Nisan Favorileri

Uzun, iç karartıcı kış mevsimi bitti, baharın gelmesiyle hem ağaçlar hem de içimiz çiçek açtı! Nisan ayını seviyoruz. Havanın ne çok sıcak ne çok soğuk olduğu bu harika geçiş ayı, insanın modunu yükseltiyor. Bu harika mevsimde neler yapıp ne yiyip içebileceğinize dair Nisan ayı önerilerimiz için buyurun:

Ne Giyelim?
Gülçin Uzunalan, Lacivert Beyaz Çiçek Desenli Elbise

Sizi bilemiyoruz ama biz volanlı, hareketli, fırıl fırıl elbiselere henüz doyamadık! Gülçin Uzunalan’ın lacivert desenli elbisesi gördüğümüz an bize hemen baharı çağrıştırdı. Bu harika elbiseyi daha ciddi bir ayakkabıyla ofis ortamına taşıyabileceğiniz gibi, sandalet, sneakers, babet gibi daha casual ayakkabılarla hafta sonu etkinliklerine uyarlayabilirsiniz.

Satın almak için tıkla

Ne Yiyelim?
Kavanozda Kahvaltı

Bahar ayları geldiğinde çoğu insanı bir kilo telaşı sarar. Yazın da yaklaşmasıyla birlikte bazen bu durum obsesif bir hal alıyor ve çoğu insan özellikle kadınlar tüm günlerini “ideal sahil vücudu” için aç geçiriyorlar. Önce şurada anlaşmakta fayda var! Kafanızda illaki bir zayıflama dürtüsü varsa bunun sebebi istediğiniz bikininin içerisinde insanların sizden beklediği kiloda, görünümde olmak değil, sağlıklı olmak, uzun yıllar sağlığını koruyabilmek olmalı.

Nisan ayı için tam da ihtiyacımız olan hem sağlıklı hem pratik hem tok tutan bir tarifimiz var! Yulafın ne kadar harika bir şey olduğunu hala keşfetmediyseniz çok şey kaybediyorsunuz. Yatmadan önce 5 dakikanızı ayırıp hazırlayabileceğiniz bu tarif hem güne zinde başlamanızı sağlayacak hem de metabolizmanızı hızlandırıp yağ yakımınızı arttıracak.

Malzemeler:

45 gram yulaf

1 çay kaşığı chia tohumu

1/4 çay kaşığı tarçın

120 ml şekersiz badem sütü (soya sütü ya da normal süt de kullanılabilir)

65 gram yoğurt (probiyotik yoğurt da kullanılabilir)

Çeyrek muz

40 gram doğranmış ananas

40 gram yaban mersini

1 çorba kaşığı doğranmış badem

Tarifte seçili meyveleri zevkinize göre değiştirebilir, farklı kombinasyonlar yaratabilirsiniz. Malzemeleri listelenen sırayla küçük bir cam kavanoza koyun ve bir gece buzdolabında bırakın. Sabah dolaptan çıkartıp soğuk ya da mikrodalgada biraz bekletip sıcak şekilde tüketebilirsiniz.

Ne Kokalım?
Hermes Un Jardin Apres La Mousson

“Muson sonrası bir bahçe” anlamına gelen Un Jardin Apres La Mousson, bahar aylarında aradığınız o fresh ama kalıcı parfüm! Hermes’in her kokusu fazlasıyla seviliyor ve çoğu parfümü yaz ve bahar aylarının tazeliğine yaraşır türden. Yeni bir mevsime girmişken yeni bir parfüm denemek isterseniz kaçırmayın.

Satın almak için tıkla

Nereye Gidelim?
Uluslararası Çikolata Festivali

‘Uluslararası Çikolata Festivali’yle Sirkeci Garı’nda ‘tatlı’ bir yolculuğa çıkmaya hazır mısın?

İstanbul’un simgelerinden biri olan Tarihi Sirkeci Garı’nda gerçekleşecek olan etkinlikt,Ulusal ve uluslararası bir çok markanın yanı sıra artizan çikolatacılar da yer alacak.

Festivalde, BAU GASTRONOMİ ve USLA Akademi işbirliği ile çikolata şeflerinin katılacağı söyleşiler, workshoplar, çocuk ve yetişkinlere yönelik atölyeler, çikolatanın teknolojiyle buluştuğu birbirinden farklı uygulamalar, performanslar ve interaktif festival deneyimi de yer alacak.

Daha fazla bilgi ve festival programı için tıkla

Ne İzleyelim?
Beauty And Beast

Disney’in en sevilen prenseslerinden Bella’yı bir de Emma Watson’ın performansıyla izleyin! Emma’nın Bella olacağı kulislerde konuşulurken bile film çokça konuşulmuş ve merak konusu olmuştu. Emma Watson’ın kişisel müdahaleleriyle de şekillenen senaryoda alıştığımız kitap kurdu Bella aynı zamanda bir mucit! Disney prenseslerini seviyorsanız filme mutlaka şans verin.

Filmin hangi günler hangi sinemalarda olduğunu incelemek için tıkla

Ne Okuyalım?
Şehirdekiler İçin Sürdürülebilir Yaşam Rehberi

Nüfusunun yarısından fazlasının şehirlerde yaşadığı ya da yaşamak için mücadele verdiği günümüzde bu kitap toplumun her kesiminden insanın daha iyi bir hayat sürebilmesi, doğal kaynakları çok daha az tüketen, sürdürülebilir, eşitlikçi ve iş birliğine dayanan bir kültüre yönelmemizin ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Her yaştan, her çeşit meslek ve dünya görüşünden milyarlarca insan, birbirine benzeyen şehirlerde, benzer temel ihtiyaçlara erişmeye çabalayarak hayatlarını geçirirken arada bir nefes alıp, dünyanın daha iyi bir yer olması için üzerimize düşen sorumlulukları öğrenmemiz ve uygulamamız gerek. Gıda, Su, Enerji, Atık Yönetimi ve Toprağın İyileştirilmesi ana başlıkları altında ilerlerken her satırında şunu vurguluyor:
Yaşadığımız yere sahip çıkmak ve nerede olursak olalım hayatı dönüştürmek bizim elimizde.

Satın almak için tıkla

Ne Dinleyelim?

Spotify’ın bahar playlistlerinden daha güzel bir alternatif olabilir mi? Müzikte tercihiniz ister klasik parçalar ister daha alternatif sesler olsun, size uyan bir playlist mutlaka vardır. Yoksa da üzülmeyin, kendi playlist’inizi kendiniz yaratın!

Ne Hediye Alalım?
The White Brand, Terlik

Sezonun en trend parçalarından olan terliklerin en sevimli ve eğlenceli halini sevdiklerine hediye etmeye ne dersin? Nisan ayı yaz tatili planlarının yapılmaya başlandığı, rezervasyonların yapıldığı bir ay. Bu yüzden sevdiğin insanın tatil bavuluna şimdiden katkıda bulunabilirsin:

Satın almak için tıkla

 

Leave A Reply

Navigate