Makyaj Nasıl Pişirilir?

Kardashian’ların her zaman nasıl bu kadar pürüzsüz göründüğünü hep içten içe merak etmişizdir. Flashlı fotoğraflarda bile ten makyajları her zaman porselen görünümündedir ve asla bozulmaz. Bunun tek sebebi cilt bakımına astronomik rakamlar harcamaları değil, makyaj artistlerinin kullandığı baking yöntemi. Biz de bu yöntemi denemek isteyenler olabileceğini düşündük, baking için en uygun ürünleri seçtik.

Baking Nedir?

Baking yöntemi, pudra yoluyla yüzdeki makyajın pişirilmesi anlamına geliyor.

 

Smashbox

Nasıl Uygulanır?

Fondöten, kapatıcı gibi ten ürünleri uygulandıktan sonra yüzde ön plana çıkarılmak istenen bölgeleri bolca pudrayla sabitleyip yaklaşık 10 dk. kadar bekliyoruz. 10 dakikanın sonunda yüzümüzdeki fazla pudrayı temiz bir fırça yardımıyla süpürerek fazlalığı atıyoruz ve geriye porselen gibi pürüzsüz bir cilt kalıyor!

Bunun için ise ihtiyacınız olan tek şey; Smashbox’ın Halo Hydrating Perfecting Pudra’sı.

 


Baking Yöntemi Nasıl Çalışır ?

Yüzümüze sürdüğümüz bolca pudralar ten makyajının cilt ısısıyla ciltte pişmesini sağlıyor. Pudra, cilt ve fondöteni vücut ısınını arada tutarak iyice sabitliyor ve daha kalıcı ve porselen görünümünde bir makyaj elde ediyoruz. Ancak sizlere önerimiz, bu yöntemi daha özel günler için saklamanız. Baking, günlük makyaj için doğallıktan uzak ve cildi yorabilecek bir yöntem.


Estee Lauder

15 saat kalıcı ama bir o kadar da hafif olan bu fondöten, makyajınızın harika görünmesine yardımcı olacak. Özellikle yağlı ciltler için mat bir görüntü vaat eden bir ürün. Çoğumuzun yaşadığı T bölgesindeki yağlanmayı engelliyor. Bu ürün baking işinizi bir hayli kolaylaştıracak gibi duruyor.

DAHA FAZLA FONDÖTEN ÜRÜNÜ

 

 

 


Dior

Diorskin Nude Kapatıcı ile gözaltımızdaki morluklardan güzelce kurtulalım! Kim demiş uykusuz kaldık diye?

DAHA FAZLA KAPATICI ÜRÜNÜ

 

 

 

 

 


Chanel

Her türlü makyajın tamamlayıcısı olan nude bir rujla ister gece ister gündüz dolaşabiliriz. Güzel bir makyajın son adımı olarak, Rouge Coco Ruj- Adrienne 402.

DAHA FAZLA RUJ ÜRÜNÜ

2 Comments

  1. Pingback: Yılbaşı Makyajı: En Popüler Pinterest Makyajları – Number L

  2. Pingback: Kontür Makyajı Nasıl Yapılır? - Number L

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate