Mercedes Benz Fashion Week İstanbul Başlıyor!

Paris, Milan, Londra derken sonunda bizim Fashion Week’imiz de geldi çattı! 27-30 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Mercedes Benz Fashion Week bu yıl 33 farklı defileye ev sahipliği yapıyor. Düzenlenmeye başladığı ilk günden beri pek çok genç ve yetenekli Türk tasarımcıyı tanımamıza ön ayak olan Fashion Week, defileler ve tasarımcılar kadar katılımcılarıyla da merak ediliyor ve konuşuluyor. Mehtap Elaidi, DB Berdan, Zeynep Tosun, Niyazi Erdoğan gibi deneyimli ve çok sevilen tasarımcıların yanı sıra bu sene de birçok genç yeteneği Fashion Week podyumunda keşfedeceğiz.

Severek takip ettiğimiz çoğu Influencer’ın, Vlogger ve Blogger’ın katıldığı Mercedes Benz Fashion Week İstanbul, bu yıl geçtiğimiz yıllara flashback niteliğinde bir kitap da yayınlıyor. Story of X Seasons isimli kitap, geçen seneler boyunca Moda Haftası’nda yapılan tüm defileleri, etkinlikleri, backstage aşamalarına tanıklık edebileceğiniz bir kaynak. Meraklısına duyurulur! Instagram feed’inizi doldurup taşıracak olan bu özel etkinlikte geçtiğimiz yıllar neler olmuş göz atmak istiyorsanız çok şık kısa filmini buradan izleyebilirsiniz.

Bu seneki defile ve etkinlik takvimi ise şöyle;

BİZDEN KİMLER VAR?

Bu yılki Fashion Week’e katılan tasarımcılar arasında tasarımlarına Lidyana.com’dan ulaşabileceğiniz bir sürü isim var! Peki kimler var? Haydi birlikte keşfedelim;

DB BERDAN

En büyük ilhamını sokaklardan ve farklı alt kültürlerden alan DB Berdan markası, 2012’de kurulan  genç ve keskin Londra tabanlı bir marka. İğneleciği bir espiri anlayışı ie sert sosyal mesajlar veren DB Berdan, desenleri ve tasarımları ile gerçek üstü bir bireyselliği hedefliyor.

1. DBBERDAN Sweatshirt⎜2. DBBERDAN Sweatshirt

CİHAN NACAR

İnsanların kafasındaki, ‘mayo sadece denizde giyilir’ algısını değiştirmeyi amaçlayan bir moda anlayışıyla yola çıkan Cihan Nacar, mayoyu modern ve şehirli kadının günlük stiline de taşıyarak, ona bambaşka bir boyut kazandırdı.

1. CİHAN NACAR BEACHWEAR Disco Bikini ⎜2. CİHAN NACAR BEACHWEAR Sarı Siyah Bikini

TUBA ERGİN

Koleksiyonlarını sıra dışı, güçlü, çevreye duyarlı ve rafine kadınlar için tasarlayan Tuba Ergin, sanatın her türü , doğal malzemeler, teknoloji ve sokak kültürlerinden ilham alıyor. Tasarımlarında inovasyon, deneysellik, giyilebilirlik ön plana çıkıyor.

1. TUBA ERGİN Elbise⎜2. TUBA ERGİN Elbise

İPEK ARNAS

Ipek Arnas triko ve örgüye vurgu yapan hazır giyim koleksiyonlarında cesur geometrik şekiller ve imza ayrıntılarıyla güçlü ve androjen bir tarz yaratıyor. Geleneksel ve deneysel örgü teknikleriyle modern stili birleştiren marka, Türk tasarımcılar arasında eşsiz ve farklı bir konuma sahip.

1. İPEK ARNAS Bluz⎜2. İPEK ARNAS Şort

GÖKHAN YAVAŞ

Tasarımcısı Gökhan Yavaş’ın adını taşıyan marka, sokak giyimine yeni bir soluk getirmeyi hedefleyerek 2017 Ağustos ayında hazır giyim sektöründe giriş yaptı. Markanın tasarımcısı Gökhan Yavaş, özellikle farklı tarzları, renkleri, desenleri, ruhu hep genç kalanların hayalleriyle buluşturmayı
hedefliyor.
1. GOKHANYAVAS Sweatshirt⎜2. GOKHANYAVAS Yağmurluk
Daha fazla bilgi için; 
Web Sitesi: mbfwistanbul.com
Instagram: https://www.instagram.com/mbfwistanbul
Fashion Week’e Lidyana gözüyle bakmak istersen 4 gün boyunca biz de oradayız 😉 https://www.instagram.com/lidyanacom/

Leave A Reply

Navigate