Plaj Çantanda Neler Eksik?

Yılın o en sevdiğimiz zamanı geldi! Ofis masanda oturup Instagram’da aşağı doğru kaydırırken günleri saydığını biliyoruz. Yine Haziran geldiği gibi herkes tatile gitmeye başladı değil mi? Hele 3-4 ay boyunca tatilden dönmeyen bir güruh var ki onları tıpluca mute’luyoruz, paşa gönlümüzü dinleyip, canımızı sıkmıyoruz.

Uçak biletlerini almadan, Spotify’da Sertab Erener’in Kumsalda şarkısını playlistlere eklemeden önce gel seninle bir check list yapalım. Tüm yazını tatilde geçiren şanslı azınlıktan değilsen ihtiyaç listeni önceden belirleyip tatile öyle çıkman en doğrusu. Gidipte bulamamak, bulupta alamamak da tatile dahil. Bize göre bir plaj çantasının olmazsa olmazı bunlar, senin plaj çantanda neler eksik?

1. Plaj Çantası

Plaj çantası olmadan, plaj çantası olamaz değil mi? Varoluşsal sancılarımızı bir kenara bıraktıysak sıkı dur bu yazın plaj çantası modasını açıklıyoruz! H AS I R Ç A N T A L A A A A R! Ne kadar büyük olursa içine o kadar çok eşya koyabilirsin ama minimal bir kafa yapın varsa sadece telefon güneş kremi anahtar atabileceğin bir çanta da sana yeter.

Editörün Seçimleri

  

1. MIEN Yuvarlak Çanta⎜2. ILQARA Bali Çanta⎜3. MIEN Örgü Çanta⎜4. VOVİ Keten Portföy Çanta

2. Mayo

Sonunda plajda da tek parçanın ne kadar rahat bir şey olduğunu öğrendik. Kaç sezondur devam eden mayoların önlenemez yükselişine bu yaz da tam gaz devam! Biz sana bikini giyme demiyoruz sen yine bikinilerini de bavuluna at ama trendlerden geri kalmamak gibi bir düşüncen varsa şık bir mayoyu da plaj çantana ekle! Hem artık mayolar öyle yalnızca plajda, havuzda giyilebilen parçalar da değil. Altına giyeceğin şık bir etek ve topuklu ayakkabılarla akşamını da mayonla rahatça geçirebilirsin.

Editörün Seçimleri

  

1. ILQARA Desenli Mayo⎜2. JETLAG Çizgili Mayo⎜3. NUR KARAATA Mayo⎜4. ANAIS MARGAUX PARIS Mayo

3. Güneş Kremi

Güneş kremi sür diye diye bizim dilimizde tüy bitti ama hala koruma faktörü olmayan havuç yağları, bronzlaştırıcı kremler sürenler görüyoruz! Güneş kremiyle birkaç gün güneşlen sonra yine yanarsın. Sonra ciddi yanıklarla karşı karşıya kaldığında gece yoğurt sürüp ağlarken bu yazdığımızı hatırlarsın bizden söylemesi. Güneş öyle eskisi gibi D vitamini kaynağı bir kahraman değil. Mevsimler değişiyor, uzayıp kısalıyor. Küresel ısınma diye bir şey var bilmiyorsan biz söyleyelim. En az 30 faktörlü bir güneş kremini çantana atmadan, her yerine sürmeden evden çıkma! Yazık değil mi güzelim vücuduna, güneşin zararlı etkileriyle erkenden kırışırsan boşu boşuna bir sürü operasyona para vereceksin.

Güneş Kremi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? diye soruyorsan cevabını da bıraktık.

Editörün Seçimleri

  

1. SHISEIDO Yaşlanma Karşıtı Güneş Kremi⎜2. CLARINS Güneş Kremi⎜3. SHISEIDO Güneş Kremi⎜4. LA ROCHE POSAY Güneş Sütü

4. Sandalet, Terlik

Bütün kış botların, ayakkabıların içinde hapis hayatı yaşayan ayaklarımıza sonunda özgürlük geldi! Sandalet ve terliksiz yaz olmaz senin de evde birkaç çift olduğuna eminiz ama birkaç sezondur Nomadic State of Mind’in sandalet ve terlikleri herkesin radarında haberin olsun. Hazır tatile çıkıyorken kendine bir güzellik daha yap hem sen hem ayacıkların rahat etsin.

Editörün Seçimleri

 

1. NOMADIC STATE OF MIND Yeşil Sandalet⎜2. NOMADIC STATE OF MIND Kırmızı Sandalet⎜3. BIRKENSTOCK Milano Terlik⎜4. BIRKENSTOCK Arizona Terlik

5. Pareo, Plaj Kıyafetleri

Plaj stilinin olmazsa olmaz pratiklerinden biri de pareo. İster sıcakladığında kafana bağla, ister beline sarıp etek olarak kullan, pareo ile yapabileceğin bir sürü kombin var aslında. Farklı bağlama tekniklerini öncesinden araştırıp tek bir parçayı pek çok kombinine uyarlayabilirsin.

Editörün Seçimleri

 

1. LA MELONE Maxi Plaj Elbisesi⎜2. GÜLÇİN UZUNALAN Kimono⎜3. ATELIER PETITES PIERRES Plaj Elbisesi⎜4. TUKUTUKUM Pareo

6. Güneş Gözlüğü

Plaj çantalarının, bütün mevsimlerin bir “must have” parçası daha! Güneş gözlüğü artık günlük yaşantımızda ekmek gibi, su gibi bir ihtiyaç oldu. Hala güneş gözlüğü almadıysan geçerli sebeplerin olduğuna eminiz zira sürekli gözlerini kısarak bir şeyleri görmeye çalıştığını hayal ettiğimizde haline üzülüyoruz. Yüzüne göre hangi güneş gözlüğünü alman gerektiğini bilmiyorsan onun yazısını da buraya bırakıyoruz ve bir an önce seçim yapmanı öneriyoruz.

Editörün Seçimleri

 

1. SUNDAY SOMEWHERE Güneş Gözlüğü⎜2. RAY-BAN Güneş Gözlüğü⎜3. MOOSHU Güneş Gözlüğü⎜4. FLAIR Güneş Gözlüğü

7. Fotoğraf Makinesi, Hoparlör

Plaj çantanın en son check edilmesi gerekilen maddesi de bolca eğlence olmalı. Bırak telefonunu bilgisayarını, biraz sosyal medyadan uzaklaş. Aç müziğini, insanlara aldırmadan dans et. Çok yorulursan otur biraz kitap oku. Fotoğraf çek, yarın yokmuşçasına tatilinin tadını çıkar. Anı kaçırma! İyi tatiller!

Editörün Seçimleri

 

1. FUJIFILM MINI Fotoğraf Makinesi⎜2. FUJIFILM INSTAX MINI Fotograf Makinesi⎜3. LEXON Bluetooth Hoparlör⎜4. KNOCK KNOCK Kitap

Sahlide, yolculukta canın sıkılmasın. Tatil playlistlerini de buraya bıraktık!

<

<

Leave A Reply

Navigate