Pandemide İlk Canlı Defile: Fendi SS21 Koleksiyonu!

Herkese selam!:) Modanın başkenti Milano, moda haftasını pandemiye uyarladı ve yeni bir düzenle ilk şovunu gerçekleştirdi. Bu şov Fendi markasının SS21 koleksiyonunu tanıtan bir defileydi. Bu defilenin seyircileri sosyal mesafe kuralına uyarak, maske eşliğinde kendilerini virüsten korudu ve bir yandan eski günlerdeki gibi canlı bir şov izlemenin keyfini çıkardılar. Bu koleksiyonun en önemli özelliği, karantina sürecinde Silvia Venturini Fendi’nin evinin manzarasını çektiği fotoğrafların desen olarak kullanıldığı parçalara yer veriyor olması. Yine bu defileye dair önemli bir bilgi ise, Karl Lagerfeld’den sonra vefatıyla yerine gelen Kim Jones ile çıkan ilk koleksiyondu. Geçen sezonun teması “toplantı odasından oturma odasına” bu sezon da pandeminin devam etmesiyle varlığını sürdürdü.

Koleksiyonun en çok kullanılan kumaşı, Fendi’nin favorilerinden ketendi. Fendi, bu kumaşı seçmesinin nedenini ketenin sürdürülebilir ve sade olmasıyla açıkladı. Efsanevi baget çantalarını eldivenlerle, bu sezon oldukça popüler olan okul ayakkabılarını ise fendi logolu çoraplarla kombinlemeleri ise defilenin seyicileri tarafından büyük beğeni topladı. Seyircilerin beğenisini toplayan bir detay daha vardı: Büyük beden mankenler. Bu mankenlerin başını her zamanki gibi güzeller güzeli Ashley Graham çekiyordu. Herkes tarafından yayınlandığı andan itibaren oldukça sevilen koleksiyonun en beğenilen tasarımlarını sizler için derledik. 

Okuduğunuz için teşekkürler. Türk tasarımcıların eşsiz parçalarını ve dünya markalarının aksesuarlarını sizlerle buluşturan Lidyana.com ‘un Fendi ürünlerine göz atmayı unutmayın!

Ladin O.

Leave A Reply

Navigate