Lidyana Marka Günlükleri – MaNa Designers

Herkese merhaba! Lidyana.com olarak Türk tasarımcılara değer veriyor, hem ürünlerini hem hikayelerini sizlere sunmayı seviyoruz. Biz satıştaki ürünlerin kalitesini, estetik güzelliğini görebiliyoruz ancak markanın arkasındaki emek ve ilhamı duymak ürünlere bakış açımızda bambaşka bir perspektif sağlıyor. MaNa Designers ile yaptığımız bu keyifli röportajı okuduktan sonra, markanın sıradışı ürünlerine göz atmayı unutmayın:)
MaNa Designers aslında kendi anlatımlarıyla “Hayata keyifli gözlerle bakan, sanatın her dalına meraklı iki kız kardeşin önce sevdiklerine özel tasarımlar yaparak başladığı, Aralık 2016 itibari ile de bir markaya dönüştürme arzusu ile doğmuş, porselen ürünler üzerine %100 el boyaması tasarımlar yapan bir kadın girişimci markasıdır.”

1- MaNa Designers markası olarak bu yola nasıl başladınız ve sizi ne cesaretlendirdi?
Gerek sosyal medyada gerekse katıldığımız onlarca tasarım pazarları etkinliklerinde de gördüğümüz ilgiden daha da cesaret alarak, porselen ürünleri dışında, 2020 yılında By Mai adı altında ressam Mai’nin eserlerini farklı formlarda hayata geçiren farklı ürünler de tasarlamaya da başladık.
2- MaNa Designers’ın ürünleri oldukça farklı ve sıradışı. Peki bu marka kimlere hitap etmeyi amaçladı? Hayal ettiğiniz bir MaNa Designers alıcısı var mı?
Özellikle “by Mai” serisi ürünlerimizde kendimizden yola çıkarak sanata ve -hepsi el boyaması olduğu için- benzersiz ürünlere merakı olan, biraz da koleksiyonerliği seven alıcıları hedefledik.
By Mai serisi Ressam Mai’nin eserlerinden kesitlerle tasarlanmış ve hepsi limitli sayıda ve sertifikalı ürünlerdir.
Kendimizden  bir örnek vermek gerekirse, yurtdışı seyahatlerimizde magnet gibi seri üretim ürünleri hatıra olarak almak yerine, meydanlardaki sokak sanatçılarından imzalı resimlerini almayı tercih ediyoruz. Bu sayede hem eşsiz bir ürüne sahip oluyor, hem de sanatı desteklemiş olmaktan büyük keyif alıyoruz.

3- MaNa Designers ev dekorasyonu, takı ve aksesuar gibi birbirinden farklı kategorilerde ürün sunuyor. Bu çeşitliliği daha da arttırmayı düşünüyor musunuz? Hem vazoyu hem kolyeyi alıcıya sunmak en başından amaçlarınız arasında mıydı?

Özellikle by Mai serisinde hem limitli üretim sözümüzü yerine getirmek, hem de kendimizi tekrar etmeden yenilikçi bakışımızı devam ettirmek icin çesitliliğe çok önem veriyoruz. Yakın zamanda ipek fularlarımız da, kahve fincanlarımız da ürün porföyümüze eklenecek. Akabinde yeni desenlerin olduğu yeni serilerimizi de sizlerle paylaşacağız.
4- Markanızın ürünlerini ortaya çıkarken nelerden, nerelerden veya kimlerden ilham alıyorsunuz?
Özellikle kurucularımızdan biri olan ressam Mai’nin desenleri ve farklı tasarım sanatçılarının MaNa Designers icin tasarladıkları özel desenleri ile portföyümüzü planlıyoruz. Ressam Mai 2002 yılından bugüne kadar ulusal ve uluslararası olmak üzere 20’nin üzerinde karma ve 2 kişisel sergisi ile çalışmalarına hala devam etmektedir.
5- Diyelim ki markanızdan çok değerli birine hediye götüreceksiniz, bu hangi ürün olurdu ve neden onu seçersiniz?
Hepsi bizim çocuklarımız gibi o yüzden her ürün birbirinden özel, birbirinden değerli, her biri farklı duyguları, farklı çağrışımları içinde barındırıyor. Dolayısıyla hediyenin verileceği kişi ile kuracağımız bağ seçim yaparken bizi yönlendirecektir.
Mesela evinde vakit geçirmeyi çok sevenlere özel tasarlanmış kokulu mumlarımızdan; misafir ağırlamayı, ev sohbetlerini sevenlere özel porselen ürünlerimizden, yine evinin tasarımına önem verenlere fine art printlerimizden veya cam vazomuzdan; kendi özel giyim tarzı olan kişilere de takılarımızdan seçerdik.
Okuduğunuz için teşekkür ederiz! 🙂

Markanın ürünlerini %20 indirimle almak için tıklayın! https://www.lidyana.com/marka/mana-designers

Leave A Reply

Navigate