Paris Haute Couture 2017’nin Öne Çıkanları

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Paris Couture Haftası yine çok şaşırtı. Birbirinden güzel abiyeler ve el işçiliğinde bir numara olan bu koleksiyonlar, adeta modanın ne kadar sanatkar bir şey olduğunu anlatıyor. Senin için farklı yönleriyle öne çıkan tasarımcılardan en beğendiklerimizi seçtik.

Maison Margiela’nın kreatif direktörü olan John Galliano, tarz ve gerçekten günlük hayatta da giyinebilecek bir koleksiyon hazırlamış. Kırmızı, beyaz ve siyah ağırlıklı olan parçalar farklı kesimleri ve dokuları ile dikkat çekiyor. Özellikle beyaz bir mantonun üstüne işlenmiş olan bir kadının yüzü çok konuşuldu. Bazı mankenlerin makyajında da orijinal bir yüz yaratılması, Maison Margiela defilesinin beauty tarafı hakkında da çok konuşulmasına sebep oldu.

Chanel’in defileleri her zaman çok konuşuluyor ve her defasında çok merak ediliyor. Karl Lagerfeld bu sezon pastel tonlarında çalışmış ve çokça fırfır ve parıltı kullanmaktan da çekinmemiş. Genellikle çok ünlü mankenleri her sezon defilesinde farklı bir atmosferde yürüten Chanel’in tasarımıcısı Karl Lagerfeld’in bu kez Haute Coutre defilesindeki favorisi Johnny Depp ve Vanessa Paradis’in kızı Lily Rose Depp oldu. Lily Rose, annesi Vanessa Paradis’in izinden gidiyor ve hem stiliyle hem de yaptığı işlerle henüz 17 yaşında olmasına rağmen çokça konuşuluyor. Karl Lagerfeld’in bu sezonluk ilham perisi olan Lily Rose bu defilede kapanışı pembe bir gelinlikle yaptı ve küçük yaşından dolayı “çocuk gelin” eleştirilerinden kaçamadı. 

Pierpaolo Piccioli, Valentino için çok sade ama romantik bir koleksiyon tasarlamış. Chanel gibi pastel tonlarında çalışan Pierpaolo, transparent ve akışlı kumaşlar kullanarak daha romantik ve hafif parçalar sergilemiş. Defilede makyajlar çok doğal, saçlar da açık halinde kulak arkasında bırakılmış ve dolayısıyla mankenler peri kızı gibi olmuş.

1 Comment

  1. Pingback: İstanbul Fashion Week 2017-18 Başladı! - Number L

Leave A Reply

Navigate