence. Kim hangi işi yapıyorsa, ona daha çok odaklanabildi. Ya da yeni şeyler tecrübe edecek vakti yakalayabildi.

Marka Günlükleri Özel %20 indiriminden faydalanmak için;
https://www.lidyana.com/marka/ashley-joy

Leave A Reply

Navigate