Senin Aşkın Ne Kadar Büyük?

Ferhat Şirin için dağları delmiş, Nazım Piraye için onlarca şiir yazmış, Kafka’nın Milena’ya yazdığı mektupları hala okuyoruz, Romeo Jülyet için zehir bile içti be! Peki sen büyük aşık, sen sevgilin için ne yaptın? “Gratis’in önünde bekledim” diyen bütün erkekleri alkışlıyor, kız arkadaşlarına Allah’tan sabırlar diliyoruz.

“Artık o eski aşklar kalmadı” serzenişini mutlaka yakın çevrenizdeki yaşça büyük akrabalarınızdan duymuşsunuzdur. Kibrit kutusuna mektup yazıp atmalar, annesi misafirlikteyken sevgilisine kaçmalar, tüm ailesini karşısına alıp istenmeyen biriyle evlenmeler, bu tip cesur aşk hikayeleriyle büyüdük biz. Artık devir de Çelik de değiştiğine göre teknoloji çağının çocukları olarak biz bambaşka aşklara tanık oluyoruz. Instagram’da binlerce gül fotoğrafı paylaşmalar, biz kara kışta donuyorken Maldivler’de bir tanesi ile içkisini yudumlayanlar, internet için özel fotoğraf çekimi yaptıranlar! 2018 güncellemeli aşk hikayelerine hepiniz hoş geldiniz! Biz bugün aklımızda kalan, Youtube’da çokça tık alan, biraz absürt biraz masum ve fazlasıyla korkutucu aşkları inceleyeceğiz. Bak bakalım, sende o cesaret var mı?

 

İşte televizyon tarihinin en kavuşamayan çifti: Caner ve Tülin! Ev ahalisini evlendirme programı bağımlısı yapan bu ilişki için az analar, teyzeler dertlenmedi. Az gözler dolmadı ve Tülin az insanın ahını almadı! Tülin, Caner’in ağladığı anlarda aslında ağlamadığını iddia eder ve olaylar gelişir! Caner şöhret basamaklarında adının anıldığı ilginç performanslarından ilkini sergiler ve kafasında bardağı kırar. Memleket meselesi haline gelen bu evlilik yolundaki çiftin ne yazık ki ünlü üstadımız İbrahim Tatlıses’in şarkısına uygun olarak aşkı bir gün biter fakat milletimizin zihinlerinde hatırası kalır.

 

Caner ve Tülin’den sonra milyonları gündüz kuşağına gönülden bağlayan programlar da gelmedi değil tabii. 3 büyükler olarak da bilinen, katılımcılara öz ablaları gibi davranan sunucular yıllardır mahallemizin çöpçatan teyzelerinin bile başaramadığı projeleri hayata geçiriyorlar. Cem Yılmaz’ın da dediği gibi onlar çok netler. Elektrik alınıyor, yeterli voltaja ulaşılamazsa sıradaki trafo deneniyor!

 

Gelelim son zamanların en çok konuşulan çiftlerinden birine! Youtuber Banu Berberoğlu ve bir tanecik sevgilisi Mehmet’in, aşkları kadar masum ve ilginç anlarını içeren videomuzda, çiftimize aşkları o kadar fazla geliyor ki bizimle de her anını paylaşıyorlar. Çiftimizin haşin erkeği gelen olumsuz yorumlara karşı sevgilisini korumayı da ihmal etmiyor. Caner’inki kadar etkileyici bir performans olmasa da korkutucu, masum ve absürt aşklar kategorisinde Mehmet de bizden geçer puan alıyor! Aşk dediğimiz şeyin Netflix and Chill’e döndüğü günümüzde Allah herkese böyle Link içip cips yemeli aşklar nasip etsin.

 

Biz asırlardır bunu bilir bunu söyleriz: Aşkın yaşı, boyu, kilosu hatta dili bile yoktur. Amerika’nın şimşek gibi esip gürleyen çocuğu has be has kirli sakalları ve türk bıyıklarıyla ,bazen kendini Türkçe ifade etmekte zorluk çekiyor ve kızgınlığını İngilizce dile getiriyor. Kavga etmek aşkı güçlendiriyorsa, çiftimizi bir sonraki olimpiyatlarda pistlerde görmek istiyoruz!

 

Ee aşk dediğin hep çift taraflı olmuyor tabi, “Biz ne 14 Şubatlar gördük hiçbiri öldürmedi” diyenlere inat, her sevgililer gününde platonik aşkının sevgilisiyle fotoğraflarını görüp uçurumdan düşmüş gibi hissedenler için İbo ve aşırı sakin arkadaşları… Acısa da öldürmez sonuçta!

Ne diyoruz ? Önce kendini sev! Senin için özel olarak seçtiğimiz hediyelerle kendini şımart, bizden tavsiye!

https://www.lidyana.com/hediye/sevgililer-gunu-hediyeleri

Yeni biten ilişkilerimize, unutursak kalbimizi kurutacaklara selam olsun! Tülay, “Kuldur şaşar, insan beşer.”demişler affet sen de eşini. Biz Lidyana ailesi olarak sevenler kavuşsun, hediyelerle yüzler gülsün istiyoruz.Peki senin aşkın ne kadar büyük?

Leave A Reply

Navigate