Makyaj Artistleri Gibi Fondöten Uygulamanın Yolları

Kırmızı halı fotoğrafları, davet fotoğrafları hatta sosyal medya fotoğraflarına bile baktığımızda ünlülerin cildi her zaman için pürüzsüz görünüyor değil mi? Aslında bunun tek sebebi adeta bir ressammış gibi çalışan makyaj artistleri. Özellikle mükemmel cilt makyajının temel taşlarından olan fondöten çeşitlerini uygulama biçimleri çoğu Holywood yıldızını bile şaşırtacak cinsten. Cildin fondötene hazır hale gelmesi için pek çok aşamayı takip eden makyaj artistlerinden öğreneceğimiz küçük hilelerle siz de ışıl ışıl bir cilt makyajına sahip olabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin birlikte öğrenelim.

1. Fondöten Seçiminde Doğru Tonu Bul

Çok kolay bir aşama gibi görünse de fondöten seçimi yaparken kendi cilt tonumuza uygun ürünü bulmakta çoğu zaman hata yapıyoruz. Bunun da basit bir hilesi var. Fondöteni eliniz ya da kolunuzda denemek yerine boynunuzda deneyin. Fondöten renkleri ve tonları artık eskisi kadar az seçenek sunmuyor, cildinize uyan bir fondöten tonu mutlaka vardır. Cilt alt tonunuzun ne olduğunu öğrenmek için; kontür makyajı nasıl yapılır yazımıza hemen bir göz atın.

Editörün Seçimleri

Ürünler: 1. D&G Fondöten ⎜2. DIOR Fondöten ⎜3. MAYBELINNE Fondöten ⎜4. PHISICIANS FORMULA Fondöten

2. Fondöteni diğer cilt bakımı ürünlerinle karıştır

 Kiernan Shipka, Jessica Paré ve Alessandra Ambrosio gibi ünlülerin makyaj artistinin önerdiği bir diğer hile fondöten kullanmaktan çekinenler için birebir. Eğer fondöten cildinizde ağır bir hissiyat bırakıyorsa onu en sevdiğiniz nemlendirici ile bileğinizde karıştırabilir, bb cream tarzı renkli bir nemlendirici elde edebilirsiniz. Burada önemli olan tamamen sizin seçimiz, biraz daha parlak bir bitiş istiyorsanız seçdiğiniz bir serumu da karıştırabilirsiniz. Burada ölçü vermek zor, istediğiniz kapatıcılık düzeyine göre zamanla ve tecrübeyle kıvamını tutturabilirsiniz.

Editörün Seçimleri

Ürünler: 1. VILLAGE 11 FACTORY Nemlendirici ⎜2. MISSHA Nemlendirici ⎜3. PYUNKANG YUL Yağ Nem Dengeleyici Serum ⎜4. MISSHA Bakım Serumu

3. Parmakla mı? Fondöten Fırçasıyla mı sürülür?

Bu sorunun doğru bir cevabı yok, özellikle de kullandığınız fondöten çeşidi krem fondöten ise. Toz fondötenlerde uzmanlar genellikle fırça kullanımını destekliyor. Fondöteninizi ne şekilde uygular olursanız olun dikkat etmeniz gereken temel nokta yüzünüze halkalar çizerek uygulamanız, böylece kan akışı hızlanır ve ürünü cildiniz daha çabuk absorbe eder. Gözenekleri kapatmak için de uygulayabileceğiniz en iyi yöntem bu, belirtmeden geçmeyelim.

Editörün Seçimleri

Ürünler: 1. LIONESSE Fondöten Süngeri ⎜2. COCOSH SHE Fondöten Fırçası ⎜3. NASCITA Kapatıcı ve Fondöten Fırçası ⎜4. THE BRUSHH Fondöten Fırçası

4. Pudra makyajı sabitlemenin tek yolu değildir

Kimsenin çok da hoşlanmadığı o kalıp gibi duruşu siz de sevmiyorsanız pudra yerine makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsiniz. Böylece hem yüzünüz nemlenmiş olur hem de fondöteniniz daha uzun saatler kalıcılığını korur.

Editörün Seçimi

Ürünler: 1. PYUNKANG YUL Nemlendirici Sprey ⎜2. NEW WELL Makyaj Sabitleyici Set ⎜3. MISSHA Nemlendirici Yüz Spreyi ⎜4. MISSHA Nemlendirici Yüz Spreyi

DAHA FAZLA CİLT BAKIM ÜRÜNÜ

Leave A Reply

Navigate