Sen Çok Şıksın Peki Ya Evin?

Yaz aylarında hem gardıroplarımıza hem görünümlerimize güncelleme geliyor. Peki evlerimize? Kış boyunca evimizin üzerine çöken rehavetten sıyrılıyoruz. Küçük dokunuşlarla yaz mevsimini evimizde yaşatıyoruz! Küçük ayrıntılarla büyük farklılıklar yaratmak tamamen sizin elinizde!

İlham Al

Bakır Detaylar

Bakır, pirinç, gold gibi metalik detaylar, bulunduğu her ortamı bir tık daha şık ve elegan gösteriyor bunu inkar edemeyiz. Yaşam alanınınız tek bir materyal ağırlıklı ise örneğin ahşap eşyanız çok fazlaysa odadaki tekliği kırmak amaçlı bakır birkaç parçayı odanıza ekleyebilirsiniz. Çok göz önünde olmalarına da gerek yok, nereye koyarsanız koyun zaten dikkat çekmeyi başaracaklardır.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Ahşap Etkisi

Ahşabın doğadan gelen taze ve yenilikçi havasını seviyoruz. Büyük büyük fazla yer kaplayan ve işlevsiz mobilyalar, dekorasyon ürünleri yerine ahşap tercihler yapmak, yaz mevsiminde evinizi ferahlatacaktır. Mekanınızı şekillendirirken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de tek bir renk, tek bir materyal, tek bir tarza bağlı kalmamalısınız. Yani tamamen pembeli, beyazlı çiçekli bir oda oluşturursanız bir süre sonra hepsi gözünüze aynı gelecek ve sıkılacaksınız. Odada en azından bir tane aykırı obje olması hem odanın tek düzeliğini ortadan kaldıracak, hem de sıkılmamanızı sağlayacak.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Mermerin Asaleti

Söz konusu evin hangi odası olursa olsun anında havasını değiştirecek ve odayı olduğundan daha değerli gösterecek bir parça arıyorsanız cevabımız belli; mermer! Mermer parçalar hangi şekilde ve tarzda tasarlanmış olurlarsa olsunlar, bulundukları her ortamın havasını değiştiriyorlar. Oturma odanız ya da salonunuza yatırım yapmak istiyorsanız mermer parçalardan daha doğru bir seçim olamaz. Mermer ve bakır uyumunu da gözden kaçırmamanızı öneririz.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Rahatlık Ön Planda

Yaz evleri seçimlerinde en önemlisi konforu ön plana çıkaracak parçaların seçilmesi. Deri gibi sıcak günlerde terlemenize sebep olacak materyallerden üretilen seçimler yerine pamuklu kumaştan oluşan tekstil ürünlerini seçmeniz çok önemli. Deri ya da rahatsız eden farklı bir kumaştan üretilmiş mobilyalarınız varsa yaz günlerinde şık ve renkli bir koltuk örtüsü kullanabilirsiniz. Odanıza renk katarken kendinizi konforlu hissetmenizi sağlayacak minderler de odanızın işlevselliğini bir üst seviyeye taşıyacaktır.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Hareketli Duvarlar

Bomboş duvarlardan size de bıkkınlık gelmedi mi? Duvara bir şeyler asarkenki tek kuralımız bir kuralımız olmaması! Yalnızca odanızda çok fazla dekorasyon eşyası varsa abartmamakta fayda var çünkü misafirleriniz odada neye bakacaklarını şaşırabilirler. Odanızın minimal bir havası varsa tek duvarının bir bölümünü tamamen posterler ve çerçeveler ile kaplayabilirsiniz.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Mis Kokulu Odalar

Evin görünümü kadar kokusu da önemli! Yaz için daha ferah ve hafif parfüm seçimleri yapıyoruz evimiz için de aynı durum seçerli. Çiçek kokulu mumlar hem kokusuyla hem de görünümleri ile odanın havasını anında daha sıcak ve samimi bir hale getirebilir.

Editörün Seçimleri:

    


İlham Al

Renkli Seçimler

Sade ve minimal seçimler her zaman güzeldir ama içinde biraz renk olmadan bir yaz evi düşünülemez! Renkli bir lamba, eğlenceli bir kitap, kutu oyunları gibi detaylar odanızı renklendirirken ona karakter de katar.

Editörün Seçimleri:

    

 

DAHA FAZLA EV & YAŞAM ÜRÜNÜ

2 Comments

  1. Pingback: Avangart mı? Rustik mi? Country mi? İşte 2017 Ev Dekorasyon Fikirleri

  2. Pingback: Ev Dekorasyonunda Sadeliğin Altın Kuralları - Number L

Leave A Reply

Navigate