Makyaj Yokmuş Gibi Makyaj Yapmak

Kat kat fondötenlerin, transparan pudraların ve trafik lambası gibi ışıldayan highlighter’ların çağında hala doğal makyaj yapmak isteyen insanların da var olduğunu biliyoruz. Makyaj yapmak isteyip bir yandan da makyajlı görünmek istemediğimiz zamanlar da olmuyor değil. “Ne kadar doğalsın” denildiğinde “sabah yataktan kalktığımda böyleydim” demek eminiz ki senin de hoşuna gidiyordur. Ekranlarda gördüğünüz makyajsız yakalanan ünlülerin bir çoğu da makyajsız değil aslında. Tıpkı dışarıda gördüğünüz doğal güzelliklerin bir çoğunun da Allah vergisi olmadığı gerçeği gibi. Çok basit bir uygulama gibi görünüyor evet ama yokmuşçasına makyaj yapmak için çaba harcamak ve çalışmak gerekiyor. Hatta bunun için makyaj sanatçıları bile çalışıyor. Yataktan kalkıp sadece yüzünü temizlemişçesine görünmek istiyorsan, doğal görünümlü makyaj için seni yazının devamını okumaya davet ediyoruz.

Öncelikle işe her zaman iyice temizlenmiş ve nemlendirilmiş bir yüz ile başlamalısın. Nemlendiricini sürdükten sonra 5 veya 10 dakika yüzünün nemlendiriciyi emmesini bekle. Bu uygulama hem cildini korumak için hem de makyajının görünümü için çok önemli bir detay. Gelelim en basit şekilde yapabileceğin ve günlük hayatta sıklıkla kullanabileceğin doğal makyaj sırlarına.


1. Chanel, Fondöten

Az miktarda fondöten kullanmaktan kimseye zarar gelmez. Yalnız fondötenin nemlendirici özellikli ve ince bir yapıda olmasına dikkat etmelisin çünkü bu yapıdaki fondötenler yüzüne daha parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Fondöteni fırça ya da sünger yardımıyla az az alarak tampon yapar gibi cildine uygula ve dairesel hareketlerle yüzüne yay. Cilt tonunun eşitlendiği yerde de dur! Makyajda fondötenle pudra ayrılmaz ikili olabilir ama yokmuşçasına makyaj yaparken yüzünün kalıp gibi olmasını istemeyiz. T bölgen yağlıysa fırça yardımıyla hafifçe transparan pudra kullanabilirsin. 

                                                                                               DAHA FAZLA FONDÖTEN ÜRÜNÜ


2. Christian Dior, Kapatıcı

Mineralleştirilmiş ve yine nemlendirme gücü olan bir kapatıcı kullanmanı tavsiye ederiz bir de aydınlatıcı özelliği olursa tadından yenmez. Kapatıcın fondöteninin renginden 2 ton açık olursa göz çevresinde doğal görünümlü bir aydınlık sağlar.

 

 

DAHA FAZLA KAPATICI ÜRÜNÜ


3. Elizabeth Arden, Göz Farı

Smoke gözler, gölgelendirilmiş bakışlar ve allı pullu farlar kullanmıyoruz elbette ama göz kapağının rengini eşitlemek için krem rengi bir fara ihtiyacın var. Elizabeth Arden’nin tekli göz farı göz kapağına nazikçe yayılıp, kusursuzca doğru renk tonunu elde etmeni sağlayacak.

 

DAHA FAZLA FAR ÜRÜNÜ


 4. Shiseido, Maskara

Kirpik bazı üzerine 2-3 kat yoğun maskara kullanırsan doğallıktan tamamen uzaklaşmış olursun. Shiseido maskarayı kirpik uçlarına hafifçe dokundurup bırakmalısın.

 

 

 

DAHA FAZLA MASKARA ÜRÜNÜ


5. Kanebo, Allık

Yokmuşçasına makyaj yaparken sana önerimiz mat veya hafif ışıltılı pembe bir allık. Fırçayı 2 yanağına da bir kere değdirmen yeterli olacak.

 

 

 

DAHA FAZLA ALLIK ÜRÜNÜ


6. Estee Louder, Ruj

Nude ruj sürerken dudak kalemine çok da ihtiyacın yok. Estee Lauder’ın hafif pembe tonlarında olan nude rujunu sürdükten sonra fazla gelen tabakayı almak için peçeteye bir öpücük kondurabilirsin. Tebrikler artık sen de yokmuşçasına makyaj yapıp doğal bir görünüm elde ettin.

 

 

DAHA FAZLA RUJ ÜRÜNÜ


DAHA FAZLA KOZMETİK & KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNÜ

1 Comment

  1. Pingback: Ünlülerden Makyaj Sırları - Number L

Leave A Reply

Navigate