Mükemmel Instagram Makyajı İçin Gereken 12 Makyaj Malzemesi

Bazen dakikalarımızı harcayıp uğraşıyoruz bazen tek bir rimel sürüp vakit kaybetmemeye çalışıyoruz ama biz kadınlar çoğu zaman makyajsız olmak istemiyoruz. Makyaj konusu aynı moda gibi değişken. Sezondan sezona bazen abartılı bir etkisi oluyor bazen minimal. Son yıllarda Celine gibi göz önünde olan High Fashion markaların, makyajsızlık adına attığı adımlar çokça konuşuldu ama bir yandan da Kardashian kardeşler ve Vlogger hanımlar sağolsun alınacak yepyeni makyaj ürünleri ortaya çıktı. “Instagram Makyajı” olarak da nitelendirebileceğimiz bu yeni akımın mottosu “more is more”. Yani ne kadar çok ve abartılı ürün kullanırsan makyajın o kadar başarılı oluyor.

Instagram makyajı nasıl yapılır? Hangi malzemeler kullanılır? diyorsan seni yazının devamını okumaya davet ediyoruz.


Guerlain, L’Or 15 Primer Base
1- Guerlain, L’Or Makyaj Bazı

Yeterince popüler her Instagram kızı bunu bilir, makyaj bazı olmaksızın bir makyaj düşünülemez. Yabancı Vlogger’ların öncülüğünde bazı kadınlar makyaj bazı olarak traş sonrası balsamı bile kullanıyor. Sen de makyajının bütün gün hiç bozulmadan dayanmasını istiyorsan kendine iyi bir makyaj bazı edinmelisin. Yüz serumları ve yağları da bu sıralar çok popüler. Bazın yerine istersen bu ikisinden birini de koyabilirsin.

DAHA FAZLA MAKYAJ BAZI ÜRÜNÜ

 


Guerlain, Parure De Lumiere
2- Guerlain, Parure Lumiere Fondöten

Makyaj bazını güzelce yedirdiysek fondöteni döşemeye başlayalım. Fondöteni nokta nokta belirli noktalara uygulayıp yayıyorsan üzgünüz kullandığın miktarı bir Vlogger yalnızca tek bir göz altını kapatmak için kullanıyor olabilir. Elini korkak alıştırma, mümkün olduğu kadar çok ürünü yüzüne uygula. Yaymak için fırça ya da yine son zamanların trendi makyaj süngerini kullanabilirsin.

DAHA FAZLA FONDÖTEN ÜRÜNÜ

 


item-12
Chanel, Correcteur Perfection
3- Chanel, Correcteur Perfection Kapatıcı

Fondöteni yüzüne yeterince yedirdiysen şimdi kapatıcı zamanı! Göz altların başta olmak üzere yüzünde kapatmak istediğin her bölgeye bolca kapatıcı uygula. Yayma konusunda yine makyaj süngerinden ya da parmaklarından yardım alabilirsin.

DAHA FAZLA KAPATICI ÜRÜNÜ

 

 


Smashbox, Brow Tech Trio
 4- Smashbox, Brow Tech Trio Kaş Paleti

Instagram’da rastladığın her düzgün kaş Allah vergisi değil tabii. Kaşlarını yeni bir şekle sokmak için bir çok operasyon yaptıran bile mevcut artık. Yine de başlangıçta abartmamak lazım. İşe kaşlarının içindeki boşlukları kaş farıyla abartmadan doldurmakla başlayabilirsin. İlla daha düz ve kalın kaşların olsun istiyorsan bu aşamada biraz daha vakit ve efor sarf etmeni öneririz.

DAHA FAZLA KAŞ ÜRÜNÜ

 


item-01
Christian Dior 5 Couleurs NewLook
5- Christian Dior, 5’li Far Paleti

Sıra geldi gözlere! Aslında far uygulamadan önce göz için de farklı bir baz kullanmanda yarar var ama biz işini kolaylaştırıp sana bir ipucu verelim. Far paletinde açık krem bir far varsa onu baz olarak kullanabilirsin. Göz kapağına yeterince baz uyguladıysan Instagramın en trend göz makyajı renklerinden mürdüm, kiremit, kahve tonlarından birini seç ve uygula. Göz farı uygulamasında en önemli şey farın yeterince karışması.

DAHA FAZLA GÖZ FARI ÜRÜNÜ

 


Lancome, Grandiose Liner
6- Lancome, Grandiose Eyeliner

Neredeyse son 5 senenin milli makyaj malzemesi haline gelmiş olan Eyeliner’sız bir Instagram makyajı düşünülemez. Eyeliner’ı uygularken de mümkün olduğu kadar abartmakta fayda var. Normal zamanda Eyeliner’ının kuyruğu çok uzamıyorsa artık biraz daha uzatmanın vakti geldi.

DAHA FAZLA EYELINER ÜRÜNÜ

 

 


Betty Boop, Boop’s Dating Service Contour Palette
7-Betty Boop, Boop’s Dating Service Kontür Paleti

Sıra geldi en popüler işlemlerden ilkine! Yüzünün  olduğundan daha ince görünmesini istiyorsan elmacık kemiklerinin ve çenenin altına, saç diplerine ve burnuna kontür paletinden uygun rengi uygula. Göz farındaki kural burada da geçerli. Ne kadar karıştırırsan o kadar doğal durur. Yüz inceltme işlemini yapmak için yüzünün dolgun olmasına gerek yok. Yüzü ne kadar zayıf olursa olsun kontür bir Instagram kızının vazgeçilmezidir bunu unutma.

 


Clinique, Chubby Stick
8- Clinique, Chubby Stick Aydınlatıcı

Yeterince incelttiysek biraz da parlatalım. Aydınlatıcıyı elmacık kemiklerinin ve kaşlarının üstüne, burun ucuna ve dudak üstüne uygula. Aydınlatıcıda da fondötendeki kural geçerli. Elini korkak alıştırma.

DAHA FAZLA AYDINLATICI ÜRÜNÜ

 

 

 


Clinique, Cheek Pop
9- Clinique, Cheek Pop Allık

Yüzü incelttik yeterince parlaklık da kazandırdık şimdi de biraz renk verelim. Elmacık kemiklerine ve altına makyajına uygun tonlarda bir allık uygulayabilirsin.

DAHA FAZLA ALLIK ÜRÜNÜ

 

 

 Sisley, The Phyto-Poudre Compacte
10- Sisley, Phyto Kompakt Pudra

İşte geldik son zamanların en trend işlemine; makyajı pişirmek. “Baking” olarak da anılan bu işlemde yapacakların göz altı ve yanak altlarına, bazen alnının ortasına transparan pudra uygulamak. Pudrayı uyguladıktan sonra en az 5 dakika beklemelisin. Böylece yüz makyajın daha sabit ve kalıcı olacak. İşlem süresi bittiğinde pudrayı bir fırça yardımıyla dağıtmayı unutma.

DAHA FAZLA PUDRA ÜRÜNÜ

 

 


Lancome, Contour Pro 111 Rouge Ebene
11- Lancome, Contour Pro Dudak Kalemi

Yüz ve gözle ilgili işlemler bitti. Dudaklara geçebiliriz. Makyaja başlamadan önce dudağına mutlaka nemlendirici bir stik uygula çünkü mat ruj süreceksin. Dünyanın en iyi rujunu sürmüş de olsan mat ruj belirli bir süre sonra dudağını kurutacak bu yüzden başından nemlendirmek en doğrusu. Dudak kalemiyle çerçeve yapılan o günler geride kaldı. Nemlendirme işlemi tamamlandıktan sonra dudağını mümkünse biraz taşırarak kalemle çiz ve içini doldur.

DAHA FAZLA DUDAK KALEMİ ÜRÜNÜ


Estee Lauder, Pure Color Envy Matte
12- Estee Lauder, Pure Color Envy Matte Ruj

Makyajın son aşamasına geldik. dudak kalemiyle iyice belirginleştirip doldurduğun dudaklarını mat rujla tamamla. Bravo! Artık sen de Instagram makyajı yapabiliyorsun.

DAHA FAZLA RUJ ÜRÜNÜ

 

 

 


DAHA FAZLA KOZMETİK & KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNÜ

3 Comments

  1. Pingback: Ünlülerden Makyaj Sırları - Number L

  2. Pingback: Senin Kırmızı Rujun Hangisi? - Number L

  3. Pingback: Kış Bakım Rutininin Vazgeçilmez 6 Ürünü - Number L

Leave A Reply

Navigate