Saçını Şekillendirmeye Saatler Harcamak İstemeyen Kadınlar İçin En İyi Saç Kesimleri

Biz kadınlar konu saçlara geldiğinde iki zıt kutupa bölünüyoruz. Birinci grup: Saçıyla uğraşmayı çok seven, sevgilisinden belki de gözünün kırpmadan ayrılabilecekken söz konusu kuaför değişikliği olduğunda karnına ağrılar giren, saç bakımını vazgeçilmezi olarak görüp, her ay bunun için bazen küçük çapta servetler ödeyen kadınlar. İkinci grupta ise ben varım. Saçını sadece yıkayıp bazen kurutmaya bile üşenen kadınlar. İlk gruptaki bakımlı kadınlar için bugüne kadar pek çok konu hazırlandı, yazıldı, çizildi. Bu yüzden biz bugün 2. gruptaki kadınların derdine çare aramaya geldik.

Saçınızla uğraşmayı sevmiyor, çoğu zaman yalnızca yıkayıp çıkıyorsanız size Olsen kardeşlerin saç stilistinden hayat kurtarıcı saç kesimi tavsiyeleri getirdik. 


Konu saça gelince birinci ve altın kural şu: Saçınızın yapısını kabullenin ve değiştirmek için bu kadar çok çaba sarf etmeyin. Saçlarınız düzlensin diye sürekli düzleştirici kullanıp saçınızı yakarsanız sonra siz üzülürsünüz. Yıllardır süregelen şu ikilemden artık kurtulun. Evet saçı düz olan kıvırcık ve dalgalı olsun, kıvırcık veya dalgalı olan da düz olsun istiyor ama bazen ne yaparsanız yapın bunu elde etmek zor. Saçınızı olduğu gibi kabullenin, ince telli, kalın telli, kıvırcık, gür… Hem zaten önemli olan saç yapısına göre doğru kesimi uygulatabilmek. Asla uğraş gerektirmeyen saçlarınız olduğunu düşünün. Gün içinde ekstradan kaç dakika kardasınız görünce siz de şaşıracaksınız.


1. Düz Saçlar

Düz saçlarla ilgili en doğru bilinen yanlış hacim veren bir fön çektirmediğiniz sürece cansız ve sönük durmaları. Aslında burada suç fön çektirmeyen sizde ya da saçınızın yapısında değil, asıl sorun saça uygulanan yanlış kesim. Düz saçlı kadınlar genellikle hacimli saçlara sahip olabilmek adına çok katlı kesimler uygulatıyor ama asıl bu katlı kesimler saçın daha az ve düz görünmesine sebep oluyor. Tavsiyemiz Emma Stone’a da çok yakışan omuzlarda ya da küt, düz ve keskin kesimler. Biraz perçemli ya da kahküllü olup olmamak tamamen size kalmış. Küt kesimler saçı olduğundan daha hacimli gösteriyor ve yıka-ve-çık tanımını mükemmel karşılıyor.
item_11item_12item_13item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Şampuan TONI&GUY 2. Bakım Yağı ORGANIX 3. Şampuan DAVINES 4. Tarak TANGLE TEEZER

Saçlarınız düzse banyoda saç kremi uygulamayı geçip duştan çıktıktan sonra durulanmayan bir saç spreyi uygulayabilirsiniz. Gün içinde saçınızın hacimini kaybetmesini istemiyorsanız ara ara az miktarda kuru şampuan uygulayabilirsiniz.


2. Dalgalı Saçlar

Haydi hep birlikte kabul edelim dalgalı saçlı kadınların işi düz ve kıvırcık saçlılardan daha kolay. Hem doğuştan denizden çıkmış gibi duran dalgalara sahipler, hem de saç modelleri yıllar geçse de asla modasını yitirmiyor. Son zamanlarda 60’lar ve 70’ler dalgalı saçlarına dönüş çok fazla siz de saçınızı romantik ve feminen 70’ler trendine uydurmak istiyorsanız yapacaklarınız çok basit şeyler.
Saçınızın doğal dalgasını daha fazla ön plana çıkarmak için kuaförünüze dudak hizanızdan başlayarak saçınızın bitimine kadar katlı bir kesim uygulatın. Bu modeli ister kahküllü ister kahkülsüz kullanın her koşulda saçınız ünlü model Suki Waterhouse’unkiler kadar harika görünecektir.

item_11item_12item_13item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Saç Köpüğü MARLIES MOLLER 2. Temizleyici Krem KERASTASE 3. Şampuan DAVINES 4. Saç Maskesi KERASTASE

Duştan çıktıktan sonra bir miktar köpüğü avcunuza alın ve saç diplerinden uçlarına eşit şekilde dağılacak biçimde parmaklarınız yardımıyla uygulayın ve kendiliğinden kurumaya bırakın. Bunların hepsinden önce saçınızdaki ıslaklığı havlu yardımıyla almayı ve köpük uygulamadan önce en azından bir kez saçınızı taramayı unutmayın.


3. Kıvırcık Saçlar

Saçlarınız kıvırcıksa bilmeniz gereken en önemli şey saç kurutma makinesiyle kurutmaktan kaçınmanız gerektiği. Saçlarınız düz kesimse küt saçta olduğu gibi daha keskin ve hacimli bir görünüm sergileyebilirsiniz. Saçlarınız çok katlıysa uçları biraz daha ince ve cansız görünebilir, bu yüzden saçınızın uzun kısmını bir tarafta toplayıp katları makasla düz şekilde kestirin. Ara makası, jilet ya da makine gibi yöntemler saçınızı olduğundan daha cansız gösterir ve buklelerinizin tane tane görünümünü bozabilir.
item_11item_12item_13item_14item_15

ÜRÜNLER: 1. Şampuan DAVINES 2. Tarak TANGLE TEEZER 3. Saç Balmı GARAGE ORGANICS 4. Saç Kremi ORGANIX

Kıvırcık saçlar diğer saç yapılarına göre uğraşması biraz daha zor olan saçlar bu yüzden saçınıza duştayken saç kremi uygulayıp dolaşmış kısımları bir tarak yardımıyla açın. Duştan çıktıktan sonra saç kütiküllerini saçta tutabilmek çok önemli. Birkaç pompa saç serumunu saçınıza elinizle uygulayın ve bir daha saçınıza dokunmayın! Saçınız kururken buklelerinize ne kadar az dokununursanız o kadar belirgin ve güzel görüneceklerdir. Bukleleriniz ortaya çıktıktan sonra isterseniz onları Rihanna gibi iddialı bir modelle sergileyebilirsiniz.

DAHA FAZLA SAÇ ÜRÜNÜ

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Navigate