Lidyana Marka Günlükleri

Herkese merhaba! Lidyana birbirinden farklı ve değerli tasarımcı markalarına vitrin olmuş bir platform. Bu markaların yaratıcılarının hikayelerini Marka Günlüklerinde sizlerle buluşturuyoruz. Marka Günlüklerinde ilk olarak sorularımızı Mieva Design yaratıcıları Miryam Zakuto ve Vanessa Soria’ya yönelttik. Marka Günlükleri konseptinde, söyleşi yaptığımız markalar tüm ürünlerinde iki gün süreyle %20 indirime giriyor.
(İndirim kodunu söyleşinin sonunda bulabilirsiniz.)

Mieva Design Yaratıcılarına Sorduk ;

Mieva Design bugüne nasıl geldi?

Hayatın sıkıcı takılar takmak için çok kısa olduğu düşüncesiyle yola çıktık. İki en yakın arkadaş olarak, herkesin üzerinde görmek istemediğimiz aksesuar arayışına girince ortaya Mieva Design çıktı. İkimiz de Kurumsal iş hayatlarımızı bırakarak bu maceraya başladık. 

İlk koleksiyonumuz ‘Serendipity’ yani tesadüf eseri güzel birşey ile karşılaşma durumu markamızın kuruluşunu özetliyor. Estetik algımız çok ortak ve bunu tasarımlarımızda çok net ifade edebiliyoruz.  Birbirimiz bu anlamda iyi tamamlayabilmemiz de bizi bugüne kadar getirdi.

Tasarımlarınızda ve hayatta nelerden ilham alırsınız?
 
Bizim ilhamımız aslında etrafımızdaki kadınlardan geliyor. Kadının gücünü vurgulamak tasarımlarımızda önemli rol alıyor. 

Her zaman şık ve farkedilebilir olmak isteyenleri Hollywood ışıltısı ve zarafet ile buluşturuyoruz. Farklılığın önemini vurgulayarak herkesin karakterine ve stiline uygun modelleri tasarlıyoruz. Tasarımlarımızın hepsi el yapımı ve bu yüzden eşsiz olmaları ile dikkat çekiyor. 

Bir kıyafeti gördüğümüz an onun nasıl bir aksesuar ile bütünleşeceğini hayal etmek ve onu somut bir hale getirmek ikimiz içinde müthiş bir enerji. Koleksiyonlarımız büyük detaylardan oluşan sofistike tasarımlardır.  

Mieva Design en çok kime yakışır?

Giyinmek bir stil, aksesuar ise ifade biçimidir. Kendini ifade etmek isteyen, dikkat çekmekten korkmayan bütün kadınlar için tasarlıyoruz. Tasarımlarımızda iddiadan kaçmıyoruz. 

Mieva Design hayatında olmasaydı şu an ne yapıyor olurdun? 

Çok da farklı bir şey yapmıyor olurduk. İçimizde her zaman tasarım aşkı vardı. Hayal etmek, bunu hayata geçirmek ve en önemlisi baştan sona kendi yaratımımız olan bir şey yapmaya, yani üretmeye ve yaratıcılığa devam ederdik. 🙂 

Müzik playlistinin ve Netflix listenin vazgeçilmezleri nelerdir?

Tasarım yaparken veya üretirken soft müzikler dinlemeyi seviyoruz, bu aralar Karsu’nun şarkılarını çok dinliyoruz. Özellikle ‘jest oldu’ favorilerimizden. Netflix’te ise The OA, You ve Dark’ın sıkı takipçisiyiz.

Marka Günlükleri Özel %20 indiriminden faydalanmak için ;
İndirim Kodu : MIEVA20 (kampanya 12-13 Nisan için geçerlidir.)
https://www.lidyana.com/marka/mieva-design

Leave A Reply

Navigate